Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ЄВРОПЕЙСЬКА СОЦІАЛЬНА ХАРТІЯ: РЕГІОНАЛЬНИЙ МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ ЗАХИСТУ СОЦІАЛЬНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ ЛЮДИНИ /ПОЗИЦІЯ УКРАЇНИ/.

ЄВРОПЕЙСЬКА СОЦІАЛЬНА ХАРТІЯ: РЕГІОНАЛЬНИЙ МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ ЗАХИСТУ СОЦІАЛЬНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ ЛЮДИНИ /ПОЗИЦІЯ УКРАЇНИ/. / сторінка 10

Назва:
ЄВРОПЕЙСЬКА СОЦІАЛЬНА ХАРТІЯ: РЕГІОНАЛЬНИЙ МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ ЗАХИСТУ СОЦІАЛЬНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ ЛЮДИНИ /ПОЗИЦІЯ УКРАЇНИ/.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,75 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Завдяки наявності особливого кола відносин у сфері захисту соціальних та економічних прав людини, що регулюються ЄСХ, особливого нормативного змісту документу, методів і механізмів регулювання, включаючи інституційний механізм контролю за дотриманням договірними сторонами прийнятих за Хартією зобов’язань, ЄСХ сьогодні забезпечує захист соціальних та економічних прав людини на національних територіях більшості європейських держав, які ратифікували чи іншим способом висловили згоду на обов’язковість для них даного міжнародно-правового документу.
За останніми даними (станом на квітень 2003 р.) з 45 держав-членів Ради Європи Європейську соціальну хартію 1961р., що набрала чинності в 1965р., підписали 11 і ратифікували 18, а Переглянуту Європейську соціальну хартію 1996р., що набрала чинності у 1999р., підписали 32 та ратифікували 15 країн-членів Ради Європи. Таким чином, ЄСХ підписана 43 і ратифікована 33 країнами, що дає підстави говорити про створення та функціонування на її основі авторитетного і ефективного європейського регіонального міжнародно-правового механізму захисту соціальних та економічних прав людини.
Особливістю згаданого механізму є його “еволюційний” та “гнучкий” характер, який дозволяє здійснювати захист регламентованих Хартією соціальних та економічних прав з урахуванням еволюційних процесів, що відбуваються в суспільному середовищі, соціально-економічних змін, “амплітуд коливання” й особливостей економічного і соціального рівня розвитку європейських держав та потреб окремих індивідів.
“Гнучкість” вказаного механізму підкреслюється можливістю вибіркового (часткового, поетапного) приєднання до зобов’язань за Хартією, що відрізняє її від інших міжнародно-правових документів в галузі захисту прав людини, відкриваючи можливості та перспективи для приєднання до Хартії і таким чином інтеграції до Європейськї регіональної системи захисту соціальних та економічних прав людини держав з різним рівнем соціального та економічного розвитку.
Нормативний зміст ЄСХ неодноразово переглядався на предмет його відповідності потребам часу, коло регламентованих Хартією прав постійно розширювалося, було підвищено рівень їх міжнародного захисту, вдосконалено механізм контролю за дотриманням договірними сторонами прийнятих за Хартією зобов’язань.
Сьогодні Хартія гарантує високий рівень міжнародно-правового захисту соціальних та економічних прав людини, надає сприятливі умови для участі в ній держав з різним рівнем соціального та економічного розвитку, імплементації в їх національні законодавства прав і механізмів такого захисту, забезпечення реальної реалізації таких прав пересічними громадянами на їх національних територіях.
Чинне законодавство України у соціальній сфері відповідає основним положенням Переглянутої ЄСХ 1996р., що дає змогу на сучасному етапі приєднатися до мінімальної кількості статей і пунктів ЄСХ (19 статей або 72 пункти), яка дозволяє Україні ратифікувати даний міжнародно-правовий документ. Проте першочерговими заходами для здійснення такого приєднання має стати забезпечення прийнятих зобов’язань на практиці, а отже вдосконалення механізмів захисту соціальних та економічних прав людини в Україні.
Поступове приєднання України як європейської держави до ЄСХ, а відтак й інтеграція до Європейськой регіональної системи захисту соціальних та економічних прав людини слугуватиме правовим і політичним орієнтиром для розвитку України як соціальної держави, підсилить її відповідальність за рівень життя і соціальний захист громадян, створить можливості більш тісної співпраці України та держав Європи в питаннях соціального забезпечення, сприятиме укладанню міждержавних угод про співробітництво в цій галузі, гармонізації законодавства України з питань соціального захисту з європейськими стандартами. Адже участь держави в Хартії є мірилом її соціально-економічного розвитку, а виконання положень документа – гарантією соціальної єдності суспільства, підтримання високого рівня соціальної захищеності населення, а це – саме ті орієнтири, до яких прагне сучасна Україна.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЄВРОПЕЙСЬКА СОЦІАЛЬНА ХАРТІЯ: РЕГІОНАЛЬНИЙ МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ ЗАХИСТУ СОЦІАЛЬНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ ЛЮДИНИ /ПОЗИЦІЯ УКРАЇНИ/.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок