Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською мовою: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.)

СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.) / сторінка 13

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,26 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Усвідомлюючи це, автор виходила з потреби додаткового джерелознавчого аналізу такого роду публікацій, зокрема порівняння та узгодження взятих з мемуарів відомостей з іншими джерелами.
Сучасні вимоги до наукових досліджень передбачають подальше розширення джерельної бази. Враховуючи це, автор звернула увагу і на таке нетрадиційне джерело з дослідження історії української періодики новітнього часу, як матеріали електронних ЗМІ, зокрема отримані через Internet.
Виходячи з предмету та завдання дослідження автор виходила з потреби комплексного, системного застосування використаних у дисертації джерел, їх взаємного доповнення, а також взаємної перевірки.
У третьому підрозділі “Методологія, проблема періодизації, методи дослідження” викладено концептуальні підходи до вивчення історії преси новітньої України і методи, що були використані в роботі.
Вітчизняні дослідження з історії преси упродовж більшої частини минулого століття в силу певних політичних умов проводилися виключно в контексті марксистсько-ленінської методології, в основі якої лежав формаційний підхід у визначенні суті історичного процесу. З розвалом СРСР, проголошенням державної незалежності України та ліквідацією монополії Комуністичної партії на ідеологію у вітчизняній історичній науці намітилися кардинальні зміни у вивченні суспільних відносин та інститутів, у тому числі друкованих ЗМІ. Наполегливі спроби вітчизняних науковців інтерпретувати явища минулого на підставі різних концептуальних підходів поступово призвели до затвердження різних методологічних засад у вивченні історичного процесу, зокрема, марксистсько-формаційного, цивілізаційного (соціокультурного), філософсько–історичного. Новий дискурс вітчизняного дослідницького процесу – затвердження багатоманітності історичних теорій і концепцій є прямим відбиттям існування в українському суспільстві різних моделей світобачення. Щодо автора даної дисертаційної роботи, то вона, враховуючи вищезазначені наукові реалії, виходить з того, що кожний із існуючих методологічних підходів має певну цінність, оскільки відбиває особливі, специфічні структурні елементи вивчення історичного процесу. Дисертантка цілком і повністю дотримується наукової позиції, сформульованої відомим російським історіографом академіком І.Ковальченком, який відстоює думку про те, що теоретико-методологічний синтез в історичному пізнанні та історичній науці сучасної епохи – це обов’язкова, безсумнівно необхідна умова подолання тієї кризи, в котрій вона опинилася в останні десятиліття. Досліджуючи складний і неоднозначний процес становлення та розвитку друкованих ЗМІ України другої половини 80-х – 90-х рр. ХХ ст., автор виходила з того, що складові процесу історичного пізнання визначаються співвідношенням соціального, індивідуально-психологічного і загальнолюдського, та намагалася простежити їхню сутність та взаємодію, звертаючись до різних методологічних підходів.
Специфікою наукових праць з проблем недавнього історичного минулого є те, що такі роботи більш за інші впливають на емоційно-чуттєву сферу свідомості дослідників, адже ці останні нерідко самі виступають свідками та учасниками описуваних історичних подій. Повною мірою це стосується обраної нами для дослідження наукової проблеми. Прагнучи до об’єктивізації історичного пізнання, автор даної дисертаційної роботи намагається дотримуватись принципу “наукового дистанціювання”, що передбачає, по-перше, сповідування критичного підходу до минулого і, по-друге, свідоме культивування в ході дослідницького процесу “відстороненої причетності”. Тільки такий підхід, на нашу думку, дозволяє уникнути в оцінках складних процесів функціонування друкованих ЗМК ідеологічної упередженості, що нею позначена значна більшість сучасних історико-журналістських праць.
З проблемою методології тісно переплітається й питання про методи дослідження. Бурхливий процес розвитку журналістських досліджень в Україні протягом останнього десятиліття позначений активним пошуком науковцями нових методик опрацювання пресових видань.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок