Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЖАНРОВИЙ ГЕНЕЗИС ВИКОНАВСЬКОГО ДІАЛОГУ В МУЗИЦІ (на матеріалі камерно-вокальної творчості)

ЖАНРОВИЙ ГЕНЕЗИС ВИКОНАВСЬКОГО ДІАЛОГУ В МУЗИЦІ (на матеріалі камерно-вокальної творчості)

Назва:
ЖАНРОВИЙ ГЕНЕЗИС ВИКОНАВСЬКОГО ДІАЛОГУ В МУЗИЦІ (на матеріалі камерно-вокальної творчості)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,96 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ
імені А. В. НЕЖДАНОВОЇ
Філатова Ольга Олександрівна
УДК 781 + 784.3
ЖАНРОВИЙ ГЕНЕЗИС
ВИКОНАВСЬКОГО ДІАЛОГУ В МУЗИЦІ
(на матеріалі камерно-вокальної творчості)
 
Спеціальність 17.00.03 – музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Одеса – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії музики та музичної етнографії Одеської державної музичної академії ім. А.В.Нежданової
Міністерства культури та мистецтв України.
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, доцент
Самойленко Олександра Іванівна
Одеська державна музична академія
імені А.В. Нежданової, в.о. професора кафедри
історії музики та музичної етнографії
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор, член-
кореспондент Академії мистецтв
Черкашина-Губаренко Марина Романівна
Національна музична академія України
ім. П. І. Чайковського, зав. кафедрою історії
зарубіжної музики
кандидат мистецтвознавства, старший викладач
Чеботаренко Ольга Валеріївна
Криворізький державний педагогічний університет,
музично-педагогічний факультет
Провідна установа: Львівська державна музична академія
ім. М.В.Лисенка, кафедра історії музики
Захист відбудеться “_23_” _березня_2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.857.01 по захисту дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства у Одеській державній музичній академії імені А. В. Нежданової за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Новосельського, 63, Малий зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської державної музичної академії імені А. В. Нежданової за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Новосельського, 63.
Автореферат розіслано 21.02.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства,
доцент А. Д. Черноіваненко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність дослідження. Питання виконавства, що безпосередньо пов'язані з визначенням специфічної природи музики як "живого" виконавського мистецтва, відкривають нові можливості методичного обґрунтування сучасного музикознавства. Особливо важливим стає їхній зв'язок з вивченням прагматичних аспектів музичної поетики, у тому числі, процесу жанроутворення.
Проблема жанрової форми в музиці може бути віднесена до ряду фундаментальних, постійних і найбільш широких інтердисциплінарних проблем музикознавства. Сьогодні вона набуває нової актуальності в зв'язку з трьома факторами. По-перше, сучасні композитори вводять нові жанрові номінації і структурні умови композиції; по-друге, в оновлених жанрових формах провідною стає виконавська сторона, а композиційний процес підкоряється принципам виконавської форми; по-третє, нового значення набувають комунікативні функції жанрових умов і стилістичних прийомів: вони підсилюють діалогічну спрямованість музичного діяння і, у зв'язку з цим, усі передумови діалогічного становлення музичних форм.
Таким чином, серед найбільш актуальної для музикознавчого розгляду виконавської проблематики виділяється проблему жанру в її тісному зв'язку з проблемою виконавського діалогу. Останній є частиною того умовного смислового діалогу, що позначає вищу мету художнього діяння.
Дотепер взаємодія жанрової форми і виконавських засобів залишається без достатньої уваги, а, тим часом, вивчення останніх як необхідної прагматичної сторони жанру дає можливість визначати семантичні функції даного жанру. Причиною недостатньої уваги до вищевказаних явищ служить, на наш погляд, нерозробленість теорії музично-виконавського діалогу – відсутність цілісних системних теоретичних моделей такого діалогу.
Значущість проблемних напрямків підсилюється тим, що усе ще дискусійними залишаються питання виконавської стилістики, зокрема у зв’язку з новими символічними якостями програмності в музиці. Тому стає актуальним звертання до такої жанрової галузі, у якій з'єднані зовнішні обставини музичної програмності і специфічні фактори музичної символіки. У такого роду жанровій галузі музика з особливою глибиною виявляє унікальність своєї мови і, одночасно, її адресованість провідним культурним смислам – узгодженість з художніми значеннями, що відкриваються в супутніх музичному звучанню виразових рядах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЖАНРОВИЙ ГЕНЕЗИС ВИКОНАВСЬКОГО ДІАЛОГУ В МУЗИЦІ (на матеріалі камерно-вокальної творчості)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок