Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІнтенсифікацІя процесів одержання карбідів, нітрИдів і композиційних матеріалів на їх основі

ІнтенсифікацІя процесів одержання карбідів, нітрИдів і композиційних матеріалів на їх основі

Назва:
ІнтенсифікацІя процесів одержання карбідів, нітрИдів і композиційних матеріалів на їх основі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,53 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
національна академія наук україни
Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М. францевича
Поліщук Володимир Сидорович
УДК 621.762: 921.1: 669.018.45
ІнтенсифікацІя процесів одержання
карбідів, нітрИдів і композиційних
матеріалів на їх основі
05.16.06 - порошкова металургія і композиційні матеріали
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
у вигляді опублікованої монографії
Київ - 2004


Дисертація оформлена у вигляді опублікованої монографії.
Робота виконана в Науково-технологічному центрі “Реактивелектрон” при Донецькому фізико-технічному інституті ім. О.О. Галкіна НАН України.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор, академік НАН України
Кислий Павло Степанович,
Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України, головний науковий співробітник
доктор технічних наук, професор, член-кор. НАН України
Гнесін Георгій Гдалович,
Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Фран-цевича НАН України, провідний науковий співробітник
доктор технічних наук, професор
Орданьян Сукяс Семенович,
Санкт-Петербурзький технологічний інститут (Технічний університет), завідуючий кафедрою хімічної технології тонкої технічної кераміки
Провідна організація: Національний технічний університет України “КПІ”, кафедри високотемпературних матеріалів і порошкової металургії, метало-знавства і термічної обробки інженерно-фізичного факультету
Захист відбудеться “23” лютого 2004 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д206.207.03 Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України за адресою: 03680, Київ-142, вул. Кржижанівського, 3.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН Украини (03680, Київ-142, вул. Кржижанівського, 3).
Автореферат розісланий “14” січня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д206.207.03 Мінакова Р.В.загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Однією з найважливіших проблем технічного прогресу є розробка нових матеріалів, що мають необхідні властивості, створення технології їхнього отримання і виробництва.
Широким комплексом корисних властивостей володіють карбіди і нітриди перехідних металів. Високі температура плавлення, твердість, зносостійкість, стійкість в багатьох агресивних середовищах, специфічні магнітні та електричні властивості, доступність та не дефіцитність вихідних компонентів роблять ці матеріали перспективними для космічної техніки і атомної енергетики, хімії, машинобудування, електроніки та багатьох інших сучасних галузей техніки.
Унікальні властивості мають нітриди алюмінію і кремнію. Значні модуль пружності і жароміцність дозволяють застосовувати нітрид кремнію для виробництва інструментальної кераміки, безперервних волокон і вусів при створенні композитів, з яких виготовляють деталі і вузли керамічних газотурбінних двигунів, насосів та запорної арматури, що працюють в умовах високих температур і агресивних середовищ. Завдяки сукупності електро- і теплофізичних, механічних, оптичних та інших властивостей кераміка на основі нітриду алюмінію використовується як теплопровідники корпусів потужних транзисторів, світлодіодів і напівпровідникових лазерів.
Ряд карбідів тугоплавких металів незамінні в ядерних енергетичних установках як конструкційні елементи активної зони, сповільню-вачів та відбивачів нейтронів, матричних елементів для наповнення дисперсним ядерним горючим. Високі твердість і крихкість забезпечують карбідам перехідних металів лідируюче положення в металообробній промисловості в якості абразивів. Відсутність промислової технології, яка б забезпечувала можливість виробництва міцних абразивних зерен карбідів перехідних металів, стримувала їх масове використання в техніці.
В останні роки інтенсивно розвивається метод фінішної обробки металів, сплавів і напівпровідникових матеріалів з використанням магнітного поля. Він дозволяє не лише інтенсифікувати і автоматизувати весь процес обробки, але і суттєво підвищити рівень якості і стійкість виробів, що обробляються.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ІнтенсифікацІя процесів одержання карбідів, нітрИдів і композиційних матеріалів на їх основі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок