Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ЕЛЕКТРОФІЗИЧНОГО МЕТОДУ ЗНИЩЕННЯ ЛІТАЮЧИХ ШКІДНИКІВ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОБҐРУНТУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ЕЛЕКТРОФІЗИЧНОГО МЕТОДУ ЗНИЩЕННЯ ЛІТАЮЧИХ ШКІДНИКІВ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ЕЛЕКТРОФІЗИЧНОГО МЕТОДУ ЗНИЩЕННЯ ЛІТАЮЧИХ ШКІДНИКІВ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,85 KB
Завантажень:
311
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
Хандола Юрій Миколайович
УДК 632.935.4
ОБҐРУНТУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ЕЛЕКТРОФІЗИЧНОГО
МЕТОДУ ЗНИЩЕННЯ ЛІТАЮЧИХ
ШКІДНИКІВ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
05.09.16 – Застосування електротехнологій
в сільськогосподарському виробництві
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському державному технічному університеті сільського господарства міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент Гаврилов Павло Васильович, Харківський державний технічний університет сільського господарства, доцент кафедри „Електротехнології сільськогосподарського виробництва”.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Черенков Олександр Данилович, Харківський державний технічний університет сільського господарства, професор кафедри „Загальна електротехніка”;
кандидат технічних наук, доцент Лоєнко Василь Васильович, Полтавська державна аграрна академія, доцент кафедри „Ремонту машин і технології конструкційних матеріалів”;
Провідна установа: Таврійська державна агротехнічна академія
Міністерства аграрної політики України, м. Мелітополь
Захист відбудеться 25.04.2002 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.832.01 Харківського державного технічного університету сільського господарства за адресою: 61002, Харків, вул. Артема, 44.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці університету.
Автореферат розісланий 22.03.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Скобло Т.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з актуальних проблем, що стоїть перед аграрним комплексом України на сучасному етапі, є підвищення продуктивності тваринництва. Серед багатьох факторів, що впливають на вирішення даного питання, не останнє місце займає поліпшення паразитологічної обстановки, з'ясування біологічних взаємин між паразитичними комахами й тваринами.
Результати експериментальних досліджень останніх років показують, що в даний час для знищення літаючих комах застосовують хімічні та біологічні методи, які мають особливі істотні недоліки: забруднення навколишнього середовища, низька ефективність, небезпека для людини й тварин, трудомісткість, великі витрати.
Одним із перспективних напрямків для вирішення цієї задачі є створення електропасток, заснованих на низькоенергетичній взаємодії електричного поля з біологічним об'єктом. У той же час, проведений аналіз робіт вітчизняних і закордонних дослідників показує, що в даний час недостатньо розглянуті питання пов'язані з впливом низькоенергетичних полів на комах.
В роботі вирішується важлива задача по керуванню динамікою популяції шкідливих комах у сільськогосподарському тваринництві, тому її можно виднести до числа актуальних.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема роботи виконувалась в межах загальноукраїнських наукових програм та постанов: "Розвиток досліджень і використання НВЧ-енергії в АПК країни на 1991 - 1995р"; науково-технічною програмою Міністерства агропромислового комітету України від 30.02.1998 р. № 339 "Науково-дослідні й дослідницько-конструкторські розробки"; постановою Кабінету Міністрів України від 22.06.1994 р. № 429 "Про реалізацію пріоритетних напрямків науки й техніки".
За планами НДР і ДКР ХДТУСГ були виконані наступні науково-дослідні роботи, що мають безпосереднє відношення до теми дисертаційної роботи: "Дослідження впливу імпульсного ЕМП різної інтенсивності на мікроорганізми, комах і рослини", шифр "Экос", № Э9/62, завдання засноване на рішенні Державного Комітету Ради Міністрів СРСР від 01.12.90 р., договір № 421/1391 від 29.05.1991 р. із в/ч № 7796; "Розробка й дослідження конструкцій пристрою для знищення комах у тваринницьких приміщеннях", тема № 47-91 від 01.11.1991 р., МП "Торнадо"; "Розробка й виготовлення пристроїв для знищення літаючих комах у тваринницьких приміщеннях", тема № 3-93 від 01.01.1993 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ЕЛЕКТРОФІЗИЧНОГО МЕТОДУ ЗНИЩЕННЯ ЛІТАЮЧИХ ШКІДНИКІВ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок