Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Кальцієва регуляція гальмівної синаптичної передачі між нейронами культури гіпокампу

Кальцієва регуляція гальмівної синаптичної передачі між нейронами культури гіпокампу

Назва:
Кальцієва регуляція гальмівної синаптичної передачі між нейронами культури гіпокампу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,21 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Останнім часом з'явилася велика кількість даних про широку розмаїтіс
ть типів і підтипів гальмових Гамк-эргических нейронів у ц


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ ІМ. О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
Кравченко Микола Олександрович
УДК 577.353.5:612.822
Кальцієва регуляція гальмівної синаптичної передачі між нейронами культури гіпокампу
03.00.02 – біофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
Науковий керівник: доктор біологічних наук
Федулова Світлана Анатоліївна
Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України,
завідуюча лабораторією біофізики синаптичної передачі
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук
Малишева Маргарита Костянтинівна
Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
ст. науковий співробітник, зав. відділом нейрохімії
кандидат біологічних наук
Пархоменко Микола Тимофійович
Інститут біохімії ім. О. В. Паладіна НАН України
пров. науковий співробітник відділу нейрохімії
Провідна установа: Національний Університет імені Тараса Шевченка, біологічний факультет, кафедра біофізики, м. Київ
Захист відбудеться "30" травня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д-26.198.01 при Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України за адресою: вул. Богомольця, 4, Київ 01024.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізіології
ім. О.О. Богомольця НАН України за адресою: вул. Богомольця, 4, Київ 01024.
Автореферат розісланий 28 квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор біологічних наук З.О. Сорокіна-Маріна
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Нейрони обмінюються між собою інформацією переважно за допомогою хімічних синапсів. У таких синаптичних з’єднаннях потенціал дії, який генерується поблизу соми, розповсюджується вздовж аксона до пресинаптичної терміналі, де відкриває потенціал-керовані Са2+-канали. Іони кальцію, потрапляючи при цьому всередину нервових терміналей, запускають швидке вивільнення везикул, що містять нейротрансмітер, молекули якого зрештою й сприймаються рецепторами на постсинаптичній клітині. Практично всі типи синапсів регулюються цілою низкою коротко- та довготривалих процесів, з яких деякі сприяють зменшенню, а інші – збільшенню амплітуди постсинаптичного сигналу (синаптичної сили). В деяких синапсах при повторюваному використанні відбувається синаптичне підсилення і домінує полегшення нейропередачі; в інших наслідком є зменшення синаптичної сили і розвивається депресія . У більшості випадків, імовірно, має місце накладання великої кількості регуляторних процесів, і результуючий вплив являтиме собою комбінацію полегшення та депресії, причому зміни синаптичної сили істотно залежатимуть від особливостей часових характеристик синаптичної активації.
Добре відомо, що основним джерелом вільних іонів кальцію, які ініціюють викликане надходженням потенціалу дії вивільнення нейромедіатора з пресинаптичних закінчень, виступає позаклітинне середовище. Однак, показано, що пресинаптичні кальцієві депо, зокрема, депо ендоплазматичного ретикулуму, безсумнівно приймають участь у запуску вивільнення медіатора . Припущення про кальцій-опосередкований контроль регуляторних процесів з постсинаптичного боку також знайшли експериментальне підтвердження у працях різних авторів . Таким чином, питання про існування та внесок різних пре- та постсинаптичних механізмів у регуляцію пластичності синаптичної передачі на тому чи іншому експериментальному об’єкті наразі залишається відкритим.
У більшості робіт з дослідження короткочасної синаптичної пластичності увага акцентується на вивченні лише однієї з її форм – або депресії, або полегшення. Одне з дискусійних питань, пов’язаних з синаптичною пластичністю, торкається здатності нервових клітин змінювати притаманний їм характер пластичності. З огляду на наявність у гіпокампі різних типів ГАМК-ергічних інтернейронів, які є ключовою ланкою у формуванні специфічних для гіпокампу ритмів електричної активності і, за останніми літературними даними, зумовлюють коротко- та довгострокові зміни гальмівної передачі, актуальність має також порівняння різних типів пластичності, спостережуваних на одному й тому самому об’єкті, а також можливих переходів між ними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Кальцієва регуляція гальмівної синаптичної передачі між нейронами культури гіпокампу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок