Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГНОЗУВАННЯ МОНЕТАРНИХ ПОКАЗНИКІВ В СИСТЕМІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКОЮ

ПРОГНОЗУВАННЯ МОНЕТАРНИХ ПОКАЗНИКІВ В СИСТЕМІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКОЮ

Назва:
ПРОГНОЗУВАННЯ МОНЕТАРНИХ ПОКАЗНИКІВ В СИСТЕМІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,56 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА
ГРАБОВСЬКИЙ ОЛЕКСІЙ МИХАЙЛОВИЧ
УДК 338.27:336.74
ПРОГНОЗУВАННЯ МОНЕТАРНИХ ПОКАЗНИКІВ В СИСТЕМІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКОЮ
Спеціальність 08.02.03 – Організація управління, планування і регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі макроекономіки та державного управління Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
ПУХТАЄВИЧ Галина Олексіївна,
Київський національний економічний університет
імені Вадима Гетьмана,
професор кафедри макроекономіки
та державного управління.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
БАЖАЛ Юрій Миколайович,
Національний університет "Києво-Могилянська
академія”,
декан факультету економічних наук,
завідувач кафедри економічної теорії;
кандидат економічних наук, доцент
ІВАНИЦЬКА Ольга Михайлівна,
Державна академія статистики, обліку та аудиту
при Держкомстаті України,
завідувач кафедри банківської справи.
Провідна установа: Державна установа “Інститут економіки
та прогнозування” НАН України,
відділ моделювання та короткострокового
прогнозування.
Захист відбудеться “ 23 “ червня 2006 р. о _14-00_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.03 Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана за адресою: 03680, м. Київ, пр. Перемоги 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана за адресою: 03680, м. Київ, пр. Перемоги 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “23“ травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор А.Е.Фукс


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Непередбачуваність та мінливість монетарних показників негативно впливає на якість управління економічними процесами в країні. Саме тому ефективне прогнозування монетарних показників з метою їх підтримання на оптимальному рівні для економіки України є актуальною проблемою монетарної політики.
Трансформаційні процеси, які відбуваються в незалежній Україні, потребують удосконалення прогнозування економічного і соціального розвитку. Прогнози мають бути надійним інструментом прийняття рішень та відповідати вимогам сучасної світової практики. Монетарні прогнози використовуються в процесі формування державної монетарної політики.
Враховуючи виняткову важливість монетарного управління, доцільними є дослідження, аналіз та прогнозування основних монетарних показників у межах реалізації монетарної політики, оскільки саме через їх регулювання Національний банк України впливає на основні макроекономічні індикатори країни. Визначення взаємозв’язку між монетарними та основними макроекономічними показниками дає можливість прогнозувати останні, спираючись на прогнозні значення монетарних показників. Слід зазначити, що обмежуватись лише прогнозуванням монетарних показників шляхом екстраполяції тенденцій недостатньо. Найголовнішим є цілеспрямоване управління ними, зміна існуючих тенденцій з метою отримання цільових значень макроекономічних показників.
Методика прогнозування охоплює сукупність правил, якими необхідно керуватися, вирішуючи окремі питання фінансового прогнозування, на яких часто ґрунтуються відповідні розрахунки. Методологія монетарного прогнозування формує складний комплекс наукових уявлень про його предмет і метод, логічну структуру і взаємозв’язок вирішуваних проблем.
У трансформаційній економіці методологія монетарного прогнозування передбачає врахування специфіки цього періоду, нових підходів та методологічних рішень, оскільки в цих умовах суттєво ускладнюються структура цілей розвитку фінансової сфери, співвідношення напрямів соціально-економічного розвитку з фінансовими структурами, змінюється фінансовий потенціал держави за джерелами, структурою й динамікою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОГНОЗУВАННЯ МОНЕТАРНИХ ПОКАЗНИКІВ В СИСТЕМІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок