Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: НАУКОВІ ОСНОВИ І ТЕХНОЛОГІЯ ПЕРЕРОБКИ ВИСОКОКИПЛЯЧИХ ФРАКЦІЙ КАМ'ЯНОВУГІЛЬНОЇ СМОЛИ З ОДЕРЖАННЯМ ПОЛІЦИКЛІЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ

НАУКОВІ ОСНОВИ І ТЕХНОЛОГІЯ ПЕРЕРОБКИ ВИСОКОКИПЛЯЧИХ ФРАКЦІЙ КАМ'ЯНОВУГІЛЬНОЇ СМОЛИ З ОДЕРЖАННЯМ ПОЛІЦИКЛІЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ / сторінка 4

Назва:
НАУКОВІ ОСНОВИ І ТЕХНОЛОГІЯ ПЕРЕРОБКИ ВИСОКОКИПЛЯЧИХ ФРАКЦІЙ КАМ'ЯНОВУГІЛЬНОЇ СМОЛИ З ОДЕРЖАННЯМ ПОЛІЦИКЛІЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,33 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 

Відхилення властивостей КВС від властивостей ідеальних систем викликані різноманіттям міжмолекулярних взаємодій великої кількості хімічних сполук і їхньої реакційної спроможності. Але навіть досить повна оцінка реакційної спроможності різних класів органічних сполук КВС показує неоднозначність внеску їхніх властивостей у загальний стан системи КВС.
Для одержання достовірних даних про природу поліазеотропії в системі КВС нами виконані дослідження, спрямовані на вивчення взаємодії фенолів і піридинових основ з ароматичними вуглеводнями.
Склад і властивості азеотропів, що утворяться при ректифікації КВС, визначаються природою тих взаємодій, що мають місце між компонентами КВС за нормальних умов. У процесі нагрівання при ректифікації ці властивості підсилюються або послабляються.
Взаємодія речовин КВС кислотного та основного характеру добре вивчена. Мало вивчалася взаємодія за участю вуглеводнів “нейтрального” характеру і для цього потрібно було провести дослідження поведінки ароматичних вуглеводнів в суміші з іншими компонентами КВС.
Досліджувальними об'єктами були обрані нейтральні ароматичні вуглеводні (a- і b-метилнафталіни, діметилнафталіни, фенантрен, флуорен, аценафтен, пірен) і різні феноли (крезоли, ксиленоли, нафтоли). Вивчення взаємодії між компонентами проводили методом ІЧ-спектроскопії у чотирихлористому вуглеці. Експериментальні дані наведені на рис. 1-4.
В ІЧ-спектрах досліджених ароматичних вуглеводнів та фенолів відсутня смуга поглинання в області 3560-3540 см-1. В той же час в спектрах суміші ароматичних вуглеводнів з фенолами та нафтолами спостерігається чітка смуга в області 3560-3540 см-1 та в області 3560-3550 см-1 (рис. 1-3).
знаходяться в інтервалі 3560-3540 см-1.
Отримані результати досліджень дозволяють зробити висновок, що положення смуги p-комплексу фенол - ароматичний вуглеводень залежить від трьох факторів: основності ароматичного вуглеводню і кислотності фенолу; наявності стеричних утруднень, що перешкоджають утворенню міжмолекулярного водневого зв'язку.
Цікавим є те, що смуга міжмолекулярного водневого зв'язку в комплексах фенолів з 1,7-діметилнафталіном зміщена приблизно на 10 см-1 у бік менших хвильових чисел у порівнянні зі смугами в комплексах фенолів з усіма іншими ароматичними вуглеводнями. Цей факт задовільно пояснюється збільшенням основності диметилнафталінів у порівнянні з основністю нафталіну і монометилнафталінів. Підвищення основності ароматичного вуглеводню призводить до збільшення міцності міжмолекулярного водневого зв'язку, до збільшення його енергії. В той же час енергія водневого зв'язку фенолів зв'язана зі зсувом смуги валентних коливань О-Н (Dн) ?аступними співвідношеннями:
-DН = 0,024Dн; -DH=; -DH= 0,33(Dн - 40)Ѕ.
Тому підвищення основності ароматичного вуглеводню призводить до росту енергії водневого зв'язку (-DH) і, як слідство, до збільшення розміру зсуву (Dн) смуги валентних коливань О-Н. Отримані нами дані підтверджують сучасні теоретичні уявлення, відповідно до яких у 90 % випадків не можна нехтувати так названою "специфічною сольватацією" - хімічною взаємодією розчиненої речовини і середовища. Для адекватного зіставлення даних у системі КВС і її фракцій як розчинник використовувались феноли, а як середовище "розчинника" - всі інші компоненти смоли.
Така специфічна сольватація призводить до того, що розчинену речовину (феноли) у даному середовищі (у якийсь фракції, олії або КВС) необхідно розглядати як якісно нове утворення (Н-комплекс фенол - вуглеводень або інші комплекси), причому ця нова сполука має свої специфічні фізико-хімічні характеристики (міцність або енергію зв'язків, спектральні частоти і т.ін.).
Таким чином, дані ІЧ-спектроскопії достатньо переконливо вказують на наявність взаємодії між фенолами і ароматичними вуглеводнями за рахунок водневих зв'язків, що пояснює причини утворення азеотропів в таких системах. На підставі вивчення властивостей азеотропів визначених типів був зроблений висновок про те, що тенденція до їхнього утворення корелюється, головним чином, із типом водневих зв'язків між компонентами азеотропа.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Реферат на тему: НАУКОВІ ОСНОВИ І ТЕХНОЛОГІЯ ПЕРЕРОБКИ ВИСОКОКИПЛЯЧИХ ФРАКЦІЙ КАМ'ЯНОВУГІЛЬНОЇ СМОЛИ З ОДЕРЖАННЯМ ПОЛІЦИКЛІЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок