Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ЄВРОПЕЙСЬКА СОЦІАЛЬНА ХАРТІЯ: РЕГІОНАЛЬНИЙ МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ ЗАХИСТУ СОЦІАЛЬНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ ЛЮДИНИ /ПОЗИЦІЯ УКРАЇНИ/.

ЄВРОПЕЙСЬКА СОЦІАЛЬНА ХАРТІЯ: РЕГІОНАЛЬНИЙ МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ ЗАХИСТУ СОЦІАЛЬНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ ЛЮДИНИ /ПОЗИЦІЯ УКРАЇНИ/. / сторінка 2

Назва:
ЄВРОПЕЙСЬКА СОЦІАЛЬНА ХАРТІЯ: РЕГІОНАЛЬНИЙ МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ ЗАХИСТУ СОЦІАЛЬНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ ЛЮДИНИ /ПОЗИЦІЯ УКРАЇНИ/.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,75 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Звідси об’єктивна необхідність не тільки наукового аналізу і теоретичного обгрунтування можливостей, термінів і способів здійснення такої інтеграції, а й визначення практичних шляхів її реалізації. Саме це і зумовлює актуальність даної теми як в науково-аналiтичному, так i в практичному плані. Крім того, вона є особливо актуальною для української науки міжнародного права, для якої вказана проблематика є новою і малодослідженою. Останнє пояснюється, по-перше, очевидним пріоритетом, який останніми роками надавався в Україні проблемам забезпечення насамперед громадянських та політичних прав людини, по-друге, тим, що з моменту приєднання України до Хартії пройшло небагато часу, і ні емпірична, ні наукова база в цій сфері ще остаточно не сформувалися.
Зв’язок дисертації з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження є складовою комплексної наукової програми Київського національного університету імені Тараса Шевченка “Розбудова державності України” (номер держреєстрації 0196U015204), теми наукового дослідження Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка “Розробка міжнародно-правових, політичних та економічних основ розбудови Української держави” №97128, а також плану науково-дослідної роботи кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка “Міжнародно-правові основи зміцнення державності в Україні”.
Мета і завдання дисертаційного дослідження. Головною метою дисертаційного дослідження є аналіз особливостей змісту та предмету регулювання ЄСХ, ефективності її дії, визначення місця і ролі в системі правового захисту соціальних та економічних прав людини в державах-членах Ради Європи, а також значення цього міжнародно-правового документу для розвитку українського законодавства та формування правової позиції України в цій сфері.
Досягнення поставленої мети передбачало вирішення таких завдань:
- висвітити питання становлення і розвитку інституту захисту соціальних та економічних прав людини в Європі, визначити поняття, сутність, характерні особливості юридичної природи вказаних прав;
- детально проаналізувати нормативний зміст ЄСХ 1961р.;
- проаналізувати еволюцію позиції Ради Європи як міжнародної міжурядової організації, що здійснює захист прав людини щодо посилення ефективності дії ЄСХ, з’ясувати причини перегляду та особливості Переглянутої ЄСХ 1996р., специфіку та соціально-правовий характер її положень;
- розкрити правову природу міжнародного механізму та процедур контролю за виконанням державами-учасницями положень ЄСХ;
- проаналізувати чинне законодавство України у соціально-економічній сфері на предмет його співвідношення та відповідності вимогам ЄСХ;
- визначити можливості застосування положень ЄСХ в Україні;
розглянути питання про приєднання України до Хартії.
Об’єктом дисертаційного дослідження є комплекс правовідносин у сфері захисту соціальних та економічних прав людини, які регулюються ЄСХ, та позиція України щодо приєднання до цього документу.
Предметом дисертаційного дослідження є принципи і норми, механізми і процедури моніторингу ЄСХ, а також стан відповідності національного законодавства України її вимогам та перспективи ратифікації положень Хартії Україною.
Методи дисертаційного дослідження. Дослідження проведене з використанням різних методів наукового пізнання, як загально-наукових (системний, структурний, функціональний, історичний, логічний прийоми), так і спеціальних (формально-юридичний, порівняльного правознавства).
Так, для характеристики Хартії 1961р., Додаткового протоколу від 05.05.1988р., Протоколу про внесення поправок від 21.10.1991р., Додаткового протоколу від 09.11.1995р., Переглянутої Хартії 1996р., висновків Комітету незалежних експертів, інших пов’язаних з Хартією документів Ради Європи автором було використано метод формального юридичного аналізу.
Пропозиції щодо можливостей імплементації норм Хартії у законодавство України розроблювалися в результаті застосування порівняльного методу аналізу внутрішньодержавних нормативних актів України та положень Переглянутої ЄСХ 1996р.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЄВРОПЕЙСЬКА СОЦІАЛЬНА ХАРТІЯ: РЕГІОНАЛЬНИЙ МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ ЗАХИСТУ СОЦІАЛЬНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ ЛЮДИНИ /ПОЗИЦІЯ УКРАЇНИ/.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок