Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПОШУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ УМІНЬ МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ-ПЕДАГОГІВ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

ФОРМУВАННЯ ПОШУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ УМІНЬ МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ-ПЕДАГОГІВ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПОШУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ УМІНЬ МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ-ПЕДАГОГІВ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,00 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут професійно-технічної освіти
АПН України
КУЛЕШОВА Вікторія Володимирівна
УДК 378.371
ФОРМУВАННЯ ПОШУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ УМІНЬ МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ-ПЕДАГОГІВ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській інженерно-педагогічній академії (м. Харків), Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Гриньова Валентина Миколаївна,
Науково-дослідний інститут педагогіки та пси-хології імені В.О.Сухомлинського Харківського на-ціонального педагогічного університету імені Г.С.Сковороди, директор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Кулик Євген Володимирович,
Інститут законодавства Верховної Ради України, Головний консультант;
кандидат педагогічних наук, доцент
Князян Маріанна Олексіївна,
Одеський національний університет ім.І.І.Мечнікова, в.о. професора кафедри французької філології.
Захист відбудеться “9” листопада 2007р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.458.01 в Інституті професійно-технічної освіти АПН України (03045, м.Київ, Чапаєвське шосе, 98).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту професійно-технічної освіти АПН України, 03045, м.Київ, Чапаєвське шосе, 98.
Автореферат розісланий “8” жовтня 2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.С.Голіяд


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. На сучасному етапі розвитку Української держави загострюється проблема підготовки інженерів-педагогів, здатних до організації своєї професійної діяльності, яка передбачає оцінювання ефективності її результатів.
Особливого значення набуває підготовка висококваліфікованого інженера-педагога, педагога-дослідника, педагога-майстра виробничого навчання, який спрямовує свої зусилля на інноваційне перетворення навчально-виховного процесу з метою забезпечення освітніх потреб підростаючого покоління.
Аналіз наукової літератури свідчить, що проблемі обґрунтування змісту й організаційних форм підготовки викладачів спеціальних дисциплін та інструкторів виробничого навчання постійно приділяли увагу І.Анкудінов, С.Барбашов, С.Гайсинович, І.Каїров, С.Купідонов.
Дослідженню питань, пов'язаних з підготовкою інженерно-педагогічних кадрів, присвячені праці С.Артюха, С.Батишева, В.Блюхера, Г.Зборовського, Е.Зеєра, Р.Кар-пової, О. Коваленко В. Ложкіної, А.Пастухова; психологічні проблеми відображені в працях Н.Кузьміної, Т.Кудрявцева, І.Лобача; дидактичні аспекти цієї проблеми розглядаються в працях В.Ледньова, П. Підкасистого, Б.Соколова, О.Федорової та ін.
Однак, ґрунтуючись на вимогах до випускника інженерно-педагогічного вищого навчального закладу, загальній логіці підготовки фахівця інженерно-педагогічного профілю і наявній практиці передових систем освіти, можна стверджувати, що чинниками, котрі визначають якість процесу професійної підготовки у вищому навчальному закладі, є сформовані професійні знання, вміння і навички у студентів.
Пошуково-дослідницькі вміння інженерів-педагогів дозволять знайти оптимальні способи вирішення існуючих суперечностей між стрімким розвитком суспільства, змінами, що відбуваються в державі, та рівнем підготовки фахівців інженерно-педагогічного профілю; між зростанням обсягу інформації в умовах розвитку ринкових відносин у суспільстві та вмінням цілеспрямовано засвоювати сприйняту інформацію; між замовленням держави на інженерно-педагогічних фахівців, у яких сформовані пошуково-дослідницькі вміння, та недостатньою розробкою цього питання в педагогічній теорії і практиці, слабкою спрямованістю дисциплін педагогічного циклу на їх формування.
Проте проблема формування пошуково-дослідницьких умінь у студентів інженерно-педагогічного вищого навчального закладу недостатньо досліджена як у теоретичному, так і в методичному аспектах, що негативно впливає на якість підготовки майбутніх інженерів-педагогів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПОШУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ УМІНЬ МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ-ПЕДАГОГІВ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок