Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.)

Загрузка...

СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.) / сторінка 11

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,26 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 

Використані у дисертації раніше неопубліковані документи виявлені автором у ряді центральних та обласних архівів України, а також Росії. У Державному архіві Російської Федерації (ДАРФ, м. Москва) дисертантом були опрацьовані матеріали фонду Державного комітету друку СРСР (Ф.9604, оп.2). Першорядний науковий інтерес у контексті досліджуваної теми становлять матеріали Комісії Верховної Ради УРСР з питань гласності та ЗМІ (Комісія Верховної Ради України законодавчого забезпечення свободи слова та ЗМІ, пізніше – Комітет з питань свободи слова та інформації), зосереджені в Архіві Верховної Ради України (Ф.1, оп.22). У роботі широко використані документальні матеріали про створення комісії, плани роботи та звіти, де в узагальненому вигляді на конкретному матеріалі представлена її діяльність. Важливе місце у фонді займають підготовчі матеріали законодавчого характеру. Серед них – робочі матеріали законодавчих актів, які стосуються ЗМІ, інформаційні повідомлення, в тому числі підкомісії з питань друкованих ЗМІ, про стан підготовки цих законів. Чималий обсяг інформації з досліджуваної автором наукової проблеми виявлено у протоколах засідань Комісії. В ході засідань порушувалося широке коло питань, пов’язаних із забезпеченням діяльності друкованих засобів масової інформації, розбудовою національного інформаційного простору України. Серед інших проблем тут обговорювалися проекти Державних бюджетів України (в частині витрат на ЗМІ), стан та перспективи розвитку мережі національних друкованих засобів масової інформації, поліграфічної бази держави тощо. Суттєву частку документів фонду становлять матеріали, які висвітлюють конкретну діяльність Комісії Верховної Ради у напрямі вирішення тих чи інших конфліктів за участю ЗМІ. Це – листування Комісії з керівництвом Верховної Ради України, Прокуратурою України, відомствами, прямо чи опосередковано задіяними в суперечливих питаннях. Зустрічаються у фонді й відповідні депутатські запити.
Кількісно-якісні зміни у мережі друкованих ЗМІ новітньої України, а також один із важливих аспектів процесу становлення державної політики України в інформаційній сфері – формування інформаційної присутності української держави за кордоном – досліджувалися автором із залученням матеріалів фонду Адміністрації Президента України (ф.5233, оп.1), що зберігаються у Центральному державному архіві вищих органів влади України (ЦДАВОВ України, м. Київ).
Важливі документи з історії вітчизняних друкованих ЗМІ зберігаються в Центральному державному архіві громадських об’єднань України (ЦДАГОУ, м. Київ). У ракурсі досліджуваної проблеми автором були вивчені документи ЦК Компартії України (Ф.1, оп.1; оп.32), Громадського об’єднання Народний Рух України (Ф.270, оп.1), Української республіканської партії (ф.271, оп.1), Демократичної партії України (ф.272, оп.1).
Розгалужена мережа та значний інформаційний потенціал обласних державних архівів України визначили потребу їх активного використання у ході дослідницького процесу. У процесі підготовки дисертаційної роботи автором були залучені матеріали державних архівів Автономної республіки Крим, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Львівської, Полтавської, Рівненської, Харківської областей. Основна маса виявлених у цих архівах документів висвітлюють процес становлення та розвитку системи друкованих ЗМІ України періоду другої половини 80-х рр. – того відтінку часу, коли під впливом проголошеної КПРС політики перебудови і гласності в інформаційному просторі радянської держави і, зокрема в українській періодиці намітилися й поступово набули сили такі кардинальні зміни, які надалі призвели до повної руйнації старої системи інформаційних відносин та постання якісно нової, полярної за ідейно-політичним спрямуванням та різнобарвної за типологічним обличчям сучасної мережі вітчизняних ЗМК. Дисертантка переважно зосередила свою увагу на аналізі компартійних документів, інформаційна насиченість яких у контексті досліджуваної наукової проблеми є досить значною зважаючи на те, що протягом тривалого часу Комуністична партія мала статус правлячої партії та у зв’язку з цим відігравала особливу роль не тільки у формуванні інформаційної політики держави, але й у координуванні практично всіх сторін життєдіяльності преси, починаючи з адміністративно-господарських питань заснування того чи іншого друкованого органу і завершуючи визначенням його змістовного наповнення.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок