Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування культури побуту молодших школярів у системі естетичного виховання

Формування культури побуту молодших школярів у системі естетичного виховання

Назва:
Формування культури побуту молодших школярів у системі естетичного виховання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,35 KB
Завантажень:
490
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М. П. ДРАГОМАНОВА
Панасюк Світлана Леонідівна
УДК 37.036-057.874
Формування культури побуту молодших школярів у системі естетичного виховання
13.00.07 – теорія та методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ ? 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Волинському державному університеті імені Лесі Українки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Дем’янчук Олександр Никанорович,
Волинський державний університет
імені Лесі Українки, завідувач кафедри музично-
теоретичних дисциплін,
директор Інституту мистецтв
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Кічук Надія Василівна,
Ізмаїльський державний гуманітарний університет,
завідувач кафедри загальної і соціальної педагогіки
кандидат педагогічних наук, доцент
Годлевська Алла Іванівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова,
доцент кафедри соціальної педагогіки.
Провідна установа: Інститут проблем виховання АПН України,
Міністерство освіти і науки України, лабораторія
естетичного виховання, м. Київ.
Захист відбудеться 10 травня 2007 р. о 14.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.053.09 у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ-30, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, 061601, м. Київ-30, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано “10” квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. Л. Шевнюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У Національній доктрині розвитку освіти України, головною метою визначено духовний та інтелектуальний розвиток кожної особистості, створення умов для самореалізації молодої людини як громадянина, формування покоління, яке вміє цінувати і формувати прекрасне в собі та в оточуючому світі.
Актуальність знаходження шляхів культивування неповторної індивідуальності вимагає визначення умов розвитку у школярів естетичної потреби в організації навколишнього середовища, зокрема побуту, який є однією із соціальних сфер застосування сил людини. Належно організований побут дає можливість розкрити здібності, інтереси, смаки; показати знання, вміння, навички; реалізувати творчі можливості через самостійну діяльність; створює умови для сприймання і перетворення дійсності за законами краси і гармонії. Рівень культури побуту визначає те морально-естетичне середовище, в якому формується людина.
В сучасному суспільстві втрачається різноманітність укладу повсякденного життя, спостерігається тенденція до його денаціоналізації.
Як наслідок виникає потреба в удосконаленні змісту, форм і методів соціально-виховної роботи в умовах загальноосвітнього навчального закладу. Такі завдання спонукали дослідників до перегляду деяких методологічних аспектів формування культури особистості в системі естетичного виховання, а саме: обґрунтування системного підходу до проблем виховної роботи (Ю. Бабанський, І. Бех, В. Кузь, І. Мар’єнко, Ю. Руденко, та інші), розгляду загальних питаннь теорії естетичного виховання (О. Буров, Д. Джола, І. Зязюн, Н. Калашник, О. Киричук, Н. Коган, О. Семашко, Б. Теплов, Т. Цвелих, Б. Юсов, А.Щербо та інші), визначення педагогічних засад естетичного виховання засобами мистецтва (Л. Горюнова, Д. Кабалевський, Є. Кв’ятковський, Б. Неменський, З. Новлянська, О. Ростовський, О. Рудницька, В. Сухомлинський, Г. Тарасенко, А. Федь, Ю. Фогт-Бабушкін, О. Шевнюк, Г. Шевченко, О. Щолокова та інші), дослідження вікової специфіки у процесі естетичного виховання (С. Анічкін, М. Верб, О. Мелік-Пашаєв, Л. Печко та інші); виховання естетичних смаків через призму ціннісних орієнтацій (І. Бех, Ю. Гальперін, І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Формування культури побуту молодших школярів у системі естетичного виховання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок