Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: НАУКОВІ ОСНОВИ І ТЕХНОЛОГІЯ ПЕРЕРОБКИ ВИСОКОКИПЛЯЧИХ ФРАКЦІЙ КАМ'ЯНОВУГІЛЬНОЇ СМОЛИ З ОДЕРЖАННЯМ ПОЛІЦИКЛІЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ

НАУКОВІ ОСНОВИ І ТЕХНОЛОГІЯ ПЕРЕРОБКИ ВИСОКОКИПЛЯЧИХ ФРАКЦІЙ КАМ'ЯНОВУГІЛЬНОЇ СМОЛИ З ОДЕРЖАННЯМ ПОЛІЦИКЛІЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ / сторінка 2

Назва:
НАУКОВІ ОСНОВИ І ТЕХНОЛОГІЯ ПЕРЕРОБКИ ВИСОКОКИПЛЯЧИХ ФРАКЦІЙ КАМ'ЯНОВУГІЛЬНОЇ СМОЛИ З ОДЕРЖАННЯМ ПОЛІЦИКЛІЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,33 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
держ. реєст. № 0193 U 030853.
Дослідження виконувались також згідно координаційних планів НАН України в період 1994-1996 рр. та на замовлення Мінпромполітики України в 1993-1994 рр.
Мета і задачі дослідження - розробка наукових основ та створення нових уявлень про КВС і технічних рішень щодо поглибленої її переробки з одержанням концентрованих висококиплячих фракцій і виділенням із них унікальних чотирьохкільцевих ароматичних вуглеводнів - флуорантену, пірену і хризену високої чистоти.
Таке формулювання мети роботи визначило необхідність рішення наступних задач:
·
оцінка опублікованих результатів досліджень щодо ідентифікації КВС як фізико-хімічної системи з позиції прогностичної цінності і теоретичної достатності такого підходу;
· розробка і експериментальне обгрунтування критеріальних показників властивостей КВС як фізико-хімічної системи і як технологічної сировини;
· розробка технологічних основ багатоколонного фракціонування КВС з виділенням концентрованих висококиплячих фракцій;
· обгрунтування і розробка технологічних принципів переробки важких пекових дистилятів (ВПД) (як аналога піренової фракції, що відбирається за схемою багатоколонного фракціонування КВС з одержанням концентрованих флуорантенової, піренової і хризенової фракцій);
· розробка технологічної схеми комплексної переробки ВПД з одержанням флуорантена, пірена і хризена високого ступеня чистоти;
· апробація розроблених технічних рішень в умовах діючих цехів і установок;
· створення технічної документації для спорудження пілотних установок і цеху централізованої переробки КВС за схемою багатоколонного фракціонування.
Об'єкти досліджень. Як об'єкти досліджень нами були вибрані КВС різних коксохімічних заводів, важкі пекові дистиляти, висококиплячі фракції КВС, індивідуальні хімічні продукти коксування такі як феноли, піридинові основи, пірен, хризен, флуорантен та інші.
Предмет досліджень. Дослідження складу, властивостей КВС, природи та закономірності взаємодії її компонентів, поліазіотропії, ступеня піролізованності смоли, технологічні аспекти фракціонування КВС, одержання індивідуальних пірена, хризена, флуорантена та інших.
Методи досліджень. Рішення перерахованих задач вимагало проведення комплексу досліджень методико-аналітичного та технологічного характеру, по вивченню фазової рівноваги системи рідина - пара для різних фракцій КВС, розробки спеціальної методики хроматографічного аналізу ВПД, дослідженню розчинності флуорантенової, піренової і хризенової фракцій в різних розчинниках та їх сумішах, застосування ІЧ-спектроскопії та рентгеноструктурного аналізу. При проведенні досліджень технологічного характеру застосовувались стандартизовані методи.
Наукова новизна отриманих результатів полягає у наступному:
1. Розроблені нові наукові підходи по оцінці КВС на основі дослідження природи взаємодії компонентів КВС і оцінки її реологічних характеристик з позицій фізико-хімічної механіки.
2. Обгрунтовано і розроблено новий критерій оцінки ступеня піролізованості КВС.
3. Вперше розроблено теоретико-інформаційний підхід до дослідження конденсованих поліциклічних структур і рішення деяких технологічних питань переробки КВС і її фракцій.
4. Науково обгрунтовані і розроблені технологічні основи багатоколонного фракціонування КВС з багатократним випарюванням.
5. Вперше широкомасштабно експериментально відпрацьовано режим вакуумної ректифікації ВПД з відбором концентрованих цільових фракцій у паровій фазі.
6. Одержані нові дані щодо розчинності флуорантенової, піренової і хризенової фракцій у різних розчинниках і їхніх сумішах.
7. Розроблено нову технологічну схему комплексної переробки ВПД з одержанням флуорантену, пірену і хризену.
Обгрунтованість і достовірність наукових положень, висновків і рекомендацій. Наукові положення, висновки і рекомендації дисертації розроблені на підставі результатів широкомасштабних експериментів, проведених в лабораторних умовах та підтверджених в стендових, дослідно-промислових і промислових умовах.
Встановлені в роботі наукові факти аргументовані, їхнє пояснення доводиться на базі сучасних уявлень фізичної хімії і хімії високомолекулярних сполук, а також положень фізико-хімічної механіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Реферат на тему: НАУКОВІ ОСНОВИ І ТЕХНОЛОГІЯ ПЕРЕРОБКИ ВИСОКОКИПЛЯЧИХ ФРАКЦІЙ КАМ'ЯНОВУГІЛЬНОЇ СМОЛИ З ОДЕРЖАННЯМ ПОЛІЦИКЛІЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок