Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.)

СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.) / сторінка 17

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,26 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Перебої з постачанням паперу та поліграфічних матеріалів створювали проблеми у видавничій справі республіки і раніше. Проте з початку 1991 р. ситуація в справі друку стала набувати загрозливого характеру, що пояснювалося передусім різким скороченням союзними органами обсягів поставок в Україну різних видів паперу (в цілому, обсяги поставок паперу скорочувалися на 50% в порівняння з 1990 р.). Це примусило республіканський уряд повернутися обличчям до проблем національного книговидання та преси, активізувати пошуки шляхів виходу зі скрутного становища. Влітку 1991 р. з метою вивчення стану інформаційного простору України та вироблення рекомендацій щодо подолання негативних тенденцій в його функціонуванні Верховною Радою України була створена об’єднана Комісія, до складу якої увійшли представники Комісій з питань освіти та науки (голова – І.Р.Юхновський), з питань культури та духовного відродження (голова – Л.С.Танюк), з питань гласності та засобів масової інформації (голова – М.М.Спис). У результаті роботи Комісія представила Верховній Раді ґрунтовну доповідь “Про державний захист книговидання та преси в Українській РСР в умовах переходу до ринкової економіки”, в якій було окреслено систему заходів, спрямованих на подолання негативної ситуації в інформаційному полі України.
У третьому розділі “Постання системи друкованих ЗМК незалежної України (серпень 1991 – жовтень 1994 рр.)” висвітлено особливості трансформаційних процесів у мережі друкованих ЗМІ України на етапі розвалу СРСР і переходу до розбудови самостійної української держави.
У першому підрозділі “Руйнація радянської системи друкованих засобів масової комунікації після невдалої спроби державного перевороту в серпні 1991 р.” висвітлено перебіг подій, пов’язаних зі спробою державного перевороту у Москві та їх відлунням в Україні. Виступ Державного комітету з надзвичайних ситуацій (ДКНС) був останньою спробою консервативних сил у керівництві СРСР і КПРС не тільки пригальмувати процеси, що їх започаткувала політика гласності, але й повернути колесо історії у зворотньому напрямі. Видані заколотниками постанови засвідчували наміри частини компартійної верхівки радикально змінити суспільно-політичну ситуацію у країні, згорнути демократичні процеси – в тому числі й у справі друку.
Здійснений автором аналіз архівних матеріалів переконує в тому, що невизначена оцінка українською пресою подій у Москві в цілому засвідчувала потенційну слабкість паростків демократії в українському суспільстві, існування залежності преси від політики владних структур та неготовність журналістського загалу за несприятливих політичних обставин (зокрема, за умови реальної загрози переслідування) виступити в опозиції до влади. З іншого боку, спроба організації державного перевороту стимулювала радикальні перетворення в системі друкованих ЗМІ зокрема, й у суспільстві в цілому. 24 серпня 1991 р. Верховна Рада України проголосила Акт незалежності України, що на практиці поклало край пануванню комуністичної ідеології та започаткувало процес розбудови нової демократичної української держави. Як свідчать архівні документи, уже 24 серпня 1991 р. Комісія Верховної Ради України з питань гласності та засобів масової інформації розглянула на своєму засіданні колективні звернення та Заяву ряду журналістів, а також діячів мистецтва й літератури з вимогами щодо проведення розслідування позиції преси України у дні серпневого заколоту та негайного винесення на обговорення позачергової сесії Верховної Ради питань про націоналізацію, повну департизацію телебачення й радіомовлення України, скасування будь-якої політичної цензури в діяльності республіканських ЗМК. Комісія визнала за доцільне доручити Прокуратурі України спеціально зайнятися вивченням цієї важливої проблеми. Водночас у складі самої Комісії було створено робочу групу, якій належало підготувати аналітичну довідку “Про діяльність ЗМІ України 19-21 серпня 1991 р.” У той же час Президія Верховної Ради України своїми указами від 27 серпня 1991 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок