Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ЗЕМЕЛЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, ЯКІ НАЛЕЖАТЬ ГРОМАДЯНАМ НА ПРАВІ ВЛАСНОСТІ

ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ЗЕМЕЛЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, ЯКІ НАЛЕЖАТЬ ГРОМАДЯНАМ НА ПРАВІ ВЛАСНОСТІ

Назва:
ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ЗЕМЕЛЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, ЯКІ НАЛЕЖАТЬ ГРОМАДЯНАМ НА ПРАВІ ВЛАСНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,61 KB
Завантажень:
324
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІСТИТУТ ДЕРЖАВИ I ПРАВА ім. В.М.КОРЕЦЬКОГО
Л У Н Я Ч Е Н К О Анатолій Васильович
УДК 349.4 (477)
ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ЗЕМЕЛЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ,
ЯКІ НАЛЕЖАТЬ ГРОМАДЯНАМ
НА ПРАВІ ВЛАСНОСТІ
Спеціальність 12.00.06 - земельне право; аграрне право; екологічне право; природоресурсове право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеській національній юридичній академії
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент Академії правових наук України
Погрібний Олексій Олексійович,
Одеська національна юридична академія,
завідувач кафедри аграрного, земельного та екологічного права
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Мунтян Василь Лук'янович,
Державний педагогічний університет ім.М.П.Драгоманова, професор
кандидат юридичних наук, професор,
член-кореспондент Академії правових наук України
Коцюба Олександр Павлович,
Академія муніципального управління,
завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін
Провідна установа: Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого, кафедра екологічного права, Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться 15.05.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.236.02 Інституту держави і права ім.В.М.Корецького Національної академії наук України за адресою: 01001, м.Київ, вул.Трьохсвятительська, 4.
3 дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту держави і права ім.В.М.Корецького Національної академії наук України за адресою: 01001, м. Київ, вул.Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий 12.04.2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук Кучеренко І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перетворення в структурі земельних відносин в Україні в зв'язку з проведенням земельної та аграрної реформ зумовило перегляд відносин власності на землі сільськогосподарського призначення. Становлення селянина як господаря землі шляхом структурної перебудови сільськогосподарського виробництва, створення багатоукладного сільського господарства на підставі різних форм власності на засоби виробництва і форм сільськогосподарського землевикористання в умовах прийнятого Земельного кодексу України показує, що в сільському господарстві поступово формується клас реальних власників.
В нашій країні монополія державної власності на землю існувала тривалий час, але зміни в економічній орієнтації призвели на перших порах до появи нових форм власності на землю, а потім до їх конституційного закріплення. Конституція України встановила, що громадяни України мають право власності на землю. Право приватної власності є непорушним, і ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності.
Попередні результати земельної реформи свідчать про те, що в ході земельних перетворень був встановлений плюралізм форм власності на землю і форм господарювання на ній, але існує нагальна потреба більш детального наукового вивчення всіх питань, пов'язаних із земельними перетвореннями в Україні, з урахуванням вимог нового Земельного кодексу України.
Дослідженню питань земельно-правових відносин в свій час було приділена значна увага. Їм була присвячена значна кількість монографічних, дисертаційних, наукових досліджень і навчальної літератури. В радянській період всебічно були вивчені проблеми правового режиму земель сільськогосподарського призначення в радянській період, виключної державної власності на землю, права землекористування громадян, обмеження права землекористування громадян і т.п. З переходом нашої держави до ринкових відносин склалася ситуація, коли з виникненням нових форм власності на землю почалося законодавче регулювання відносин власності, але теоретичні, наукові розробки деякий час відставали від практичних перетворень.
Сьогодні загальні питання правового режиму земель сільскогосподарського призначення, земельної власності розглядалися в дисертаційних дослідженнях М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ЗЕМЕЛЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, ЯКІ НАЛЕЖАТЬ ГРОМАДЯНАМ НА ПРАВІ ВЛАСНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок