Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ЄВРОПЕЙСЬКА СОЦІАЛЬНА ХАРТІЯ: РЕГІОНАЛЬНИЙ МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ ЗАХИСТУ СОЦІАЛЬНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ ЛЮДИНИ /ПОЗИЦІЯ УКРАЇНИ/.

ЄВРОПЕЙСЬКА СОЦІАЛЬНА ХАРТІЯ: РЕГІОНАЛЬНИЙ МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ ЗАХИСТУ СОЦІАЛЬНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ ЛЮДИНИ /ПОЗИЦІЯ УКРАЇНИ/. / сторінка 8

Назва:
ЄВРОПЕЙСЬКА СОЦІАЛЬНА ХАРТІЯ: РЕГІОНАЛЬНИЙ МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ ЗАХИСТУ СОЦІАЛЬНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ ЛЮДИНИ /ПОЗИЦІЯ УКРАЇНИ/.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,75 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
В якості реального механізму вирішення цього питання у майбутньому дисертант пропонує здійснити підготовку та прийняття з ініціативи Парламентської асамблеї Ради Європи додаткового протоколу до Переглянутої Хартії 1996р. або до ЄКПЛ, який би регламентував судові гарантії такого захисту. Співробітницво держав в цій галузі, на думку автора, могло б стати одним із найпріоритетніших напрямків діяльності Ради Європи у найближчий період часу.
У четвертому розділі – “Питання відповідності законодавства України з соціальних та економічних прав громадян з нормами ЄСХ”, - складається з трьох підрозділів, в яких досліджується стан нормативної бази чинного законодавства України в галузі захисту соціальних та економічних прав людини на предмет співвідношення та відповідності вимогам Переглянутої Хартії 1996р., формулюються пропозиції щодо перспектив і можливостей ратифікування окремих положень Хартії Україною і таким чином її інтеграції до Європейської регіональної системи захисту соціальних та економічних прав людини.
В першому підрозділі окреслено загальні засади політики, що проводиться Україною в галузі захисту прав людини. Слід зазначити, що після здобуття незалежності Україна здійснює свою зовнішню політику та міжнародні відносини на основі загальновизнаних норм і принципів міжнародного права, включаючи принцип поваги прав і основних свобод людини. Цей курс проводиться Україною і у внутрішній політиці: статтею 3 Конституції проголошено, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, а права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
В другому та третьому підрозділах проаналізовано понад 100 внутрішньодержавних нормативних актів України, положення яких регламентують захист соціальних та економічних прав індивіда, надано оцінку практичних можливостей імплементації норм Хартії у національне правове поле України станом на сьогоднішній день.
Дисертант звертає увагу на те, що Україна як член Ради Європи підписала Переглянуту Хартію 07.05.1999р., однак не ратифікувала її, а отже у відповідності до ст.7 п.2 (б), ст.10 п.1 (а) Закону України “Про міжнародні договори України” та ч.VI ст.“К” п.1 самої Хартії, ЄCХ не набрала чинності на її території.
Водночас ще 05.11.1997р. Верховною Радою України було прийнято постанову “Про підготовку до ратифікації Верховною Радою України Європейської соціальної хартії”. Починаючи з цього часу в Україні розпочалася організаційна діяльність, спрямована на реформування законодавства про працю, соціальний захист, соціальне забезпечення, вдосконалення існуючої нормативної бази в цих галузях, підвищення якості правових норм, забезпечення їх збалансованості та реальних можливостей виконання, приведення національного законодавства України у відповідність до вимог ЄСХ і підготовку до ратифікації.
Автором з’ясовано, що протягом 1996-2002рр. в Україні було прийнято близько 30 нових законів, спрямованих на врегулювання відносин у сфері захисту соціально-економічних прав людини, переглянуто і внесено поправки до вже прийнятих (діючих) нормативних актів.
Дисертант приходить до висновку про те, що сьогодні законодавство України в певній мірі відповідає вимогам ЄСХ і стан імплементації її положень на стадії нормотворчості досяг того мінімального ступеня, який є необхідним для ратифікації даного міжнародно-правового документу.
Однак приєднання до Хартії зобов’язує державу не тільки закріпити відповідні норми у національному законодавстві, а й забезпечити їх практичну реалізацію. З огляду на недосконалість механізмів правозастосування, складну соціально-економічну ситуацію в Україні, проблеми, пов’язані з дієвістю судового механізму захисту трудових, соціальних, сімейних, освітніх, житлових, інших соціальних та економічних прав людини, дисертант вважає, що сьогодні ще не може бути забезпечено виконання всіх прав, регламентованих Хартією.
З усіх положень ЄСХ, обов’язкових для прийняття при ратифікації, соціально-економічна і правова ситуація в Україні дозволяє прийняти зобов’язання за пп.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЄВРОПЕЙСЬКА СОЦІАЛЬНА ХАРТІЯ: РЕГІОНАЛЬНИЙ МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ ЗАХИСТУ СОЦІАЛЬНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ ЛЮДИНИ /ПОЗИЦІЯ УКРАЇНИ/.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок