Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською мовою реферат: НАУКОВІ ОСНОВИ І ТЕХНОЛОГІЯ ПЕРЕРОБКИ ВИСОКОКИПЛЯЧИХ ФРАКЦІЙ КАМ'ЯНОВУГІЛЬНОЇ СМОЛИ З ОДЕРЖАННЯМ ПОЛІЦИКЛІЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ

НАУКОВІ ОСНОВИ І ТЕХНОЛОГІЯ ПЕРЕРОБКИ ВИСОКОКИПЛЯЧИХ ФРАКЦІЙ КАМ'ЯНОВУГІЛЬНОЇ СМОЛИ З ОДЕРЖАННЯМ ПОЛІЦИКЛІЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ / сторінка 14

Назва:
НАУКОВІ ОСНОВИ І ТЕХНОЛОГІЯ ПЕРЕРОБКИ ВИСОКОКИПЛЯЧИХ ФРАКЦІЙ КАМ'ЯНОВУГІЛЬНОЇ СМОЛИ З ОДЕРЖАННЯМ ПОЛІЦИКЛІЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,33 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 

Тому вирішити проблему одержання високопроцентних флуорантену, пірену і хризену можна тільки шляхом розробки високоефективних методів очищення збагачених фракцій. Таким методом є очищення отриманих концентрованих цільових фракцій перекристалізацією із суміші різних розчинників. Метод перекристалізації фракцій дозволяє використовувати для одержання індивідуальних вуглеводнів однотипне устаткування, що значною мірою спрощує весь технологічний процес.
Одержання високопроцентного флуорантену. Виконаний комплекс досліджень дозволив зробити важливий практичний висновок: при низькому співвідношенні флуорантен : пірен у вихідній фракції (2:1 і навіть 3:1) збагачення її по флуорантену практично не відбувається і значно втрачається вихід. Ми схильні вважати, що співвідношення флуорантен : пірен як 2:1 і нижче наближає суміш до складу твердого розчину цієї пари, що перешкоджає збагаченню.
Проведені дослідження з вибору розчинників показали, що найбільший ефект при першій перекристалізації сирої флуорантенової фракції дає застосування суміші, яка складається з 70 % ізопропілового спирту і 30 % толуолу. Співвідношення сировина : розчинник - 1:3.
Компонентний склад збагаченої фракції, отриманої в оптимальних умовах із виходом 50-51 % від сирої фракції, такий (% мас.): фенантрен + антрацен - 6,5; карбазол - 4,5; флуорантен - 67,1; пірен - 14,0. Отримана збагачена флуорантенова фракція (співвідношення флуорантен : пірен - 4,8:1) вдруге перекристалізовувалась із суміші таких розчинників, як етиловий спирт і толуол. Аналіз отриманих результатів показав, що для повторної перекристалізації флуорантенової фракції оптимальною є суміш розчинників, що складається з 30 % етилового спирту і 70 % толуолу, при співвідношенні сировина : розчинник як 1:3. Вміст основних компонентів в отриманому продукті (% по масі): фенантрен + антрацен - 0,7; флуорантен - 96,5; пірен - 2,2.
Вихід високопроцентного флуорантену від його ресурсів у збагаченій фракції складає 55-56 %, а від ресурсів у ВПД – 23 %.
Одержання високопроцентного пірену. Дослідження великої кількості розчинників різних класів і їхніх сумішей показало, що найбільш ефективними для двохстадійного одержання 97 %-ного пірену з отриманої нами концентрованої фракції є суміш 70 % ізопропілового спирту з 30 % толуолу для першої стадії очищення і 70-75 % оцтової кислоти з 30-25 % толуолу для другої.
Співвідношення фракція : розчинник в обох випадках 1:3.
Компонентный склад збагаченої піренової фракції 1-й стадії очищення такий (% мас.): фенантрен + антрацен - 3,1; карбазол - 1,3; флуорантен - 14,0; пірен - 70,2; хризен - 3,3. Вихід збагаченого продукту від сирої піренової фракції 50-55 %.
Склад пірену після другої перекристалізації наступний (% мас.): фенантрен +антрацен - 0,1; флуорантен - 2,0; пірен - 97,2; хризен - 0,5. Вихід високопроцентного пірену складає 44-45 % від збагаченого продукту, а ступінь вилучення пірену від ресурсів у ВПД – 26 %.
Одержання високопроцентного хризену. Питання виділення та очищення хризену практично не пророблено. Виконана нами робота, по суті, є першим комплексним дослідженням, що дозволяє вирішити всі технологічні питання в загальній комплексній схемі переробки ВПД. Були проведені дослідження з випробуванням великої кількості розчинників різних класів, у тому числі суперрозчинників з великими донорними числами (діметилформамід, діметилацетамід, діметилсульфоксид), а також суміші розчинників. Розроблена і запропонована найбільше ефективна з усіх відомих варіантів схема збагачення сирої хризенової фракції.
На першій стадії очищення сира фракція при температурі 20-25 оС відмивається від масел та інших легкорозчинних сполук ароматичним розчинником - толуолом. Вибір толуолу в якості розчинника обумовлений тим, що він дуже добре розчиняє органічні сполуки різних класів, але розчинність самого хризену в толуолі при низьких температурах незначна. При відмиванні сирої фракції із співвідношенням фракція : розчинник - 1:5 утворюється збагачений продукт такого компонентного складу (% мас.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Реферат на тему: НАУКОВІ ОСНОВИ І ТЕХНОЛОГІЯ ПЕРЕРОБКИ ВИСОКОКИПЛЯЧИХ ФРАКЦІЙ КАМ'ЯНОВУГІЛЬНОЇ СМОЛИ З ОДЕРЖАННЯМ ПОЛІЦИКЛІЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок