Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.)

Загрузка...

СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.) / сторінка 19

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,26 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Серйозною проблемою для молодої української держави в цілому і системи друкованих ЗМІ зокрема стали насамперед економічні негаразди, зумовлені почасти об’єктивними (різка зміна соціально-економічної системи), почасти суб’єктивними (чисельні помилки та прорахунки господарювання) факторами. З першим з таких випробувань українським друкованим засобам масової комунікації довелося зіткнутися вже восени 1991 р., коли внаслідок паперової кризи більшість газет і журналів опинилася перед реальною загрозою закриття. Руйнівні наслідки паперової кризи в Україні стали очевидними вже на початку наступного року, коли тільки в період з 1 по 16 січня 1992 р. при загальному тиражі республіканських газет 44,9 млн. примірників через брак паперу побачили світ лише 1 млн. примірників. У підрозділі висвітлено прояви “паперової кризи” 1991–1992 рр., відтворено картину протистояння редакцій газет та журналів і владних структур, проаналізовано заходи, що вживалися керівництвом країни у напрямі подолання складної ситуації.
Третій підрозділ “Формування правових основ інформаційної діяльності, структурні зміни в мережі друкованих ЗМІ” присвячено аналізу комплексу проблем, які стосуються законодавчого регулювання системи інформаційних відносин в Україні. У роботі висвітлено процес розробки на рівні Комісії Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення свободи слова та прийняття у 1992 р. Законів України “Про інформацію”, “Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні”, подано докладну характеристику змістовного наповнення цих законів. Позначене негативним впливом перманентної економічної кризи, протистоянням різноспрямованих тенденцій в еволюції політичної системи, становлення мережі ЗМІ незалежної України проходило в цей період у доволі складних умовах. Державна політика в інформаційній сфері з одного боку мала певні позитивні досягнення, проте з іншого відзначалася хаотичністю та невизначеністю. В цілому, як свідчить аналіз архівних документів, розвиток системи друкованих ЗМІ у перші роки державної незалежності України все ж мав поступальний характер, доказом чого стало затвердження в інформаційному полі України різних за типологічним обличчям видань.
У четвертому розділі “Розвиток інформаційного простору України в 1994–2000 рр.” проаналізовано особливості розвитку державної політики в інформаційній сфері та стан друкованих засобів масової інформації за умов певної економічної стабілізації в країні.
У першому підрозділі “Удосконалення державної політики в інформаційній сфері. “Програма розвитку національного книговидання і преси на період до 2000 року” висвітлено нові заходи верховної влади України у напрямі державної підтримки преси та вироблення механізмів ефективного впливу на процес формування національного інформаційного простору України. Представлена історія створення, висвітлено структуру, основні напрямки діяльності Міністерства преси і інформації України. Загалом кінець 1994 – 1995 рр. пройшли під знаком удосконалення державної політики в інформаційній сфері, яка стала носити більш цілеспрямований характер. Особливе значення в цьому плані мало прийняття розробленої урядом “Програми розвитку національного книговидання і преси на період до 2000 року”, реалізація основних положень якої була націлена на досягнення кардинальних позитивних змін у системі друкованих ЗМІ України. Проте на шляху впровадження завдань програми у життя одразу ж постали суттєві труднощі, головними з яких стали надзвичайно складна економічна ситуація в країні та певна політична нестабільність, зокрема на рівні політично поляризованого парламенту. Це, безперечно, не могло не позначатися на конструктивності діяльності верховної влади України, зокрема й в інформаційній сфері.
У другому підрозділі “Функціонування друкованих ЗМІ України у 1996–1998 рр.” наводиться система аргументів на користь твердження про те, що з другої половини 90-х рр. державна політика в інформаційній сфері порівняно з попередніми роками стала набувати більш чіткого й планомірного характеру.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок