Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: НАУКОВІ ОСНОВИ І ТЕХНОЛОГІЯ ПЕРЕРОБКИ ВИСОКОКИПЛЯЧИХ ФРАКЦІЙ КАМ'ЯНОВУГІЛЬНОЇ СМОЛИ З ОДЕРЖАННЯМ ПОЛІЦИКЛІЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ

НАУКОВІ ОСНОВИ І ТЕХНОЛОГІЯ ПЕРЕРОБКИ ВИСОКОКИПЛЯЧИХ ФРАКЦІЙ КАМ'ЯНОВУГІЛЬНОЇ СМОЛИ З ОДЕРЖАННЯМ ПОЛІЦИКЛІЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ / сторінка 5

Назва:
НАУКОВІ ОСНОВИ І ТЕХНОЛОГІЯ ПЕРЕРОБКИ ВИСОКОКИПЛЯЧИХ ФРАКЦІЙ КАМ'ЯНОВУГІЛЬНОЇ СМОЛИ З ОДЕРЖАННЯМ ПОЛІЦИКЛІЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,33 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Тут, мабуть, повинна дотримуватися і інша кореляція - між спроможністю двох компонентів до утворення водневого зв'язку і складом відповідних азеотропів.
Міцність p-комплексів, що утворюються між фенолами й ароматичними вуглеводнями, визначається кислотністю фенолів і основностю взаємодіючих із ними вуглеводнів. Тому порівнюючи азеотропи різних фенолів із ароматичним вуглеводнем, природно було вибрати як характеристику спроможності даного фенолу до утворення p-комплексів розмір константи кислотної дисоціації фенолу у воді K або рK = - lgK.
У табл. 1 наведені дані про склад і температури кипіння азеотропів аценафтену з різними фенолами, із яких випливає, що між складом азеотропів і значеннями рK фенолів, що утворюють ці азеотропи, є наступна відповідність: чим нижче кислотність фенолу (чим вище його рK), тим більше вміст аценафтену в азеотропі.
Таблиця 1
Склад і температура кипіння азеотропів аценафтену з різними фенолами
Фенол Характеристика азеотропів
Назва Ткип, оС Значення рK у воді Ткип, оС Вміст, %
фенолу аценафтену
Резорцин 281,4 9,44 266,2 41 59
a-Нафтол 288,0 9,85 274,0 20 80
b-Нафтол 294,9 9,94 277,0 10 90
Порівняння складу азеотропів нафталіну з різними фенолами і пірокатехіну (резорцину) з різними ароматичними вуглеводнями також показало наявність зв'язку між основністю ароматичного вуглеводню і його вмістом в азеотропі. Беручи до уваги, що основність ароматичного вуглеводню зростає в ряду нафталін < ?-метилнафталін < аценафтен, встановлено, що чим вище основність ароматичного вуглеводню, тим менше його вміст в азеотропі з цим самим фенолом.
Аналогічно було встановлено, що чим більше константа дисоціації фенолу, тим менше вміст нафталіну в азеотропі фенол - нафталін; чим сильніше кислотно-основна взаємодія в системі фенол - ароматичний вуглеводень, тим менше вміст ароматичного вуглеводню - у відповідному азеотропі фенолу з ароматичним вуглеводнем.
Отримані дані свідчать про те, що азеотропи фенолів з "нейтральними" ароматичними вуглеводнями значною мірою носять характер новоутворень типу комплексів із слабким водневим зв'язком. Отже, підтверджується доцільність попереднього обесфенолювання широкого дистиляту КВС перед його ректифікацією.
Отримані нами експериментальні дані при вивченні взаємодії фенолів і піридинових основ (ПО), що містяться в КВС, підтвердили наявність зв'язку між міцністю Н-комплексов піридинових основ і фенолів і значеннями рКа(п.о). На рис. 4 приведені ІЧ-спектри сумішей деяких піридинових основ і фенолів у CCl4.
Наявність широкої смуги валентних коливань ОН-групи фенолу в області ? 3150-3100 см-1 і ряду побічних смуг при ? 2950, 2860, 2730 і 3600-2700 см-1 доводить утворення комплексів із водневим зв'язком.
Рис. 4 ІЧ-спектри сумішей фенолу з піридиновими основами в CCl4 (стрілкою показане положення смуги поглинання 3150-3100 см-1, що належить сполуці фенол - ПО): а - піридин; б - 2,5-лутидін; в - 2, 4, 6-колідін (концентрація фенолу 2піридинової основи 1 %, товщина кювети 0,424 мм) Залежність положення максимуму частоти валентних коливань групи ОН () у Н-комплексах фенолу з піридиновими основами і показника константи кислотної дисоціації (рКа) відповідних основ має лінійний характер, демонструє збільшення міцності Н-комплексів з ростом основності піридиновых основ (рис. 5) і показує, що з ростом кислотно-основної сили пари фенол – піридинові основи (тобто з ростом DрК) збільшується і їх вміст в азеотропах. Залежність "DрК - склад азеотропів" з урахуванням властивостей обох компонентів азеотропа розкриває дійсну причину утворення азеотропів - хімічну взаємодію.
ємодії в широкому діапазоні змін структури взаємодіючих компонентів необхідно використовувати параметр DрК, що характеризує властивості системи в цілому.
Установлення кореляції між складом азеотропів і кислотно - основною силою системи DрК узгоджується з виявленою нами залежністю і для азеотропів фенолів із нейтральними ароматичними вуглеводнями з однією істотною різницею. Н-комплекси фенолів (А) з нейтральними ароматичними вуглеводнями (В) утворюються, як правило, при великих надлишках (В), тобто відповідають формулі: {B .

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Реферат на тему: НАУКОВІ ОСНОВИ І ТЕХНОЛОГІЯ ПЕРЕРОБКИ ВИСОКОКИПЛЯЧИХ ФРАКЦІЙ КАМ'ЯНОВУГІЛЬНОЇ СМОЛИ З ОДЕРЖАННЯМ ПОЛІЦИКЛІЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок