Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПІДГОСТРОГО САЛЬПІНГООФОРИТУ І ЙОГО КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ З ЗАСТОСУВАННЯМ ГЕМОКОРДУ

КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПІДГОСТРОГО САЛЬПІНГООФОРИТУ І ЙОГО КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ З ЗАСТОСУВАННЯМ ГЕМОКОРДУ

Назва:
КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПІДГОСТРОГО САЛЬПІНГООФОРИТУ І ЙОГО КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ З ЗАСТОСУВАННЯМ ГЕМОКОРДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,67 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОНЬКО ДМИТРО ІВАНОВИЧ
УДК: 618.11/.12.-002-036-092-085.361
КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПІДГОСТРОГО САЛЬПІНГООФОРИТУ І ЙОГО КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ З ЗАСТОСУВАННЯМ ГЕМОКОРДУ
14.01.01 – акушерство та гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: - академік НАН України, доктор медичних наук, професор Грищенко Валентин Іванович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології №1.
Офіційні опоненти: - доктор медичних наук, професор Щербакова Валентина Василівна, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології № 1;
- доктор медичних наук, професор Сольський Яків
Порфирійович, Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (м. Київ), головний науковий працівник відділення гінекології.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, кафедра акушерства та гінекології №1, м. Київ.
Захист відбудеться 28квітня 2005 р. о 13.30.годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.01 при Харківському державному медичному університеті за адресою: 61022, м. Харків, проспект Леніна, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету за адресою: 61022, м. Харків, проспект Леніна, 4.
Автореферат розісланий “25” березня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор В.В. Лазуренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Запальні захворювання жіночих статевих органів, як і раніше, займають одне з перших місць в структурі гінекологічних захворювань і являють собою серйозну медичну, соціальну й демографічну проблему (Я.П. Сольський, 1975; В.І. Грищенко, 2000; А.Н. Стрижаков, 2000; В.И. Краснопольский, 2003). Частота цієї патології складає 60-65% серед усіх гінекологічних захворювань і не має тенденції до зниження (В.Н. Серов, 2000).
На сучасному етапі в структурі запальних захворювань внутрішніх статевих органів у жінок відбулися істотні зміни - майже в 75% хворих процес локалізується в придатках матки з превалюванням підгострих форм внаслідок погіршення екологічного середовища, особливостей сучасного способу життя, зростання ролі умовно-патогенних мікроорганізмів, зниження загальної й імунологічної реактивності в популяції, і у хворих зокрема (В.Н. Серов, 2000).
У жінок хворих на сальпінгоофорит посиленню явищ імунного дисбалансу, який виникає при запаленні придатків матки, можуть сприяти виражені імуносупресивні властивості сучасних антибактеріальних засобів, які призначаються емпіричним шляхом, часто необґрунтовано й нераціонально, на використанні яких зазвичай базується традиційне лікування сальпінгоофориту (Н.К. Никифоровский, 2003; Н.В. Белобородова, 2003). Крім того, проведена антибактеріальна терапія сприяє поширенню антибіотикорезистентних штамів (Г.М. Савельева, 1997; А.У. Хамадьянова, 1999).
З вищенаведеного стає очевидною необхідність застосування імунних засобів у складі комплексної протизапальної терапії, але слід зазначити, що ефективність багатьох імунотропних препаратів, які сьогодні використовуються в лікуванні хворих на запалення придатків матки, є недостатньою. З іншого боку, їх неконтрольоване застосування доволі часто негативно впливає на імунологічну реактивність організму хворих (В.В. Щербакова, 2001).
Крім того, у кожної п’ятої-шостої хворої виявляється анемічний синдром, який підвищує ризик виникнення та загострення сальпінгоофориту в 2-6 разів (М.А. Репина, 2002).
Усе це приводить до того, що, незважаючи на зусилля в напрямку вдосконалювання методів діагностики та лікування запальних процесів жіночих статевих органів, їхня ефективність залишається недостатньо високою, що призводить до хронізації захворювання та його рецидивування (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПІДГОСТРОГО САЛЬПІНГООФОРИТУ І ЙОГО КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ З ЗАСТОСУВАННЯМ ГЕМОКОРДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок