Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТОХАСТИЧНІ ЕФЕКТИ В ПРОЦЕСАХ МІГРАЦІЇ РАДІОНУКЛІДІВ У НАВКОЛИШНЬОМУ СЕРЕДОВИЩІ

СТОХАСТИЧНІ ЕФЕКТИ В ПРОЦЕСАХ МІГРАЦІЇ РАДІОНУКЛІДІВ У НАВКОЛИШНЬОМУ СЕРЕДОВИЩІ

Назва:
СТОХАСТИЧНІ ЕФЕКТИ В ПРОЦЕСАХ МІГРАЦІЇ РАДІОНУКЛІДІВ У НАВКОЛИШНЬОМУ СЕРЕДОВИЩІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,32 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ АГРОЕКОЛОГІЇ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
УДК 631.413.2: 631.45.3: 633.88
ПЕРЕТЯТКО Євген Євстафійович
СТОХАСТИЧНІ ЕФЕКТИ
В ПРОЦЕСАХ МІГРАЦІЇ РАДІОНУКЛІДІВ
У НАВКОЛИШНЬОМУ СЕРЕДОВИЩІ
03.00.16 – екологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
К И Ї В – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті агроекології Української академії аграрних наук.
Науковий керівник доктор фізико–математичних наук,
старший науковий співробітник,
Ясковець Іван Іванович,
Інститут агроекології УААН,
головний науковий співробітник лабораторії радіоекологічного моніторингу.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук,
професор, академік УААН
Тараріко Олександр Григорович,
Інститут агроекології УААН,
головний науковий співробітник відділу природокористування, охорони навколишнього природного середовища та економіки наукових досліджень.
кандидат сільськогосподарських наук,
Фещенко Володимир Петрович,
Державний вищий навчальний заклад
„Державний агроекологічний університет”,
доцент кафедри загальної екології.
Захист відбудеться “12” березня 2008 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.371.01 Інституту агроекології УААН за адресою: 03143,
м. Київ, вул. Метрологічна, 12.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту агроекології УААН, м. Київ, вул. Метрологічна, 12.
Автореферат розіслано “ 11 ” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат сільськогосподарських наук Я.В.Чабанюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Однією із головних задач сучасного ведення сільського господарства є отримання якісної, в екологічному розумінні, продукції. Така задача вирішується на фоні значного антропогенного тиску на навколишнє середовище. Так, у навколишнє середовище з різних причин потрапила велика кількість забруднювачів, в тому числі радіонуклідів, які розрізняються за часом життя, фізико–хімічними властивостями та біологічною доступністю і значимістю.
На сьогодні, значний ступінь забрудненості сільськогосподарської продукції пов’язується із штучними та природними радіонуклідами, які потрапили в навколишнє середовище внаслідок аварії на ЧАЕС та при спалюванні вугілля на теплових електростанціях. Це, в свою чергу, приводить до значного ризику проживання населення на забруднених територіях і споживання ним продукції виробленої на місці проживання. Зокрема, колективна доза опромінення, обумовлена роботою теплових електростанцій, перевищує відповідне значення від АЕС, що працюють у штатному режимі.
В сучасних методах прогнозування радіоекологічного стану використовуються математичні моделі процесів міграції радіонуклідів в навколишньому середовищі, які базуються на припущенні про просторову однорідність радіоактивного забруднення й однорідність властивостей ґрунту.
Радіоактивне забруднення території, обумовлене аварією на Чорнобильській АЕС, суттєво неоднорідне внаслідок як обставин вибуху на ЧАЕС, так і характеру осідання радіонуклідів із атмосфери на поверхню ґрунту. Тому забрудненість продукції, зокрема, рослинницької може змінюватися у відповідності із флуктуаціями у величині забрудненості та властивостях ґрунту, або, безпосередньо, у величині коефіцієнта накопичення.
Внаслідок спорадичних змін у раціоні харчування та використання продукції із різним рівнем забруднення денне надходження полютантів в організм людини є випадковою величиною. Із-за цього радіаційне навантаження на населення, як показують безпосередні вимірювання за допомогою лічильника випромінювання людини (ЛВЛ), має досить широкий розподіл.
Існування неоднорідностей у забрудненості ґрунту та його властивостях призводить до існування невизначеностей в оцінці ступеня забрудненості продукції сільськогосподарського виробництва тваринного та рослинного походження, а відтак і ризику проживання людини на забрудненій території. Такі невизначеності носять принциповий характер і не можуть бути усунуті шляхом удосконалення системи моніторингу забрудненої території.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТОХАСТИЧНІ ЕФЕКТИ В ПРОЦЕСАХ МІГРАЦІЇ РАДІОНУКЛІДІВ У НАВКОЛИШНЬОМУ СЕРЕДОВИЩІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок