Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЖНАРОДНІ ФІНАНСОВІ ОРГАНІЗАЦІЇ В ГЛОБАЛІЗАЦІЙНОМУ РОЗВИТКУ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ

МІЖНАРОДНІ ФІНАНСОВІ ОРГАНІЗАЦІЇ В ГЛОБАЛІЗАЦІЙНОМУ РОЗВИТКУ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
МІЖНАРОДНІ ФІНАНСОВІ ОРГАНІЗАЦІЇ В ГЛОБАЛІЗАЦІЙНОМУ РОЗВИТКУ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,76 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ПОВАЖНА НІНА ЯКІВНА
УДК 339.73:339.9
МІЖНАРОДНІ ФІНАНСОВІ ОРГАНІЗАЦІЇ В ГЛОБАЛІЗАЦІЙНОМУ
РОЗВИТКУ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.05.01 - Світове господарство і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародної економіки Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
заслужений працівник освіти України
Климко Григорій Никифорович,
професор кафедри міжнародної економіки
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Лук’яненко Дмитро Григорович,
завідувач кафедри міжнародного менеджменту
Київського національного економічного університету
кандидат економічних наук
Іваницька Ольга Михайлівна,
доцент кафедри економічної теорії та історії економіки Національної академії державного управління при Президентові України
Провідна установа: Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, відділ міжнародних валютно-фінансових відносин
Захист відбудеться “24” листопада 2003 р. о “14” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ – 119, вул. Мельникова, 36/1, зал засідань Вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, кім.10.
Автореферат розіслано “23” жовтня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Поліщук Л.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Новий масштаб міжнародної діяльності, характерний сучасній стадії розвитку людської цивілізації, є наслідком дії тенденції до глобалізації у планетарному вимірі. Цей процес складається з множини глибинних трансформацій, які відбуваються в різних сферах людської діяльності. Переплітаючись та взаємодіючи, вони формують нову якість, що більша за суму окремих елементів: створюється глобальна система, яка в економічному середовищі проявляється як глобальна економічна система. В її виникненні і формуванні беруть участь різні чинники і суб’єкти, однак визначальна роль належить міжнародним організаціям, які як глобальні інституції виступають безпосереднім носієм цих процесів.
Найбільш активними рушійними силами у стимулюванні глобалізаційного розвитку є міжнародні фінансові організації. Саме вони, у процесі включення у світовий валютно-фінансовий простір усі групи країн, формують сталі і системні зв’язки між ними, які виходять за межі суто валютно-фінансових і розвиваються як економічні в цілому. Проблема полягає в тому, що роль окремих груп країн у цьому процесі визначається міжнародними фінансовими організаціями, оскільки вони перебирають на себе функції створення рамкових умов світового економічного порядку, зокрема валютного, акумулювання у світовому масштабі тимчасово вільних валютних коштів і їх розподіл між країнами-позичальниками. Реалізація цих функцій міжнародних фінансових організацій і є одним з основних чинників творення глобальної економічної системи і інтеграції в цю систему національних економік.
Для кожної країни, яка прагне розвиватися інтегральною складовою глобальної економічної системи, без чого неможливо існувати в сучасних умовах, співпраця з міжнародними фінансовими організаціями є неминучою. Але форми, механізми і наслідки такої співпраці є різними, незважаючи на те, що кожна з країн прагне максимізувати корисність від неї. Тому і постає проблема виявлення місця країни в глобалізаційному процесі, рушієм якого виступають міжнародні фінансові організації.
Для України ця проблема особливо актуальна. Діяльність глобальних фінансових інституцій є чинником, який суттєво впливає на розвиток її економіки, реалізацію програм, спрямованих на ринкове реформування, структурну перебудову народного господарства та стабілізацію національної валюти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 



Реферат на тему: МІЖНАРОДНІ ФІНАНСОВІ ОРГАНІЗАЦІЇ В ГЛОБАЛІЗАЦІЙНОМУ РОЗВИТКУ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок