Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ВИСОКОМІЦНИХ ПАЯНИХ З'ЄДНАНЬ НІТРИДОКРЕМНІЄВОЇ КЕРАМІКИ АДГЕЗІЙНО-АКТИВНИМИ ПРИПОЯМИ СИСТЕМИ МІДЬ-ГАЛІЙ-ТИТАН

ФОРМУВАННЯ ВИСОКОМІЦНИХ ПАЯНИХ З'ЄДНАНЬ НІТРИДОКРЕМНІЄВОЇ КЕРАМІКИ АДГЕЗІЙНО-АКТИВНИМИ ПРИПОЯМИ СИСТЕМИ МІДЬ-ГАЛІЙ-ТИТАН

Назва:
ФОРМУВАННЯ ВИСОКОМІЦНИХ ПАЯНИХ З'ЄДНАНЬ НІТРИДОКРЕМНІЄВОЇ КЕРАМІКИ АДГЕЗІЙНО-АКТИВНИМИ ПРИПОЯМИ СИСТЕМИ МІДЬ-ГАЛІЙ-ТИТАН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,11 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут проблем матеріалознавства
ім. І. М. Францевича
Прокопенко Олександр Анатолійович
УДК 666.3/.7:549.2:546.28
:621.791.364:539.4
ФОРМУВАННЯ ВИСОКОМІЦНИХ ПАЯНИХ З'ЄДНАНЬ
НІТРИДОКРЕМНІЄВОЇ КЕРАМІКИ АДГЕЗІЙНО-АКТИВНИМИ
ПРИПОЯМИ СИСТЕМИ МІДЬ-ГАЛІЙ-ТИТАН
05.02.01 - матеріалознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
КИЇВ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі контактних явищ і пайки неметалевих матеріалів
Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор, академік НАН України
Найдич Юрій Володимирович,
Інститут проблем матеріалознавства НАН України,
завідувач відділом.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Панасюк Ала Денисівна,
Інститут проблем матеріалознавства НАН України,
провідний науковий співробітник;
доктор фізико-математичних наук, професор
Копань Василь Степанович,
Національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри фізики металів фізичного факультету.
Провідна установа: Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля
НАН України, відділ фізико-хімічних основ
синтезу надтвердих матеріалів, м. Київ.
Захист відбудеться 21 жовтня 2002 року о 14 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.207.03 Інституту
проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України
за адресою: 03142, м. Київ, вул. Кржижанівського, 3.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України.
Автореферат розісланий 12 вересня 2002 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Мінакова Р.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Конструкційні керамічні матеріали, в силу своїх індивідуальних властивостей, знаходять різноманітне застосування в різних областях народного господарства. Особливого значення вони набули в зв'язку зі створенням нових жароміцних, зносостійких елементів газотурбінних двигунів та двигунів внутрішнього згоряння, що забезпечило якісно новий крок у розвитку двигунобудування.
Але технологічні розробки часто обмежуються граничними можливостями керамічних матеріалів. Такі негативні властивості кераміки, як крихкість та складність обробки деталей, ставлять питання про використання комбінацій кераміки з іншими матеріалами, особливо з металами. Тому рівень застосування в техніці деталей на основі керамічних матеріалів в значній мірі залежить від досягнень в розробці методів надійного з'єднання їх між собою та з іншими матеріалами. Надійність і більш широкі можливості пайки, в порівнянні з іншими методами, зробили його одним із найбільш перспективних методів з'єднання керамічних матеріалів.
Останнім часом найбільш інтенсивно проводяться дослідження процесів формування високоміцних термостійких нероз'ємних з'єднань конструкційної нітридокремнієвої кераміки, яка, завдяки своїм високим показникам міцності і твердості, особливо при високих температурах, посідає одне з провідних місць в ряду тугоплавких сполук.
Сучасні досягнення в області адгезійного з'єднання конструкційної нітридо-кремнієвої кераміки не задовольняють в повній мірі конструкторських запитів відносно показників міцності і надійності з'єднань. Більш детальних досліджень потребує ряд фізичних та фізико-хімічних факторів, що впливають на процеси формування, а відповідно, і на експлуатаційні властивості нероз'ємних з'єднань конструкційної кераміки. В першу чергу, до таких факторів відносяться процеси контактної взаємодії металевого розплаву з керамікою та структурні особливості формування перехідних шарів в області з'єднання.
Мета та завдання дослідження. Мета роботи – отримати високоміцні паяні з'єднання Sі3N4/Sі3N4 за допомогою адгезійно-активного припойного сплаву системи Cu-Ga-Ti шляхом розробки та оптимізації методики їх формування на основі виявлення, дослідження і врахування впливових фізичних та фізико-хімічних факторів.
Вибір припойного сплаву пов'язаний з урахуванням досягнень при застосуванні Cu-Ga-Ti адгезійно-активного сплаву для пайки алмазів в роботах, що проводились у відділі раніше.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ВИСОКОМІЦНИХ ПАЯНИХ З'ЄДНАНЬ НІТРИДОКРЕМНІЄВОЇ КЕРАМІКИ АДГЕЗІЙНО-АКТИВНИМИ ПРИПОЯМИ СИСТЕМИ МІДЬ-ГАЛІЙ-ТИТАН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок