Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ПУСКОВОГО МОМЕНТУ ЕЛЕКТРОДВИГУНІВ МАЛОЇ ТА СЕРЕДНЬОЇ ПОТУЖНОСТІ

РОЗРОБКА ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ПУСКОВОГО МОМЕНТУ ЕЛЕКТРОДВИГУНІВ МАЛОЇ ТА СЕРЕДНЬОЇ ПОТУЖНОСТІ

Назва:
РОЗРОБКА ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ПУСКОВОГО МОМЕНТУ ЕЛЕКТРОДВИГУНІВ МАЛОЇ ТА СЕРЕДНЬОЇ ПОТУЖНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,53 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Козловський Андрій Володимирович
УДК 621.313.333.004.5
РОЗРОБКА ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНОЇ
СИСТЕМИ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ПУСКОВОГО
МОМЕНТУ ЕЛЕКТРОДВИГУНІВ МАЛОЇ ТА
СЕРЕДНЬОЇ ПОТУЖНОСТІ
Спеціальність: 05.11.16 – Інформаційно-вимірювальні системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор,
Мокін Борис Іванович,
Вінницький державний технічний університет, завідувач кафедри “Електромеханічні системи автоматизації”
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор,
Ціделко Владислав Дмитрович,
Національний технічний університет України “КПІ”, завідувач кафедри “Інформаційно-вимірювальна техніка”
кандидат технічних наук,
Кучерук Володимир Юрійович,
Вінницький державний технічний університет, доцент кафедри “Метрологія та промислова автоматика”
Провідна установа: Державний університет “Львівська політехніка”, кафедра “Інформаційно-вимірювальна техніка”, Міністерства освіти і науки України, м. Львів.
Захист відбудеться 27 жовтня 2000 року о 9:30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.02 у Вінницькому державному технічному університеті за адресою 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького державного технічного університету за адресою 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розісланий 31 серпня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Павлов С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Проведення випробувань електричних двигунів (ЕД) необхідне на усіх етапах їх виготовлення та після ремонтного обслуговування. Програма випробування ЕД містить два основні досліди: дослід “холостого ходу” (ХХ) та дослід “короткого замикання” (КЗ). Дослід КЗ дозволяє визначати одну з найважливіших експлуатаційних характеристик ЕД – пусковий момент Мп. Пусковий момент ЕД залежить від конструктивного виконання двигуна, технології виготовлення та багатьох інших чинників, тому не може бути теоретично розрахований і потребує прямого вимірювання.
Визначення пускового моменту дуже трудомістка і складна вимірювальна процедура, яка потребує вимірювання залежності , визначення мінімального пускового моменту Мmin і кута, що йому відповідає, та вимірювання в цьому кутовому положенні залежності , де   – кут повороту ротора ЕД відносно статора, а Uк – напруга живлення ЕД. За таких умов реалізувати засіб вимірювання (ЗВ) пускового моменту можливо лише у вигляді інформаційно-вимірювальної системи (ІВС).
Основна проблема в тому, що відомі методи та автоматизовані засоби вимірювання Мп характеризуються невисокою точністю (1,5%) в зв’язку з тим, що має місце методична похибка, яка виникає за рахунок повільного обертання ротора об’єкта вимірювання (ОВ) під час вимірювання Мп (порушення умови виконання досліду КЗ), та значна інструментальна похибка, яка зумовлена методологією вимірювання Мп на корпусі приводного двигуна, що, у свою чергу, не дозволяє якісно сертифікувати вироблені двигуни та здійснювати відбраковку ЕД на електротехнічних підприємствах.
Тому автоматизація визначення, підвищення точності вимірювання Мп електричних двигунів та створення нових автоматизованих засобів, призначених для цього, є важливим та актуальним завданням. Особливо актуально стоїть питання вимірювання Мп електричних двигунів малої та середньої потужності, які широко використовуються у побутовій техніці, периферійних пристроях, різноманітних системах позиціювання, керування тощо, де габаритні розміри електричного двигуна та електрична енергія, яка ним споживається, відіграють важливу роль. Підвищення точності визначення пускового моменту має виняткове значення для електротехнічних підприємств, де технологічний процес виготовлення двигунів не досконалий, і тому для якісної сертифікації двигунів (потреба сьогодення) необхідно визначати пусковий момент кожного двигуна окремо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ПУСКОВОГО МОМЕНТУ ЕЛЕКТРОДВИГУНІВ МАЛОЇ ТА СЕРЕДНЬОЇ ПОТУЖНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок