Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СУМІШОК ОДНОРІЧНИХ КУЛЬТУР В СИСТЕМІ ЗЕЛЕНОГО КОНВЕЄРА ПІВДЕННО-ЗАХІДНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СУМІШОК ОДНОРІЧНИХ КУЛЬТУР В СИСТЕМІ ЗЕЛЕНОГО КОНВЕЄРА ПІВДЕННО-ЗАХІДНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СУМІШОК ОДНОРІЧНИХ КУЛЬТУР В СИСТЕМІ ЗЕЛЕНОГО КОНВЕЄРА ПІВДЕННО-ЗАХІДНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,08 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГУМЕНЮК ОЛЕКСАНДР ВІКТОРОВИЧ
УДК:633.2/3(477.4)
ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ
СУМІШОК ОДНОРІЧНИХ КУЛЬТУР
В СИСТЕМІ ЗЕЛЕНОГО КОНВЕЄРА
ПІВДЕННО-ЗАХІДНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
06.01.12 – кормовиробництво і луківництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
сільськогосподарських наук
м. Вінниця
2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Подільській державній аграрно-технічній академії, Міністерства аграрної політики України протягом 1995-1997 років.
Науковий керівник: Доктор сільськогосподарських наук, професор
Бахмат Микола Іванович Подільська державна
аграрно-технічна академія, проректор з наукової
роботи, завідувач кафедри кормовиробництва
Офіційні опоненти: Доктор сільськогосподарських наук
Дзюбайло Андрій Григорович Львівський державний
аграрний університет, завідувач кафедри агрохімії.
 
Кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Коротєєв Анатолій Володимирович
Уманська державна сільськогосподарська академія,
доцент кафедри рослинництва і кормовиробництва
Провідна установа: Інститут кормів УААН, м. Вінниця
Захист відбудеться 31.01.2002 р. о 10 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 05.854.01 при Вінницькому державному аграрному університеті за адресою: 21008, Вінницька область, Вінницький район, с. Агрономічне, вул. Сонячна 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького державного аграрного університету.
Автореферат розісланий 29 грудня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Янчук В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Головною умовою подальшого розвитку тваринництва є створення міцної кормової бази і підвищення повноцінності годівлі. Особливо важливе значення, у зв'язку з цим, є питання забезпечення тваринництва необхідною кількістю перетравного протеїну.
Проте, збалансовану кількість протеїну мають далеко не всі види рослин. При посіві культур з родини злакових дефіцит білка є досить відчутним. Бобові культури - горох, вика, кормові боби, соя, люпин - перетравного протеїну в розрахунку на 1 корм. одиницю містять в 1,4 – 2,2 рази більше оптимальної норми і в 1,6 – 3,5 рази більше вмісту протеїну ніж в злакових культурах. Високий вміст перетравного протеїну також є у культур з родини капустяних. (А.О. Бабич 1993, М.І. Бахмат 1994, О.І. Зінченко 1987, В.Ф. Петриченко 1995, А.Г. Дзюбайло 1994)
Отже, для вирішення проблеми забезпечення тваринництва перетравним протеїном , необхідно вирощувати культури з низьким вмістом білка з культурами, які мають високий його вміст. Змішані посіви при правильному доборі компонентів відзначаються високою ефективністю. Вони не тільки дозволяють вирішити проблему збагачення кормів перетравним протеїном, але і створюють умови для зростання загальної продуктивності посівів.
Актуальність теми. При створенні штучних агрофітоценозів кормових культур необхідно добиватись такого технологічного ефекту, при якому б урожайність сумішок була вищою від урожайності культур одновидових посівів, а якість отриманого корму - збір протеїну і співвідношення поживних речовин були кращими.
На практиці ж часто висівають сумішки, які мають нижчу продуктивність ніж культури у чистих посівах. Наприклад, в господарствах регіону часто висівають сумішки вівса і гороху, вівса і вики ярої а, як відомо, ці сумішки мають дуже низьку продуктивність. В природі є багато культур, які успішно можуть використовуватись для вирощування ярих ранніх сумішок, а змінюючи компоненти сумішок можна змінювати строки їх дозрівання. Тому дослідження з метою підвищення продуктивності і зміни строків настання укісної стиглості сумішок однорічних культур, різних строків сівби, на сьогоднішній день є актуальними і сучасними.
Важливим завданням сьогодення є підвищення продуктивності кормового поля, і його неможливо вирішити без використання післяукісних посівів, необхідно підібрати для післяукісних посівів високопродуктивні сумішки для кожної грунтово-кліматичної зони.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СУМІШОК ОДНОРІЧНИХ КУЛЬТУР В СИСТЕМІ ЗЕЛЕНОГО КОНВЕЄРА ПІВДЕННО-ЗАХІДНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок