Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.)

СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.) / сторінка 4

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,26 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 

Наукова новизна одержаних результатів визначається тим, що дослідження є одною з перших у вітчизняній історіографії спроб здійснення історичної реконструкції процесу становлення та розвитку новітньої системи друкованих засобів масової інформації України за останнє п’ятнадцятиліття ХХ ст. на основі всебічного аналізу значного корпусу неопублікованих документів. У дисертаційній роботі представлено історіографічний аналіз наукової проблеми, який показав, що при наявності величезного масиву політологічної, юридичної, соціологічної та журналістикознавчої літератури, присвяченої різним аспектам функціонування друкованих ЗМІ України досліджуваного періоду, практично немає вітчизняних робіт, виконаних саме в історичному форматі, базованих на синтезі емпіричних даних і теоретичних концепцій, на понятійному апараті та методологічній основі сучасної історичної науки.
Проведений дисертанткою ґрунтовний аналіз значної кількості неопублікованих архівних джерел, комплексний підхід до їх використання на фоні розширення самої джерельної бази дослідження, у тому числі за рахунок залучення недостатньо використовуваних вітчизняними науковцями джерел електронного походження, дозволили автору опрацювати ряд конкретних питань, які склали зміст наукової проблеми і які до цього часу були зовсім нез’ясовані або ж з’ясовані фрагментарно.
Практичне втілення у дисертації нових методів роботи з джерелами, власне нових джерел підтверджує цілковиту виправданість застосування принципу міждисциплінарного синтезу у ході дослідження такого складного поліфункціонального явища, як друковані засоби масової інформації.
У роботі відтворено історичний процес становлення та розвитку української періодики досліджуваного періоду, простежено еволюцію її ідейного спрямування, проаналізовано зміни типологічного обличчя вітчизняних періодичних видань. При цьому проблема постання та розвитку української періодики розглядається автором на тлі аналізу суспільно-політичних процесів, що мали місце в Україні у межах досліджуваного хронологічного періоду.
Дисертантка вносить уточнення у запропоновану сучасними пресознавцями наукову періодизацію історії української преси, звернувши при цьому особливу увагу на виявлення специфічних особливостей історичного процесу розвитку системи друкованих ЗМІ.
У дисертації отримали додаткову аргументацію твердження про те, що домінування у політичному дискурсі Комуністичної партії за часів перебування УРСР у складі СРСР, жорсткий і всеосяжний контроль (економічний, політичний, ідеологічний) правлячої партії над усією системою вітчизняних ЗМІ, притаманний радянській системі моноідеологізм фактично унеможливлювали вільний розвиток української періодики та повноцінне її функціонування як інформатора суспільства, зводячи її функції в основному до “колективного пропагандиста та агітатора”.
Застосовані дисертантом методи структурно-функціонального та порівняльно-типологічного аналізу дозволили встановити дихотомію української преси доби монополії Компартії на владу та ідеологію: з одного боку – як жертви комуністичної системи, позбавленої можливості виконувати свою головну медіативну функцію, з іншого – як активного елемента цієї системи, цілком і повністю підпорядкованого обслуговуванню її ідеологічних потреб.
На конкретно-історичному матеріалі вдалося встановити, що становлення сучасної системи друкованих ЗМІ України відбувалося не революційним, а еволюційним шляхом за рахунок трансформації мережі радянської періодики у новітню, і що на сучасному етапі розвитку вітчизняної періодики виразно позначається боротьба між демократичною та консервативною тенденціями політичного розвитку України.
У дисертаційній роботі досліджено сучасну конфігурацію національного інформаційного простору, визначено головні тенденції розвитку друкованих засобів масової інформації України, звернуто особливу увагу на аналіз специфіки “мовної проблеми” в ЗМІ, встановлено безпосередню залежність умов і стану функціонування преси від успіху проведення політичних та економічних реформ.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ (друга половина 80-х – 90-ті рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок