Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.)

СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.) / сторінка 2

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,26 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Необхідність вивчення історичного минулого виступає також одним із базових критеріїв для прогнозування подальшого розвитку України.
Сучасний стан історичної науки свідчить про те, що традиційні підходи дослідження у галузі історії преси значною мірою вичерпали свої можливості. Це робить актуальним завдання вивчення преси як феномену в широкому суспільно-політичному контексті зі значним розширенням джерельної бази, зокрема залученням нових “нетрадиційних джерел”. З іншого боку, потужна історіографія вивчення наукової проблеми, що нас цікавить, можливості застосування міждисциплінарного підходу створюють перспективи для системного аналізу дослідження друкованих ЗМІ як цілісного явища. Таке комплексне дослідження сприятиме кращому розумінню суті складностей трансформаційного періоду, що його сьогодні переживає не тільки преса, але й усе українське суспільство.
Дисертаційне дослідження має тісний зв’язок з науковими програмами та темами. Воно виконане у рамках проблематики наукових розробок факультету філософії Національного технічного університету України “КПІ” (Науково-експертна рада за фаховим напрямом 20 – історія та філософія), зокрема воно є складовою частиною держбюджетної теми № 2655 “Дослідження механізмів активізації творчого потенціалу молоді”, затвердженої Міністерством освіти та науки України (наказ Міністерства освіти та науки України № 633 від 05.11.2002р.; номер державної реєстрації 0103U000252). Запропонована монографія також вписується у контекст наукових робіт, що проводяться на базі дослідницького центру Державного політехнічного музею при НТУУ “КПІ”, а саме: фундаментальної науково-дослідної теми № 2445 “Дослідження мислення як основи творчості” (рішення № 2-12 Науково-організаційної комісії Наукової ради НТУУ “КПІ” від 20.01.2000 р.) та держбюджетної теми № 2654 “Дослідження визначних розробок з аерокосмічних технологій” (наказ Міністерства освіти та науки України № 633 від 05.11.2002 р.).
Об’єктом дисертаційного дослідження є українські друковані засоби масової інформації різного виду (газети, журнали) та типу (загальнодержавні, регіональні державні, видання політичних партій, громадських рухів та організацій, трудових колективів тощо).
Предметом дослідження є вивчення процесу становлення сучасної системи друкованих ЗМІ, з’ясування специфічних умов її народження в період розвалу СРСР, особливостей подальшої діяльності і розвитку. При визначенні предмету дисертантка виходила з того, що для наукового пізнання закономірностей розвитку друкованих ЗМІ, їх впливу на суспільство, взаємодії з владою в різні історичні періоди, є необхідним підхід до системи ЗМІ як до складного соціокультурного явища, поступ якої значною мірою зумовлений конкретно-історичною комбінацією зовнішніх і внутрішніх чинників. З огляду на це дисертантка прагнула розглядати історію української періодики в широкому конкретно-історичному контексті, з урахуванням важливості політичних та соціально-економічних факторів.
Хронологічні рамки дослідження охоплюють кінцевий етап періоду української радянської преси (другу половину 80-х –– серпень 1991 рр.) та перший етап історії преси періоду розбудови української державності (з серпня 1991 р. і до кінця 2000 р). Такими часовими рамками дослідження, виокремленими із загального процесу становлення і розвитку вітчизняної періодики, фіксується початок і завершення різних епох в історії української преси зокрема та українського суспільства в цілому. Вибір нижньої хронологічної межі обумовлений важливими змінами, якими було позначене суспільно-політичне життя СРСР і УРСР після квітневого (1985 р.) пленуму ЦК КПРС. Перебудова і гласність позначились певною лібералізацією політики правлячої партії в інформаційній сфері, призвели до часткового повернення друкованим ЗМІ їх первісної функції бути інформатором суспільства. Це, у свою чергу, спричинило різке зростання популярності преси у суспільстві – феноменальне явище, охарактеризоване пізніше дослідниками як “газетно-журнальний бум періоду горбачовської гласності”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок