Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.)

Загрузка...

СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.) / сторінка 20

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,26 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Це стосувалося, перш за все, подальшого розвитку законодавчої бази, спрямованої на унормування окремих фрагментів інформаційного поля держави і суспільства, вироблення основних напрямів державної підтримки друкованих засобів масової інформації та соціального захисту журналістів. Здійснений у дисертації аналіз свідчить, що це сприяло певній стабілізації газетно-журнального ринку України. Поряд із цим на його функціонуванні негативно позначалися чисельні проблеми, труднощі політичного і економічного розвитку.
У дисертації доведено, що руйнація монопартійної системи та якісно нова суспільно-політична ситуація в Україні зумовили багато серйозних випробувань перед суспільством. Це стосувалося, зокрема, журналістського корпусу, частина якого виявилася неспроможною “вписатися” у реалії нового життя внаслідок застарілого, здогматизованого мислення, низької національної свідомості тощо. Знецінення за умов економічних катаклізмів вартості журналістської праці, неспроможність деяких ЗМІ “втримуватися на плаву” у морі ринкової стихії зумовили поширення такого небезпечного явища, як “замовні публікації”. З огляду на це проблемою стало й визначення етичних норм професійної діяльності журналістів за умов свободи слова, неприпустимості зловживання нею задля досягнення сумнівних у моральному плані цілей. З іншого боку, дедалі виразніше стали заявляти про себе й прагнення деяких представників влади до встановлення контролю над незалежними друкованими засобами масової інформації, а в разі неможливості досягнення цього – до вчинення тиску на “незручні видання” та їх журналістів – аж до фізичної розправи над останніми. 1996 рік позначився також серією замахів на життя журналістів. Ці події, так само як і інші чисельні проблеми в сфері інформаційної політики, примусили Верховну Раду України звернути особливу увагу на стан свободи слова в країні. 10 квітня 1997 р. у Києві відбулися Парламентські слухання на тему “Свобода слова в Україні: стан, проблеми, перспективи”, які мали широкий резонанс як у самій Україні, так і за її межами, та виступили своєрідним каталізатором дій влади, спрямованих на подальше вдосконалення як державної політики в інформаційній сфері в цілому, так і діяльності друкованих ЗМІ зокрема.
У третьому підрозділі “Основні тенденції розвитку друкованих ЗМІ в 1999–2000 рр.” наголошується на здобутках і труднощах життєдіяльності вітчизняної періодики. Поряд з подальшим розвитком нормативно-законодавчої бази в інформаційній сфері, подальшим зростанням кількості назв газет і журналів (на початку 2001 р. в Україні було зареєстровано 10 200 різнопланових за своїми типологічними характеристиками періодичних видань, реально з них виходило 6500), певних позитивних зрушень у справі видання україномовної друкованої продукції стали виразно проявлятися й труднощі, зумовлені посиленням політизації ЗМІ, більш виразним втручанням держави в процес їх діяльності, порушеннями на практиці принципів свободи слова. Така ситуація, на думку автора, є цілком закономірною, адже стан пресових видань повною мірою віддзеркалює стан українського суспільства в цілому, на якому не можуть не позначатися негативно нестабільність соціально-економічного розвитку, нерозвиненість демократичних інститутів, особливості пострадянської ментальності. Можливості подолання всіх цих проблем прямо пов’язані з перспективами розвитку демократії та успіхами соціально-економічних реформ в Україні.
У висновках підбито основні підсумки дослідження та розроблено рекомендації стосовно можливостей використання його результатів:–
становлення новітньої системи друкованих засобів масової інформації України розпочалося ще наприкінці 80-х рр., на останньому етапі існування СРСР (заключний етап історії української преси періоду СРСР, УРСР), і продовжується у незалежній Україні за умов розбудови нового, демократичного суспільства (перший етап історії української преси періоду розбудови української державності); –
ініціювання та проведення КПРС з другої половини 80-х рр.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок