Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Цивільно-правові аспекти майнового страхування в УКраїні

Цивільно-правові аспекти майнового страхування в УКраїні

Назва:
Цивільно-правові аспекти майнового страхування в УКраїні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,34 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Гринюк олена Володимирівна
УДК 347.764
Цивільно-правові аспекти майнового
страхування в УКраїні
спеціальність: 12.00.03. – цивільне право і цивільний процес;
сімейне право; міжнародне приватне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі цивільного права Київського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор
Академік Академії правових наук України
Кузнєцова Наталія Семенівна,
Київський національний педагогічний
університет імені Тараса Шевченка,
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Підопригора Оксана Опанасівна,
Ново-Каховська філія Відкритого Міжнародного
Університету розвитку людини “Україна”,
заступник проректора зі стратегічних питань
кандидат юридичних наук, доцент
Борисова Валентина Іванівна,
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого (м. Харків),
завідувач кафедри цивільного права.
Провідна установа: Одеська національна юридична академія, кафедра цивільного права (м. Одеса).
Захист відбудеться “_20_” травня 2004 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.06 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 253.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано „_16_” квітня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Боднар Т.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Побудова ринкової моделі економіки шляхом проведення економічних реформ, відновлення приватних засад у господарюванні і формування приватного підприємництва зумовили посилення уваги до інституту страхування як соціально-економічного механізму захисту господарської діяльності від руйнівної дії стихійного лиха, нещасних випадків, несприятливих змін ринкової кон’юнктури тощо. Крім того, небезпека вказаних факторів може зашкодити матеріальним об’єктам життєдіяльності фізичних осіб.
Як засвідчує аналіз історії та сучасного становлення інституту страхування, зокрема майнового, страхування є обов’язковим елементом кожної економічної і соціальної системи суспільства. Без розвинутої системи страхування економіка успішно функціонувати не може. Майнове страхування має стати одним із основних механізмів поновлення порушених майнових інтересів осіб у випадках непередбачуваних природних, техногенних та інших явищ, що позитивно впливає на зміцнення фінансів держави.
Втім, слід зауважити, що сучасний стан правовідносин з майнового страхування на страховому ринку України свідчить про серйозні суперечності та прогалини в чинному законодавстві. Крім того, сама держава гальмує розвиток майнового страхування, відшкодовуючи збитки, головним чином шляхом виділення бюджетних коштів для ліквідації наслідків стихійного лиха і на інші аналогічні цілі. Можна стверджувати, що допомога держави важлива, але ні в якому разі вона не повинна стати єдиним або основним джерелом компенсацій. У зв’язку з цим створення системи фінансових гарантій, розвиток майнового страхування в Україні як механізму захисту майнових інтересів є і необхідним, і особливо значимим.
Усе це зумовлює необхідність поглибленого дослідження відповідних цивільно-правових норм, що регулюють правовідносини в майновому страхуванні. На сучасному етапі необхідний якісно новий підхід до теоретичного висвітлення і практичного обґрунтування всіх елементів правовідносин з майнового страхування.
Дослідженню страхових правовідносин, зокрема майнових, були присвячені праці представників дореволюційної доби. Зокрема це роботи В.Р.Ідельсона, Д.І. Мейєра, Г.Ф.Шершеневича тощо. Правові питання майнового страхування в економічних зв’язках радянського періоду частково висвітлювалися: Є.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Цивільно-правові аспекти майнового страхування в УКраїні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок