Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТИПИ НОМІНУВАННЯ ОДЯГУ І ВЗУТТЯ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ (ФУНКЦІОНАЛЬНО-СТИЛЬОВИЙ АСПЕКТ)

ТИПИ НОМІНУВАННЯ ОДЯГУ І ВЗУТТЯ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ (ФУНКЦІОНАЛЬНО-СТИЛЬОВИЙ АСПЕКТ)

Назва:
ТИПИ НОМІНУВАННЯ ОДЯГУ І ВЗУТТЯ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ (ФУНКЦІОНАЛЬНО-СТИЛЬОВИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,31 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ В.Н. КАРАЗІНА
ХМАРА ГАЛИНА ВІТАЛІЇВНА
УДК 811. 161. 2’ [37+38]
ТИПИ НОМІНУВАННЯ ОДЯГУ І ВЗУТТЯ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ
(ФУНКЦІОНАЛЬНО-СТИЛЬОВИЙ АСПЕКТ)
10.02.01 – українська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському національному університеті
імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Нелюба Анатолій Миколайович,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна,
доцент кафедри української мови
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Степаненко Микола Іванович,
Полтавський державний педагогічний
університет імені В.Г. Короленка,
завідувач кафедри української мови;
кандидат філологічних наук, доцент
Стасевський Станіслав Борисович,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.C. Сковороди,
доцент кафедри української мови
Провідна установа: Запорізький національний університет,
кафедра української мови,
Міністерство освіти і науки, м. Запоріжжя
Захист відбудеться "21" березня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.20 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, ауд. 6-85.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4.
Автореферат розіслано 9 лютого 2006р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Г. Савченко


Загальна характеристика роботи
Назви одягу і взуття належать до одних із найдавніших типів номенів, тісно пов’язаних із матеріальною культурою народу, і є в свою чергу одним із виявів особливостей культури. Такі назви становлять в українській мові систему тематичних груп, єдність яких виражається в подібності структурної організації, спільності шляхів мотивації, співвіднесеності з певними реаліями тощо. Науковий аналіз таких груп номенів і в лінгвістичному, і в історичному планах має довгий шлях вивчення. Зауважимо, що етнографи та фольклористи раніше від мовознавців звернули увагу на назви одягу і взуття (Д. Багалій, І. Вагилевич, Ф. Вовк, І. Георгі, Я. Головацький, Д. Деляфліз, Г. Квітка-Основ'яненко, Г. Левассер де Боплан, Г. Маслова, К. Матейко, О. Шафонський, В. Шухевич).
В українському мовознавстві назви одягу і взуття в основному досліджено з точки зору їхнього походження (Г. Війтів, В. Горобець, Г. Миронова, М. Худаш тощо), особливостей їхньої діалектної стратифікації (Л. Анісімова, Ф. Бабій, Н. Клименко,  Н. Пашкова, Л. Пономар та ін.).
Актуальність теми дослідження. Відсутність у вітчизняному мовознавстві спеціальних робіт, присвячених означеній темі, свідчить про необхідність усебічного монографічного опису сутності номінування сучасного одягу і взуття, його основних принципів і способів, що є можливим тільки за умови дослідження назв одягу і взуття в різних складових національної мови (літературна мова, жаргони, просторіччя, діалекти) як єдиного, цілісного явища, комплексного вивчення й установлення загальних закономірностей типів номінації. У сучасному українському (і не тільки українському) суспільстві частково змінилися функції та призначення одягу і взуття, відбувається "інтернаціоналізація" одягово-взуттєвої естетики й етикету, з’явилися абсолютно нові (досі не відомі) технології виготовлення й манери носіння вбрання, виникли нові тканини (якщо раніше одяг вироблявся здебільшого із сукна й домотканого полотна, то сьогодні вибір тканини для пошиття модного й сучасного одягу набагато ширший та різно-манітніший: до натуральних тканин долучилася велика кількість штучних тканин, видів хутра, шкіри тощо). Таке пояснюємо економічними змінами в країні, активізацією міжнародних зв’язків, розширенням імпорту (а також асортименту одягово-взуттєвих товарів власне українських виробників), розвитком міжнарод-ного туризму, доступністю великої кількості інформації, що стосується в тому числі культури використання, виготовлення одягу і взуття за кордоном.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТИПИ НОМІНУВАННЯ ОДЯГУ І ВЗУТТЯ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ (ФУНКЦІОНАЛЬНО-СТИЛЬОВИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок