Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕМОСТАЗ У ЗДОРОВИХ ЖІНОК, ЙОГО ПОРУШЕННЯ ТА ПЕПТИДНА РЕГУЛЯЦІЯ ПРИ ЕПІТЕЛІАЛЬНИХ ЕКТОПІЯХ СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ШИЙКИ МАТКИ (клініко-експериментальне дослідження)

ГЕМОСТАЗ У ЗДОРОВИХ ЖІНОК, ЙОГО ПОРУШЕННЯ ТА ПЕПТИДНА РЕГУЛЯЦІЯ ПРИ ЕПІТЕЛІАЛЬНИХ ЕКТОПІЯХ СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ШИЙКИ МАТКИ (клініко-експериментальне дослідження)

Назва:
ГЕМОСТАЗ У ЗДОРОВИХ ЖІНОК, ЙОГО ПОРУШЕННЯ ТА ПЕПТИДНА РЕГУЛЯЦІЯ ПРИ ЕПІТЕЛІАЛЬНИХ ЕКТОПІЯХ СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ШИЙКИ МАТКИ (клініко-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,69 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО МОЗ УКРАЇНИ
ГРЕЧКО ОЛЕНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 616–005.2–055.2:577.112.5
ГЕМОСТАЗ У ЗДОРОВИХ ЖІНОК, ЙОГО ПОРУШЕННЯ ТА ПЕПТИДНА РЕГУЛЯЦІЯ ПРИ ЕПІТЕЛІАЛЬНИХ ЕКТОПІЯХ СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ШИЙКИ МАТКИ
(клініко-експериментальне дослідження)
14.03.03 – нормальна фізіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Львів – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України.
Науковий керівник: Доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Міщенко Віталій Петрович, Українська медична стоматологічна академія МОЗ України, завідувач кафедри нормальної фізіології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Скляров Олександр Якович, Львівський державний медичний університет імені Данила Галицького МОЗ України, завідувач кафедри біологічної хімії
доктор медичних наук, професор Філімонов Володимир Іванович, Запорізький державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри нормальної фізіології.
Провідна установа:
Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, кафедра нормальної фізіології.
Захист відбудеться 30.09.2002 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.600.03 у Львівському державному медичному університеті імені Данила Галицького
МОЗ України за адресою: 79010, Львів, вул. Пекарська, 52.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського державного медичного університету імені Данила Галицького МОЗ України (79000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 6).
Автореферат розісланий 27.08.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Федорів Я.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах поширення екологічного забруднення оточуючого середовища спостерігається порушення регуляторних систем (гемостазу, імунітету та ін.) навіть у станах, що класифікуються як "популяційна норма". Таким чином, нині стає актуальним вивчення цих систем не лише при патологічних станах, але і у здорових людей.
Останнім часом увагу вчених привертають процеси, загальною ознакою яких є порушення стромально-епітеліальної взаємодії в слизових оболонках (псевдоерозії шийки матки, генералізований пародонтит), складовою частиною яких є різні форми запалення, порушення міжклітинного та міжтканинного гомеостазу. Цікавим є стан системи гемостаза та адгезивних молекул, взаємозв'язок ступеня змін у них з характером і глибиною розвитку названих стромально-епітеліальних порушень. Необхідність аналізу стану системи гемостазу у здорових жінок репродуктивного віку виникає насамперед у зв'язку з різким зростанням частоти змін на шийці матки, що спостерігається у 10–15% гінекологічно оглянутих жінок, та великою кількістю змін тканин пародонту, що при скринінговому дослідженні сягає 45,5%. Таким чином, превентивне дослідження порушень в регуляторних системах у здорових людей дає можливість виявити прогностичні чинники розвитку певних змін в органах і системах (зокрема, на слизових оболонках). Оцінка показників скринінгового дослідження основних регуляторних систем (гемостазу, імунітету, адгезивних молекул) при обстеженні вперше виявленого стромально-епітеліального процесу слизової оболонки стає прогностичним критерієм характеру розвитку цього процесу, дає можливість вибору оптимального способу впливу на нього.
Довготривалий перебіг процесів слизової оболонки свідчить про наявність не лише локальних, а і системних змін в організмі. Це стало приводом до пошуку асоціативного чинника, що мав би тропність до всіх регуляторних процесів, що супроводжують епітеліальні зміни слизової оболонки (Романенко Л.М. та співавт., 1987; Моминов Г.А., 1985; Титов В.Н., 1984).
В останні роки активно почала вивчатися група адгезивних молекул (зокрема, фібронектин), котрі мають регуляторний вплив на процеси міжклітинної і міжтканинної взаємодії шляхом участі в клітинній адгезії і розпластуванні клітин на фібрилярних субстратах, регуляції їхньої рухливості, структурної організації, інтерстиціального матриксу, опсонічної активності в реакціях фагоцитозу, і мають також протизапальну, коагулопротекторну та імунокоректорну дію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ГЕМОСТАЗ У ЗДОРОВИХ ЖІНОК, ЙОГО ПОРУШЕННЯ ТА ПЕПТИДНА РЕГУЛЯЦІЯ ПРИ ЕПІТЕЛІАЛЬНИХ ЕКТОПІЯХ СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ШИЙКИ МАТКИ (клініко-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок