Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ЄВРОПЕЙСЬКА СОЦІАЛЬНА ХАРТІЯ: РЕГІОНАЛЬНИЙ МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ ЗАХИСТУ СОЦІАЛЬНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ ЛЮДИНИ /ПОЗИЦІЯ УКРАЇНИ/.

ЄВРОПЕЙСЬКА СОЦІАЛЬНА ХАРТІЯ: РЕГІОНАЛЬНИЙ МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ ЗАХИСТУ СОЦІАЛЬНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ ЛЮДИНИ /ПОЗИЦІЯ УКРАЇНИ/. / сторінка 7

Назва:
ЄВРОПЕЙСЬКА СОЦІАЛЬНА ХАРТІЯ: РЕГІОНАЛЬНИЙ МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ ЗАХИСТУ СОЦІАЛЬНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ ЛЮДИНИ /ПОЗИЦІЯ УКРАЇНИ/.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,75 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Третій розділ – “Механізм контролю за виконанням державами-учасницями положень ЄСХ (система моніторингу)”, - складається з трьох підрозділів, присвячених аналізу особливостей здійснення міжнародного контролю за виконанням положень ЄСХ. В ньому розглядаються форми та основні етапи наглядової процедури, висвітлюються питання складу, компетенції, повноважень, правил і робочих методів контрольних органів.
Зазначається, що система міжнародного нагляду за дотриманням державами-учасницями прийнятих за Хартією зобов’язань здійснюється 2 способами: шляхом розгляду контрольними органами по ЄСХ державних доповідей та колективних скарг.
У першому підрозділі досліджується порядок подання і зміст державних доповідей договірних сторін як складова системи моніторингу, у другому - роль Комітету незалежних експертів як контрольного органу по ЄСХ, у третьому - компетенція та правила процедури, здійснювані іншими контрольними органами - Урядовим комітетом, Комітетом міністрів та Парламентською асамблеєю Ради Європи.
Процедура подання і розгляду державних доповідей відбувається згідно ч.ІV Переглянутої Хартії 1996р., Протоколу про внесення поправок до ЄСХ від 21.10.1991р. Так, доповіді вивчаються Комітетом незалежних експертів, який з правової точки зору оцінює відповідність національних законодавств і практики зобов’язанням Сторін по Хартії та надає юридичні висновки; Урядовим комітетом, який визначає, виходячи з міркувань соціального, економічного та політичного характеру ситуації, що можуть стати предметом рекомендацій Комітету міністрів; Комітетом міністрів, який надає державам-порушницям Хартії індивідуальні рекомендації з пропозицією внести зміни до законодавства та практики для приведення їх у відповідність до вимог Хартії. Доповідь Урядового комітету, висновки Комітету незалежних експертів та резолюції Комітету міністрів передаються до Парламентської асамблеї Ради Європи, роль якої полягає в підготовці та проведенні періодичних обговорень з питань соціальної політики.
Аналізуючи діючу систему моніторингу за дотриманням договірними сторонами зобов’язань по Хартії, автор вказує на недоліки вказаної системи, висловлює пропозиції щодо посилення ефективності її дії. Так, зокрема, здійснення порівняльного аналізу моніторингу ЄСХ з контрольним механізмом ЄКПЛ, показало, що громадянські та політичні права європейців сьогодні є більш захищеними, аніж соціальні та економічні. Звичайно, в державах, для яких Хартія вступила в силу і які в своїх національних конституціях дотримуються доктрини примату міжнародного права над внутрішнім, норми ЄСХ є нормами прямої дії, а відтак індивід може посилатися безпосередньо на них для захисту порушених прав. Однак в більшості Договірних сторін ЄСХ діє дуалістична доктрина співвідношення міжнародного та внутрішньодержавного права, за якою застосування Хартії є непрямим: судді застосовують національне законодавство, норми якого повинні бути приведені у відповідність з зобов’язаннями по Хартії, а у випадку, якщо така імплементація здійснена не в повній мірі, містить суперечення, або механізм судового захисту є недосконалим чи перевантаженим, або якщо рішення навіть найвищої судової інстанції, винесене на національному рівні не задовольняє особу, права якої порушено, остання позбавлена можливості звертатися до неупередженого авторитетного судового органу, рішення якого носило б наднаціональний характер.
Більшої ефективності моніторинговій системі, а отже і захисту соціальних та економічних прав, регламентованих Хартією, на думку автора, надало б розширення компетенції Комітету незалежних експертів ЄСХ і прийняття ним до розгляду повідомлень та/або заяв від фізичних осіб (індивідів) та винесення рішення про порушення їхніх прав за ЄСХ, або заснування в рамках Європейської регіональної системи захисту соціальних та економічних прав людини незалежного судового органу на зразок Європейського суду з прав людини, або розширення предметної компетенції останнього у відношенні тлумачення ЄСХ та захисту прав, гарантованих нею.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЄВРОПЕЙСЬКА СОЦІАЛЬНА ХАРТІЯ: РЕГІОНАЛЬНИЙ МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ ЗАХИСТУ СОЦІАЛЬНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ ЛЮДИНИ /ПОЗИЦІЯ УКРАЇНИ/.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок