Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ЄВРОПЕЙСЬКА СОЦІАЛЬНА ХАРТІЯ: РЕГІОНАЛЬНИЙ МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ ЗАХИСТУ СОЦІАЛЬНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ ЛЮДИНИ /ПОЗИЦІЯ УКРАЇНИ/.

ЄВРОПЕЙСЬКА СОЦІАЛЬНА ХАРТІЯ: РЕГІОНАЛЬНИЙ МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ ЗАХИСТУ СОЦІАЛЬНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ ЛЮДИНИ /ПОЗИЦІЯ УКРАЇНИ/. / сторінка 5

Назва:
ЄВРОПЕЙСЬКА СОЦІАЛЬНА ХАРТІЯ: РЕГІОНАЛЬНИЙ МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ ЗАХИСТУ СОЦІАЛЬНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ ЛЮДИНИ /ПОЗИЦІЯ УКРАЇНИ/.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,75 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Івана Франка, інших наукових установ (М.Буроменський, В.Денисов, С.Василенко, В.Євінтов, М.Козюбра, А.Мартиненко, П.Рабінович, Ю.Шемшученко та інші), але змістовно писали з даної проблематики тільки М.Антонович, Мармазов В.Є. та Піляєв І.С., які в загальних рисах охарактеризували участь України в міжнародно-правовій, в тому числі європейській, системі захисту прав людини, дослідили конституційні, політико-правові аспекти взаємодії та співробітництва України з Радою Європи в соціальній сфері, торкалися питання про відповідність законодавства України основним положенням ЄСХ.
Фундаментальні розробки даної проблематики українськими правознавцями на рiвнi дисертацiйних або монографiчних праць відсутні.
Водночас системний аналiз нормативної бази законодавства України, самої Хартії та протоколів до неї, робіт зарубіжних та вітчизняних вчених вiдкриває значнi науковi перспективи для проведення нових дослiджень даної проблематики, що i було використано автором.
Перший підрозділ присвячений визначенню поняття, сутності, характерних особливостей, юридичної природи соціальних та економічних прав людини. В ньому розглянуто основні історичні етапи становлення та розвитку вказаних прав в Європі.
Автор приходить до висновку про те, що незважаючи на більш пізнє виникнення соціальних та економічних прав людини порівняно з правами класичними, їх пізніше наукове обгрунтування у філософській думці, закріпленння в національних законах і конституціях держав Європи, а також в міжнародному праві як на універсальному, так і на регіональному рівнях, вказані права не є другорядними по відношенню до прав громадянських і політичних. Це випливає з їх суті, адже соціальні та економічні права людини регулюються сукупністю норм, що регламентують матеріальні умови життя і діяльності людини в суспільстві, забезпечують право на гідний життєвий рівень, на соціальну та майнову захищеність, і нарівні з правами громадянськими та політичними створюють належні умови для формування і реалізації “ідеального” стандарту прав людини.
До особливостей і необхідних умов реалізації соціальних та економічних прав людини, як відомо, відноситься наявність достатніх економічних ресурсів, високого рівня економічного розвитку держави, соціальної інфраструктури, належної організації управління, ефективної системи суспільного розподілу. Незважаючи на труднощі, пов’язані з практичною реалізацією вказаних прав, в роботі обгрунтовано їх універсальність, неподільність, взаємозалежність і взаємопов’язаність.
На сучасному етапі розвитку міжнародного співробітництва в галузі захисту прав людини відбувається зростання ролі регіональних міждержавних утворень, з’являються регіональні системи такого захисту, в тому числі Європейська регіональна система захисту соціальних та економічних прав людини, характерними рисами якої є наявність особливої нормативної бази та особливого інституційного механізму регулювання захисту соціально-економічних прав осіб, що мешкають на національних територіях держав регіону.
У другому та третьому підрозділах висвітлюється історія укладання ЄСХ 1961р., порядок її підписання і кількість учасників, наводяться статистичні дані щодо ратифікації та вступу в силу Хартії, розглядаються особливості її структурної побудови. Автор аналізує нормативний зміст ЄСХ 1961р., основні права, що захищаються нею, пропонує власну класифікацію регламентованих Хартією прав, виходячи з критеріїв її дії по колу суб’єктів, предмету, способу регулювання та юридичній силі.
На думку дисертанта, ЄСХ 1961р. стала основоположним міжнародно-правовим актом, який створив юридичну основу функціонування Європейської регіональної системи захисту соціальних та економічних прав людини.
Автор підкреслює унікальність структурної побудови Хартії, одна частина якої носить декларативний, а інша - зобов’язальний характер, а також інкорпорованої до ст.20 Хартії схеми вибіркового прийняття зобов’язань. Застосування вказаної моделі стало новелою в міжнародному праві. Це пояснювалось двома причинами: з одного боку – історичною необхідністю якнайшвидшої ратифікації Хартії якомога більшою кількістю європейських держав, з іншого – об’єктивною неможливістю обов’язкового прийняття ними всіх зобов’язань, сформульованих в ч.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЄВРОПЕЙСЬКА СОЦІАЛЬНА ХАРТІЯ: РЕГІОНАЛЬНИЙ МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ ЗАХИСТУ СОЦІАЛЬНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ ЛЮДИНИ /ПОЗИЦІЯ УКРАЇНИ/.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок