Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ В СИСТЕМІ СТАНОВЛЕННЯ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ В СИСТЕМІ СТАНОВЛЕННЯ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Назва:
ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ В СИСТЕМІ СТАНОВЛЕННЯ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,61 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 339.72
Комарова Катерина Володимирівна
ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ
В СИСТЕМІ СТАНОВЛЕННЯ
РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2001


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі гуманітарних та соціально-економічних дисциплін Дніпропетровської державної медичної академії Міністерства охорони здоров‘я України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник – | доктор економічних наук, професор
Батура Олександр Васильович,
Дніпропетровська державна медична академія
Міністерства охорони здоров‘я України (м. Дніпропетровськ),
завідувач кафедри гуманітарних та соціально-економічних дисциплін
 
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Семенов Анатолій Григорович, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк) завідувач кафедри економічної теорії
кандидат економічних наук, доцент Демент‘єв В‘ячеслав Валентинович, Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), декан факультету економіки та менеджменту, доцент кафедри економічної теорії
Провідна установа – Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України (м. Харків), кафедра економічної теорії та економічних методів управління
Захист дисертації відбудеться 21 листопада 2001 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 по захисту дисертацій у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198а, ауд. 101.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24)
Автореферат розісланий 20 жовтня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Формування конкурентоспроможної економічної структури суспільства вимагає мобілізації всіх національних ресурсів, максимального використання національних переваг. Успішне проведення цього процесу залежить від узгодження з іншими напрямками ринкових перетворень, насамперед зі структурною перебудовою, яка сприятиме підвищенню ефективності виробництва під впливом інвестиційної діяльності. Особливу актуальність становить ця проблема для країн з перехідною економікою. Серед потенційних джерел у ринковій трансформації іноземні інвестиції посідають особливе місце.
Міжнародній інвестиційній діяльності належить важливе місце в структурі зовнішньоекономічних пріоритетів України. Іноземні інвестиції посідають провідне місце в економічній системі перехідної економіки, забезпечують умови виходу з економічної кризи, впливають на структурні зрушення в національній економіці, спрямовують на підвищення якісних показників господарської діяльності.
Позитивний історичний досвід показує, що сам ринковий механізм не може забезпечити комплексне використання інозем-них інвестицій на напрямах, що забезпечують державні та за-гальнонаціональні інтереси. Тому важливим питанням у перехід-ний період є здійснення ефективного державного регулювання інвестиційних процесів за допомогою оптимального поєднання державних і ринкових важелів.
Актуальність теми дослідження зумовлена новизною завдань, що потребують вирішення в процесі розвитку теорії ефективного залучення і використання інвестиційних ресурсів у країні з перехідною економікою. Важливого значення набуває розробка ефективного економічного механізму залучення й використання іноземних інвестиційних ресурсів з урахуванням національних особливостей.
Значний внесок у розгляд багатьох аспектів перерозподілу і використання міжнародних ресурсів у межах інвестиційної діяльності фінансових інституцій та транснаціональних корпорацій зробили зарубіжні вчені Д.Кейнс, Д.Тобін, Ф.Модільяні, С.Хаймер, Ч.Кіндлебергер, М.Кессон, А.Ругман, Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ В СИСТЕМІ СТАНОВЛЕННЯ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок