Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПIСЛЯРЕПОЗИЦIЙНИЙ ГIПЕРПРЕСІЙНИЙ СИНДРОМ ПРИ ВРОДЖЕНОМУ ВИВИХУ СТЕГНА

ПIСЛЯРЕПОЗИЦIЙНИЙ ГIПЕРПРЕСІЙНИЙ СИНДРОМ ПРИ ВРОДЖЕНОМУ ВИВИХУ СТЕГНА

Назва:
ПIСЛЯРЕПОЗИЦIЙНИЙ ГIПЕРПРЕСІЙНИЙ СИНДРОМ ПРИ ВРОДЖЕНОМУ ВИВИХУ СТЕГНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,19 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Харкiвський науково-дослiдний iнститут
ортопедiї та травматологiї iм.проф.М.I.Ситенка
КОРОЛЬКОВ Олександр Іванович
УДК 616.728.2-001.6-089.85-06
ПIСЛЯРЕПОЗИЦIЙНИЙ ГIПЕРПРЕСІЙНИЙ
СИНДРОМ ПРИ ВРОДЖЕНОМУ
ВИВИХУ СТЕГНА
14.01.21 - травматологiя та ортопедiя
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертацiї на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
ХАРКIВ - 1999


Дисертацiєю є рукопис.
Робота виконана у Харкiвському науково-дослiдному iнститутi
ортопедiї та травматологiї iм.проф.М.I.Ситенка МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
ШЕВЧЕНКО Станiслав Дмитрович,
Харкiвський НДІ ортопедiї та травматологiї
ім.проф.М.I.Ситенка, завідуючий
відділенням дитячої ортопедії;
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
КРИСЬ-ПУГАЧ Анатолій Павлович
Український НДІ травматології та ортопедії,
керівник Українського центру ортопедії та
травматології дитячого та підліткового віку.
доктор медичних наук, професор
лауреат Державної премії України,
СIМЕНАЧ Богдан Іллiч
Харкiвський НДІ ортопедiї та травматологiї
iм. проф. М.I.Ситенка,
головний науковий співробітник
Провiдна органiзацiя: Національний медичний університет
ім. О.О. Богомольця МОЗ України,
кафедра травматології та ортопедії, м. Київ.
Захист відбудеться “__25__” ___червня___ 1999 р. об 11.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.607.01 Харківського науково-дослідного інституту ортопедії та травматології ім. проф. М.І.Ситенка (310024, м.Харків, вул.Пушкінська, 80).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського науково-дослідного інституту ортопедії та травматології ім.проф.М.І.Ситенка (310024, м.Харків, вул.Пушкінська, 80).
Автореферат розісланий “_25_” __травня__1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук Радченко В.О.


ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ РОБОТИ
Актуальнiсть теми
Як вважають Я.Б.Куценок зі співавт. (1992), дисплазія кульшового суглоба (КС) з реалізацією в підвивих і вивих стегна в Україні зустрічається у 0,53 % новонароджених. Репозиція вивиху, яка є основним методом його лікування, приводить до певного руйнування тканин суглоба з подальшим запально-дистрофічним процесом у КС, який остаточно призводить до грубої патологічної перебудови суглоба. Це тяжке ускладнення спостерігаєть-ся у хворих від 7 до 84% випадків. Залежно від уявлень різних авторів, цей процес розглядається як «аваскулярний некроз», «асептичний некроз», «псевдопертес», «дистрофія голівки стегнової кістки», «епіфізит», «остео-хондро-патія», «остеохондрит», «патологічна перебудова голівки стегнової кістки» та інше, всього біля 40 назв післярепозиційної перебудови кульшо-во-го суглоба (Абакаров А.А. зі співавт., 1985; Алиев М.Д., 1987; Герцен Г.И., 1981; Догонадзе М.А., 1981; Lindholm T.S., 1978; Thomas I.H., et al.,1989; Tonnis D., 1984). Така кількість термінів свідчить про те, що єдиної точки зору на післярепозиційну перебудову КС не існує, незважаючи на відносну однотипність – ізоморфність цих процесів.
Сіменач Б.І. (1992) причину післярепозиційних дистрофічних змін у КС бачить в об’ємній невідповідності голівки стегнової кістки (ГСК) і кульшової западини (КЗп), чим створюються особливі умови гіперпресії, які автор назвав “синдромом об’ємної гіперпресії кульшового суглоба”. Репозиція при природженому вивиху стегна (ПВС) розглядається як один із варіантів реалізації цього синдрому.
Суттєві доповнення до уявлення про диспластичну патологію КС (та про природжений вивих стегна, зокрема) внесли дослідження, що викона-ні в ХНДІОТ і присвячені спадково схильним захворюванням суглобів і хребта. Ці роботи дозволили з нових позицій розглянути різноманітну патологію кульшового суглоба, таку як: природжені вивихи, деформації, асептичні некрози та їх наслідки у вигляді запально-дистрофічних процесів, аж до остаточної стадії захворювання - диспластичного коксартрозу.
Наша робота є продовженням та подальшим розвиненням ідеї про генетично детерміновані спадково схильні захворювання і зорієнтована на отримання нового знання про післярепозиційний гіперпресійний синдром при природженому вивиху стегна та на практичну його реалізацію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПIСЛЯРЕПОЗИЦIЙНИЙ ГIПЕРПРЕСІЙНИЙ СИНДРОМ ПРИ ВРОДЖЕНОМУ ВИВИХУ СТЕГНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок