Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Закономірності оксидоутворення на армко-залізі та хромистих сталях у розплаві кисневмісного свинцю

Закономірності оксидоутворення на армко-залізі та хромистих сталях у розплаві кисневмісного свинцю

Назва:
Закономірності оксидоутворення на армко-залізі та хромистих сталях у розплаві кисневмісного свинцю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,34 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка
Цісар Валентин Петрович
УДК 621.039.534.6:620.193./199
Закономірності оксидоутворення
на армко-залізі та хромистих сталях
у розплаві кисневмісного свинцю
Спеціальність 05.02.01 _матеріалознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Фізико-механічниму інституті ім. Г.В. Карпенка НАН України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Федірко Віктор Миколайович, Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України, завідувач відділу високотемпературної міцності конструкційних матеріалів у газових і рідкометалевих середовищах, м. Львів.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник Широков Володимир Володимирович, Фізико-механічний інститут ім. Г. В. Карпенка НАН України, завідувач відділу зносостійких покриттів, м. Львів;
кандидат технічних наук, доцент Кондир Анатолій Іванович, Національний університет „Львівська політехніка”, доцент кафедри фізики металів та матеріалознавства, м. Львів.
Провідна установа: інститут проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича НАН України, відділ матеріалознавства та інженерії поверхневих шарів, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 16 березня 2005 р. о 1400 год на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .226.02 Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України за адресою: 79601, Львів, МСП, вул. Наукова, 5, у приміщенні актового залу.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України.
Автореферат розіслано " 14 " лютого 2005 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради І.М. Погрелюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розплави важких металів (Pb, Pb-Bi) завдяки своїм теплофізичним, хімічним і ядерним властивостям є перспективними охолоджуючими середовищами для нового покоління ядерних енергетичних установок (ЯЕУ) підвищеної безпеки, зокрема реакторів на швидких нейтронах типу БРЕСТ і підкритичних гібридних систем, керованих прискорювачем, відомих під назвою Accelerator Driven Systems (ADS). Основними конструкційними матеріалами для ЯЕУ обрано сталі аустенітного і ферито-мартенситного класів зі швидким спадом наведеної активності. Висока корозійна агресивність розплавів важких металів щодо сталей є однією з основних перешкод на шляху до успішної реалізації новітніх проектів ЯЕУ. Характер взаємодії між свинцевими теплоносіями та сталями визначається концентрацією кисню у розплаві. В залежності від неї свинцеве середовище може виступати або як агресивний розчинник компонентів сталей (Ni,або як потужний окиснювач. Підтримка окиснювального потенціалу рідкометалевого середовища в оптимальному діапазоні суттєво зменшує корозійні втрати внаслідок формування на поверхні сталей захисних оксидних шарів і є основою рідкометалевої технології захисту свинець-вісмутових систем охолодження ЯЕУ підводних човнів. На сьогодні в провідних наукових центрах Європи, США, Японії і Росії ведуться інтенсивні роботи з поповнення експериментальної бази даних про взаємодію розплавів важких металів (Pb, Pb-Bi, Pb-Li) зі сталями. Метою таких досліджень є розробка технологій захисту охолоджуючих систем наземних ЯЕУ. Основні зусилля спрямовані на оптимізацію концентраційного діапазону кисню у свинцевих розплавах та фазово-структурного стану кандидатних конструкційних матеріалів для мінімізації корозійних втрат. Тому дослідження закономірностей росту оксидних шарів на поверхні сталей при взаємодії з розплавом кисневмісного свинцю є актуальні та необхідні.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Основні наукові та практичні результати дисертації отримані здобувачем при виконанні науково-дослідної роботи у Фізико-механічному інституті ім. Г. В. Карпенка за темою „Дослідження процесів високотемпературної фізико-хімічної взаємодії конструкційних матеріалів з рідкометалевим середовищем із врахуванням ролі неметалевої домішки” (№ держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Закономірності оксидоутворення на армко-залізі та хромистих сталях у розплаві кисневмісного свинцю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок