Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: НАУКОВІ ОСНОВИ І ТЕХНОЛОГІЯ ПЕРЕРОБКИ ВИСОКОКИПЛЯЧИХ ФРАКЦІЙ КАМ'ЯНОВУГІЛЬНОЇ СМОЛИ З ОДЕРЖАННЯМ ПОЛІЦИКЛІЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ

НАУКОВІ ОСНОВИ І ТЕХНОЛОГІЯ ПЕРЕРОБКИ ВИСОКОКИПЛЯЧИХ ФРАКЦІЙ КАМ'ЯНОВУГІЛЬНОЇ СМОЛИ З ОДЕРЖАННЯМ ПОЛІЦИКЛІЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ / сторінка 7

Назва:
НАУКОВІ ОСНОВИ І ТЕХНОЛОГІЯ ПЕРЕРОБКИ ВИСОКОКИПЛЯЧИХ ФРАКЦІЙ КАМ'ЯНОВУГІЛЬНОЇ СМОЛИ З ОДЕРЖАННЯМ ПОЛІЦИКЛІЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,33 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 

Важливо підкреслити, що глибина піролізу значно відображається і на властивостях б1-фракції, хоча вона і є граничною ланкою процесу піролізу летких продуктів деструкції органічної маси вугілля.
У табл. 3 приведені результати дериватографічних досліджень ?1-фракцій, одержаних із смол різного ступеня піролізованості.
Таблиця 3
Показники дериватографічного аналізу зразків ?1-фракцій
Зразок б1-фракції Кпір. смоли Втрата маси (%) до температури, оС
200 400 600 800 1000
1 3,3 4,5 10,0 13,0 17,0 20,5
2 4,8 2,0 4,5 5,5 7,0 10,0
3 6,2 1,2 3,5 4,5 6,5 8,0
Результати дериватографічного аналізу підтверджують досить високу термостабільність ?1-фракції, особливо виділеної із високопіролізованої смоли: до 1000 оС втрата маси складає лише 8,0 %.
Нижче приведені дані рентгеноструктурного аналізу, які показують, що в ?1-фракції, виділеної із високопіролізованої смоли, кількість вуглецю, упорядкованого в блочну структуру, значно вища, ніж у ?1-фракції, виділеної з низькопіролізованої смоли.
Зразок ?1-фракції
1 2
Кпір. 3,3 6,2
d002 0,356 0,353
I002/I002фон 1,2 1,5
де: d002 - міжплоскістна відстань, нм;
I002/ I002фон - кількість вуглецю, упорядкованого в блочну структуру.
Приведені дані підтверджують, що запропонований критерій оцінки ступеня піролізованості є найбільш об'єктивним показником, який відображає процеси, що відбуваються при піролізі КВС.
4. ТЕОРЕТИКО-ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ДОСЛІДЖЕННЯ
КОНДЕНСОВАНИХ ПОЛІЦИКЛІЧНИХ СТРУКТУР І РІШЕННЯ ДЕЯКИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПИТАНЬ ПЕРЕРОБКИ КАМ'ЯНОВУГІЛЬНОЇ СМОЛИ
Прагнення знайти універсальний узагальнений показник, який би кількісно відображав властивості КВС як фізико-хімічної системи або груп сполук, що визначають її фізико-хімічні властивості, привело нас до необхідності використати теорію хімічної інформації, що дозволяє одержувати кількісні характеристики структури і властивостей сполук, систем, процесів, що застосовуються для кодування даних у пам'яті ЕОМ.
Цифрове кодування хімічних структур на основі теорії інформації і теорії графів дозволяє досить повно і статечно використовувати методи кореляційного аналізу і неквантовохімічні розрахунки для кількісних оцінок поводження речовин.
Мірою існуючих у системі неоднорідностей і різниць, її невирівненості і різноманітності є ентропія. Термодинамічна ентропія, як функція маси молекул, температури, тиску, суми станів, обумовленої значеннями всіх рівнів енергії і їхніх статистичних ваг, не відображає істотних структурних особливостей молекул. У цьому випадку можна використовувати ентропію інформації (інформаційну ємність (Н)), обумовлену по формулі К.Шеннона:
H = -
де: pi - імовірність виявлення Ni –го числа i - тих структур, властивих цій молекулі із загального числа l таких структур.
Поняття інформаційної ємності має цілком визначений фізичний зміст, оскільки дозволяє розглядати її як критерій міри складності молекул. Для підтвердження доцільності використання інформаційної ємності як якісної характеристики структури ароматичних сполук КВС був проаналізований взаємозв'язок між нею і наступними властивостями цих з'єднань: густиною, часом утримання на нерухомій фазі в колонці хроматографа, екзальтацією магнітної сприйнятливості, молекулярною діамагнітною сприйнятливістю, потенціалом іонізації, частотою р-ліній в УФ-спектрах і відновними потенціалами відповідних хінонів.
Для вивчення були обрані серії сполук КВС, причому в межах серії сполуки розташовуються в порядку ускладнення молекул шляхом лінійного або ангулярного нарощування кількості ядер. Інформаційну ємність молекул цих сполук як функцію їх резонансних структур визначали по перетвореній формулі Шеннона. Були встановлені задовільні кореляції між інформаційною ємністю і основними фізико-хімічними властивостями сполук КВС, у тому числі із спектральними, електричними, магнітними та іншими властивостями молекул. Встановлені кореляційні залежності можуть бути використані в більшій мірі для прогнозування властивостей невивчених сполук, ніж для визначення точних значень їхніх фізико-хімічних характеристик.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Реферат на тему: НАУКОВІ ОСНОВИ І ТЕХНОЛОГІЯ ПЕРЕРОБКИ ВИСОКОКИПЛЯЧИХ ФРАКЦІЙ КАМ'ЯНОВУГІЛЬНОЇ СМОЛИ З ОДЕРЖАННЯМ ПОЛІЦИКЛІЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок