Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ЕКОНОМІЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ У СИСТЕМІ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ

ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ЕКОНОМІЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ У СИСТЕМІ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ

Назва:
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ЕКОНОМІЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ У СИСТЕМІ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,91 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ЛІТІКОВА Олександра Іванівна
УДК 378.147.02
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ
ЕКОНОМІЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ
У СИСТЕМІ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті вищої освіти АПН України.
Науковий керівник - доктор педагогічних наук, професор
ОНКОВИЧ Ганна Володимирівна,
Інститут вищої освіти АПН України, завідувач відділу теорії та методології гуманітарної освіти.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
Заслужений діяч освіти України
ЛУЗІК Ельвіра Василівна,
Національний авіаційний університет,
завідувач кафедри педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент
КІЩЕНКО Юлія Володимирівна,
Херсонський державний університет,
завідувач кафедри перекладознавства.
Захист відбудеться 25 березня 2008 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.456.02 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України (01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9).
Автореферат розіслано 25 лютого 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.М. Дем’яненко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Реаліями сучасного буття стали глобалізація світової економіки, модернізація та технізація виробництва, застосування засобів телекомунікації та інформаційних мереж, інтеграційні освітньо-економічні процеси. Відтак, в умовах динамічних соціальних і технологічних перетворень зростають вимоги до рівня володіння майбутніми фахівцями економічних спеціальностей іноземною мовою.
На часі постала зміна пріоритетів у системі навчання іноземних мов студентів економічних спеціальностей – від простого накопичення професійно орієнтованих лексичних, граматичних і мовленнєвих знань на здобуття ними фундаментальних фахових знань, формування умінь спілкуватися в професійному середовищі іноземною мовою на засадах компетентної реалізації індивідуального стилю діяльності. Звідси – орієнтація на пошук резервів, що полегшують процес становлення особистості фахівця в процесі навчання іноземних мов у ВНЗ. Сучасна вища професійна освіта потребує запровадження такої системи диференційованого навчання, яка б ураховувала професійно аксіологічні типологічні особливості студентів і була б спрямована на формування індивідуального стилю професійної діяльності.
Диференційоване навчання інтерпретується вченими (О.Бударний, С.Гончаренко, П.Гусак, Є.Рабунський, І.Унт) як організація навчального процесу, за якої для кожного студента створюються умови гармонійного розвитку, відповідно до індивідуальних можливостей, нахилів, інтересів.
З відомих у вітчизняній педагогічній науці критеріїв диференціювання (працездатність, научуваність, здібності, темперамент, особливості нервової системи, рівень пізнавальної самостійності, інтелектуальний розвиток, креативність тощо) найбільш професійно аксіологічним для підготовки майбутніх фахівців з економіки є рівень розвитку індивідуального стилю діяльності (конгломерат стилів сприйняття, мислення і навчання) на основі набутих знань, умінь і навичок.
Зв’язок індивідуального стилю діяльності з особливостями навчання іноземних мов досліджували Є.Арцишевська, Н.Бориско, О.Гугелєва, М.Кабардов, М.Матова, С.Ніколаєва, А.Сиротюк.
Окремими аспектами професійної підготовки економістів опікувались учені: В.Бобров, В.Євтушевський, І.Каленюк, Ю.Каніщенко, Г.Ковальчук, Ю.Ніколенко. Позитивний вплив розвинутого індивідуального стилю діяльності на успішність формування професійних умінь (роботи за фахом, розв’язання нестандартних завдань, здійснення ефективної комунікації та саморегуляції збалансованої діяльності) розглядали Н.Басова, В.Войток, В.Давидов, Г.Коротєєв, Г.Романова, О.Чернишов, В.Ягупов.
Підґрунтям для запровадження системи диференційованого навчання іноземних мов у практику підготовки майбутніх економістів є дослідження Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ЕКОНОМІЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ У СИСТЕМІ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок