Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.)

СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.) / сторінка 18

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,26 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
повідомила про тимчасове припинення діяльності Компартії України та “одержавлення” розташованого на терені республіки партійного майна (будинків, споруд, друкарень, транспортних засобів, іншої власності). Спантеличене нечуваним досі сплеском антикомуністичних настроїв радикально спрямованих сил, розпадом замкненої на ЦК КПРС вертикалі партійного управління, керівництво Комуністичної партії України виявилося повністю паралізованим у своїх діях. Таким чином виникла унікальна можливість демонополізації та декомунізації сталої системи державних ЗМІ та створення на цій основі принципово нової системи відкритої комунікації, заснованої на декларованих Україною принципах плюралізму і демократії.
Проведене дослідження доводить, що після поразки державного перевороту трудові колективи більшості періодичних видань, засновниками яких були компартійні комітети, стали змінювати свій статус, оголошуючи себе виданнями рад народних депутатів або безпосередньо трудових колективів. Цей процес виявився не безболісним, особливо на західноукраїнському терені. Донедавна активно задіяна в політичному протистоянні, комуністична преса тепер опинилася під тиском звинувачень опонентів у спробах навмисного “перефарбування” з метою уникнення відповідальності за підтримку дій ДКНС. Восени 1991 р. переважна більшість колишніх компартійних газет і журналів змінили своїх засновників. Деякі з них перетворилися на видання органів влади й трудових колективів, інші стали газетами певних політичних партій або обрали своїми засновниками комерційні структури, деякі здобули статус незалежних видань. Упродовж короткого часу мережа компартійних друкованих видань фактично припинила своє існування (КПУ враз лишилася 40 найменувань республіканських, обласних, міських, майже 650 міськ-районних та районних газет, а також видавництв). Була зламана побудована впродовж десятиліть система повного підпорядкування преси Комуністичній партії. Внаслідок цього структурне і типологічне обличчя української преси стало швидко змінюватись. Небачені досі вільні від зовнішнього тиску політичні умови, звичайно, позитивно впливали на функціонування газет і журналів. Водночас уже в перші місяці після проголошення державної незалежності України стало ясно, що процес розбудови дійсно вільної, демократичної, незалежної преси буде тривалим і непростим. Поряд з таким позитивним явищем, як відкриття багатьох нових друкованих видань, виразно заявила про себе нестача достатньої кількості кадрів, здатних забезпечити новоствореним виданням гідний професійний рівень. Відтак, за спостереженням фахівців-аналітиків, професійний рівень багатьох новозаснованих видань виявився вкрай низьким, а їх зміст – політично заангажованим. Тривожна тенденція проглядалася й на рівні взаємовідносин влади і преси. Остання, вирвавшись з-під тоталітарного тиску, здобувши формально статус незалежної, насправді була не готовою до діяльності за нових умов. Ейфорія від ліквідації цензурних обмежень відтак досить скоро стала переростати у повне свавілля, що невдовзі висунуло на порядок денний питання про відповідальність журналіста за правдивість матеріалів публікацій та потребу вироблення певних етичних норм діяльності журналістів. З іншого боку, в цей період стали очевидними також неусвідомлення частиною владоможців ролі преси як “четвертої влади”, спроби вчинення тиску на ЗМІ чи використання їх задля власних інтересів.
У другому підрозділі “Початок розбудови національного інформаційного простору незалежної України” проаналізовано економічні та політичні умови, на тлі яких відбувалося становлення новітньої мережі друкованих ЗМІ України.
Автор доводить, що з руйнацією компартійної монополії на ідеологію і засоби масової комунікації та проголошенням державної самостійності України стала очевидною нагальна потреба вироблення принципово нової політики в інформаційній сфері, формування якісно нової системи друкованих ЗМІ. Як свідчать документи, процес формування єдиного національного інформаційного простору української держави виявився досить складним, позначеним чисельними проблемами, що в цілому відбивало специфіку трансформаційного процесу – переходу країни від диктату однієї партії до демократії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок