Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською реферат: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.)

Загрузка...

СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.) / сторінка 12

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,26 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 

У ряду опублікованих джерел, використаних автором при підготовці праці, особливе місце посідають ті видання, що дають уявлення про бібліографічний репертуар періодичних видань України за період 1986 – 2000 рр. Бібліографічна інформація є вторинним джерелом, між тим наявність бібліографічних покажчиків є обов’язковою передумовою проведення наукових досліджень з історії преси. Відсутність (фактично до 1997 р.) відповідних державних бібліографічних покажчиків зумовила те, що частина з виданих в Україні до цього часу історичних розвідок з історії преси новітнього періоду носить іноді неконкретний характер. Державні бібліографічні покажчики періодичних видань України (газет і журналів) регулярно виходили до 1988 р. Пізніше, внаслідок економічної скрути та розвалу налагодженої за часів Радянського Союзу державної системи поточного бібліографування, їх випуск припинився. Нарешті, у 1997 р. Книжкова палата України поновила перерване видання державного бібліографічного покажчика. Перша з опублікованих праць такого ґатунку систематизує відомості про ті періодичні видання (ч.1. – журнали, збірки, бюлетені; ч.2 – газети), що надійшли до архіву Книжкової палати України в 1996 р. У 1999–2000 р. побачили світ підготовлені бібліографами нові, дещо модернізовані покажчики, що подають відомості на друковані ЗМІ, зареєстровані Міністерством інформації та його місцевими підрозділами – комітетами інформації станом на 1 жовтня 1998 та 1 жовтня 1999 рр. Поряд з поточними бібліографічними покажчиками в роботі було використано ряд тематичних бібліографічних покажчиків преси, виданих переважно силами науково-дослідних центрів вивчення періодики (Львів, Київ).
У ході підготовки дисертації було використано й біобібліографічні довідники, що містять конкретну інформацію про життя і творчу діяльність журналістських кадрів України. Найбільш інформативним серед них виявилося підготовлене львівським Науково-дослідним центром періодики серійне видання “Українська журналістика в іменах” Українська журналістика в іменах: Матеріали до енциклопедичного словника [біобібліографічні статті про відомих, малознаних і забутих українських журналістів] /За ред. М.Романюка). – Львів, 1993-1999. Вип.1 – 9; Українська журналістика в іменах: Матеріали до енциклопедичного словника [Вип.1–9]. Покажчик імен. – Львів, 2002. .
Іще однією категорією джерел, що були використані дисертанткою у ході вивчення історії становлення та розвитку мережі друкованих засобів масової інформації новітньої України, є статистичні матеріали. Сухі і, на перший погляд, безликі цифрові показники статистичних видань насправді є надзвичайно красномовними для науковців, даючи можливість не тільки конкретизувати ті чи інші наукові висновки, але й виходити на певні наукові узагальнення. Так само як і державні бібліографічні описи періодичних видань, державні статистичні збірники української періодики з’явились тільки нещодавно. Перший з таких статистичних збірників було видано Книжковою палатою України у 1998 р. Він містив відомості про кількість газет і журналів, які виходили в Україні за перше п’ятиріччя її незалежного існування. У 1999 р. Книжкова палата видала водночас два статистичних покажчики, що практично хронологічно заповнили досліджуваний автором історичний період. Це статистичні збірники про журнали і газети радянської України 1986-1990 рр., а також українські періодичні видання 1998 р.
У процесі роботи над дисертацією автор переглянула значну кількість періодичних видань – державних і партійних, видань “неформальних” організацій (періоду існування СРСР), газет і журналів, засновниками яких є громадські організації, колективи редакцій і т. ін. У контексті досліджуваної проблеми дисертантка намагалася зосередити увагу насамперед на публікаціях інформаційних та аналітичних, залишаючи поза науковим аналізом художньо-публіцистичні публікації.
Дисертанткою в ході роботи були використані й мемуари. Подаючи надзвичайно цікаву інформацію “з перших вуст”, спогади подекуди мають певні недоліки, обумовлені суб’єктивністю дописувачів у висвітленні тих чи інших подій.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок