Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ НА ЕФЕКТИВНІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ЦУКРОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

ВПЛИВ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ НА ЕФЕКТИВНІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ЦУКРОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Назва:
ВПЛИВ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ НА ЕФЕКТИВНІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ЦУКРОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,89 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ДУХНОВСЬКА ЛЮДМИЛА МИКОЛАЇВНА
УДК 338.242:664.1
ВПЛИВ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ НА ЕФЕКТИВНІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ЦУКРОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Спеціальність 08.06.01 - економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті харчових технологій Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор
Чернелевський Леонід Миколайович,
Національний університет харчових технологій,
завідувач кафедри обліку і аудиту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Заїнчковський Анатолій Олександрович –
Національний університет харчових технологій,
завідувач кафедри економіки і права
кандидат економічних наук, доцент Боковець Вікторія Вікторівна
Вінницький торгово-економічний інститут КНТЕУ, доцент
кафедри соціально- економічних наук

Провідна установа: Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України,
кафедра організації агро бізнесу
м. Київ
Захист дисертації відбудеться 7 квітня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук в Національному університеті харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ, вул.  Володимирська, 68, учбовий корпус В, аудиторія 308.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий 3 березня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Марченко В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останньому десятиріччі минулого століття бурякоцукрове виробництво України зазнало значної руйнації. Через загальну економічну кризу, безсистемний перехід до нерегульованого ринку, повну втрату державного впливу на економічні процеси у бурякоцукровому комплексі, недосконалість законодавства щодо приватизаційних процесів, значне подорожчання енергетичних і матеріальних ресурсів, а також техніки для вирощування, збирання, транспортування і перероблення цукрових буряків значно підвищилась собівартість вирощування буряків, а виробництво цукру на багатьох заводах стало збитковим. У цей час наявність на світовому ринку менш витратного щодо виробництва та перероблення джерела – цукрової тростини і одержуваного з неї цукру-сирцю створює переваги для цукрової тростини у використанні для виробництва цукру.
З метою захисту національного виробника, забезпечення ефективності та конкурентоспроможності бурякоцукрового виробництва країни світу з розвиненим цукровим виробництвом жорстко обмежують використання цього джерела за допомогою митно-тарифного регулювання і широко використовують систему заходів державної підтримки підприємств галузі.
Низький рівень ефективності виробництва, з яким цукрова промисловість України входила в ринкові реформи, не тільки зберігається, але й за рядом показників погіршується, а значне відставання за рівнем ефективності виробництва від західних країн надалі збільшується. Тому проблема ефективного функціонування підприємств цукрової промисловості в умовах ринкової економіки сьогодні стоїть дуже гостро і вимагає пошуку та наукового обґрунтування організаційно-економічних механізмів її забезпечення. Все це обумовлює актуальність теми дослідження.
Дослідження фундаментальних праць В. Парето, П. Самуельсона, Р. Коуза, Й. Шумпетера, Е. Долана, К. Макконелла, С. Брю, М. Портера дозволило визначити сутність категорії “ефективність”, її ключову роль в аналізі механізмів ринкової економіки, виявити взаємозв’язок із конкурентоспроможністю, визначити рівні ефективності.
Питання розвитку та підвищення ефективності функціонування підприємств бурякоцукрового комплексу, взаємовідносини між переробниками сировини і виробниками досліджувалися багатьма вітчизняними вченими-економістами, серед них О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВПЛИВ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ НА ЕФЕКТИВНІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ЦУКРОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок