Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТАКТИКО-ТЕХНІЧНИХ РІШЕНЬ, НАПРАВЛЕНИХ НА ЗАХИСТ ОСОБОВОГО СКЛАДУ ПОЖЕЖНИКІВ, ЩО ЗАХИЩАЮТЬ ОБ'ЄКТИ З ІОНІЗУЮЧИМ ВИПРОМІНЮВАННЯМ.

РОЗРОБКА ТАКТИКО-ТЕХНІЧНИХ РІШЕНЬ, НАПРАВЛЕНИХ НА ЗАХИСТ ОСОБОВОГО СКЛАДУ ПОЖЕЖНИКІВ, ЩО ЗАХИЩАЮТЬ ОБ'ЄКТИ З ІОНІЗУЮЧИМ ВИПРОМІНЮВАННЯМ.

Назва:
РОЗРОБКА ТАКТИКО-ТЕХНІЧНИХ РІШЕНЬ, НАПРАВЛЕНИХ НА ЗАХИСТ ОСОБОВОГО СКЛАДУ ПОЖЕЖНИКІВ, ЩО ЗАХИЩАЮТЬ ОБ'ЄКТИ З ІОНІЗУЮЧИМ ВИПРОМІНЮВАННЯМ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,50 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
МАРТЮК ВАЛЕРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 694.8
РОЗРОБКА ТАКТИКО-ТЕХНІЧНИХ РІШЕНЬ, НАПРАВЛЕНИХ НА ЗАХИСТ ОСОБОВОГО СКЛАДУ ПОЖЕЖНИКІВ, ЩО ЗАХИЩАЮТЬ ОБ'ЄКТИ З ІОНІЗУЮЧИМ ВИПРОМІНЮВАННЯМ.
Спеціальність - 05.26. 03 - Пожежна безпека
Автореферат дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата технічних наук
Харків - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури.
Науковий керівник:
- доктор технічних наук, професор Жартовський Володимир Михайлович, ЧІПБ МВС України ім. Героїв Чорнобиля, професор кафедри «Пожежна профілактика».
Офіційні опоненти:
- доктор геолого-мінералогічних наук, професор Крикунов Геннадій Миколайович, Придніпровська державна академія будівництва і архітектури, професор кафедри БЖД.
- кандидат технічних наук Козін Євген Олександрович, провідний науковий співробітник відділу пожежно-технічного озброєння УкрНДІПБ МВС України.
Провідна установа - Харківська державна академія залізничного транспорту.
Захист дисертації відбудеться « 17 » лютого 1999 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.056.01 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 310002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
З текстом дисертації можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури.
Автореферат розісланий « 16 » січня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Е.М. Кутовий
Загальна характеристика роботи.
Актуальність проблеми. В даний час кількість об'єктів з іонізуючим випромінюванням і передусім атомних електростанцій (АЕС) безперервно росте. Загальна техногенно-екологічна безпека, що включає в себе радіаційну і пожежну безпеку, далека від досконалості. З початку експлуатації АЕС на них виникало ряд великих аварій і пожеж, нажаль, одна з них на території України - аварія і пожежа на Чорнобильській АЕС. Через низький рівень захищеності особового складу пожежна охорона втратила понад 100 чоловік, а кількість осіб, які отримали пошкодження (опромінення, опіки, травми і т.ін.) важко підрахувати.
Для вирішення проблеми підвищення техногенно-екологічної безпеки в Україні було прийнято ряд важливих державних документів: Закон «Про пожежну безпеку» (1993 р.); Постанова Кабінету Міністрів України від 7 липня 1995 року №501 «Про Концепцію створення єдиної державної системи запобігання і реагування на аварії, катастрофи та інші надзвичайні ситуації».
Одним з пріоритетних напрямків фундаментальних і прикладних досліджень проблеми науково-технічного розвитку державної пожежної охорони на період 1995-2000 років визначено розвиток робіт щодо створення нових і вдосконалення існуючих індивідуальних і колективних засобів захисту особового складу (п. 2, Розділу 2 доповнення до Постанови Кабінету Міністрів України №238 від 3 квітня 1995 року).
Мета роботи: підвищення рівня захищеності особового складу пожежних підрозділів, що охороняють об'єкти з іонізуючим випромінюванням.
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні задачі:
n
провести аналітичні дослідження протипожежного захисту АЕС і захищеності особового складу пожежної охорони під час ліквідації пожежі на Чорнобильській АЕС;
n сформулювати концепцію захищеності особового складу пожежників, що охороняють об'єкти з іонізуючим випромінюванням;
n розробити технічні рішення для підвищення ефективності індивідуальних і колективних засобів захисту особового складу пожежної охорони;
n розробити рекомендації щодо дій підрозділів пожежної охорони під час ліквідації пожеж, наслідків аварій на АЕС і захисту особового складу.
Об'єкт дослідження - засоби захисту особового складу пожежної охорони.
Предмет дослідження - прояв фізичного, фізико-хімічного, хімічного, біологічного впливу на особовий склад пожежників, що охороняють об'єкти з іонізуючим випромінюванням.
Методи дослідження. У роботі використано методи системного аналізу, експериментальних оцінок, математичної статистики і обробки даних, фізики випромінювання, фізико-хімічні і мікробіологічні методи аналізу речовин та матеріалів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТАКТИКО-ТЕХНІЧНИХ РІШЕНЬ, НАПРАВЛЕНИХ НА ЗАХИСТ ОСОБОВОГО СКЛАДУ ПОЖЕЖНИКІВ, ЩО ЗАХИЩАЮТЬ ОБ'ЄКТИ З ІОНІЗУЮЧИМ ВИПРОМІНЮВАННЯМ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок