Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ЄВРОПЕЙСЬКА СОЦІАЛЬНА ХАРТІЯ: РЕГІОНАЛЬНИЙ МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ ЗАХИСТУ СОЦІАЛЬНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ ЛЮДИНИ /ПОЗИЦІЯ УКРАЇНИ/.

ЄВРОПЕЙСЬКА СОЦІАЛЬНА ХАРТІЯ: РЕГІОНАЛЬНИЙ МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ ЗАХИСТУ СОЦІАЛЬНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ ЛЮДИНИ /ПОЗИЦІЯ УКРАЇНИ/. / сторінка 6

Назва:
ЄВРОПЕЙСЬКА СОЦІАЛЬНА ХАРТІЯ: РЕГІОНАЛЬНИЙ МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ ЗАХИСТУ СОЦІАЛЬНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ ЛЮДИНИ /ПОЗИЦІЯ УКРАЇНИ/.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,75 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІІ внаслідок різного рівня економічного розвитку і достатності відповідних ресурсів в цих державах. Тому для ратифікації Хартії виявилася необхідною гнучка система прийняття зобов’язань з поступовим розширенням кола таких зобов’язань, яка була втілена в ЄСХ і на практиці забезпечила бажану ратифікацію без шкоди для імплементації регламентованих нею прав в національне законодавство європейських держав.
Дисертант звертає увагу на такі особливості структурної побудови Хартії, як наявність в межах єдиного міжнародно-правового документу структурних частин різної юридичної сили, доводить і обгрунтовує зобов’язальний характер частини другої Хартії, відмічає можливість поетапного (вибіркового) прийняття зобов’язань за Хартією, яка одержала своє втілення в статті 20, висвітлює прогресивні результати застосування гнучкого та оригінального підходу приєднання до зобов’язань, які містить Хартія.
Другий розділ – “Еволюція поглядів Ради Європи щодо посилення ефективності положень ЄСХ 1961р.”, - який складається з чотирьох підрозділів, присвячений пошуку причин, що знизили ефективність дії Хартії 1961р. і спонукали її перегляд. В ньому висвітлено результати прийняття додаткових протоколів до ЄСХ, Переглянутої Хартії 1996р. та нововведень, запроваджених ними.
В першому підрозділі автором досліджено основні етапи еволюції поглядів держав-членів Ради Європи щодо посилення ефективності дії ЄСХ 1961р. Встановлено, що з розвитком суспільних відносин, підвищенням рівня економічного розвитку європейських держав, зростанням соціально-економічних потреб індивідів та появою нових соціальних проблем, не врегульованих Хартією, на початку 70-х років ХХст. стала очевидною неефективність її дії внаслідок консервативності певних норм, відсутності чітких гарантій реалізації окремих прав. Дія ЄСХ послаблювалася недосконалістю її моніторингового механізму: повільністю, складністю і тривалістю процедури контролю; проблемами, що виникали при взаємодії контрольних органів з приводу розмежування функцій; їх надмірною завантаженістю; відсутністю фактичного застосування санкцій в результаті моніторингу.
Вищевказані фактори спричинили перегляд Хартії 1961р. В результаті було прийнято додаткові протоколи, що посилили ефективність її дії: Додатковий протокол до ЄСХ від 05.05.1988р., який запровадив захист 4 нових прав; Протокол про внесення поправок до ЄСХ від 21.10.1991р., який запровадив зміни до існуючої системи моніторингу; Додатковий протокол до ЄСХ від 09.11.1995р., який регламентував процедуру подання колективних скарг. Вказані документи розглядаються в другому та третьому підрозділах.
03.05.1996р. відбулося підписання Переглянутої ЄСХ, яка уніфікувала юридичні норми в галузі захисту соціальних та економічних прав людини з урахуванням новітніх досягнень в трудовому та соціальному праві, підвищила рівень захисту прав, закріплених в Хартії 1961р., регламентувала нові права, розширила коло обов’язкових для прийняття статей Хартії, посилила дієвість наглядового механізму за виконанням положень Хартії шляхом розмежування компетенції між контрольними органами ЄСХ та введення системи колективних скарг. При цьому запровадження останньої, на думку автора, стало прогресивним зрушенням у становленні Європейської системи захисту соціальних і економічних прав людини, адже сам факт подання скарги на державу, яка є основним суб’єктом міжнародного права, не тільки рівними з нею суб’єктами - міжнародними організаціями, а й національними неурядовими організаціями, що є суб’єктами внутрішньодержавного права, підкреслив демократичний характер даної контрольної процедури і розвиток європейського соціального законодавства в цілому. Більше того, як підкреслює дисертант в четвертому підрозділі, на відміну від процедури контролю, заснованої на вивченні контрольними органами по ЄСХ державних доповідей, процедура подання колективних скарг є не такою довготривалою, має менший нормативний об’єм, що є предметом моніторингу, а отже і більш ефективною.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЄВРОПЕЙСЬКА СОЦІАЛЬНА ХАРТІЯ: РЕГІОНАЛЬНИЙ МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ ЗАХИСТУ СОЦІАЛЬНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ ЛЮДИНИ /ПОЗИЦІЯ УКРАЇНИ/.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок