Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ МІЖГАЛУЗЕВИМИ ПРОМИСЛОВИМИ КОМПЛЕКСАМИ

УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ МІЖГАЛУЗЕВИМИ ПРОМИСЛОВИМИ КОМПЛЕКСАМИ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ МІЖГАЛУЗЕВИМИ ПРОМИСЛОВИМИ КОМПЛЕКСАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,13 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук УкраЇни
Інститут Економіки промисловості
УДК 622.012:658.114:622.7:669.162
Сичов Геннадій Михайлович
УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ
МІЖГАЛУЗЕВИМИ ПРОМИСЛОВИМИ КОМПЛЕКСАМИ
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація та управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк-2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Донецькій державній академії управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк) на кафедрі менеджменту у виробничій сфері.
Науковий керівник – доктор економічних наук, доцент
Скубенко Володимир Петрович,
Донецька державна академія управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), завідуючий кафедрою управління проектами в підприємництві.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Аптекар Савелій Семенович,
Донецьке акціонерне науково-комерційне товариство „Данко” (м. Донецьк), віце-президент;
кандидат економічних наук, доцент
Дубницький Володимир Іванович,
Донецький економіко-гуманітарний інститут Асоціації навчальних закладів України недержавної форми власності (м. Донецьк), проректор з наукової роботи.
Провідна установа – Донецький національний університет Міні-стерства освіти і науки України (м. Донецьк), кафедра економіки підприємства.
Захист відбудеться “18” квітня 2003 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий 17 березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У 90-х роках ХХ століття економічна наука збагатилася теорією управління бізнес-процесами і поняттям їх реінжинірингу. Виникнення нової економічної парадигми було обумовлено зниженням ефективності традиційного функціонального управління.
У цей же час в українській промисловості відбулося утворення міжгалузевих промислових комплексів, наприклад за технологічним принципом “Вугілля-Кокс-Метал”. Вивчення процесів конгломерації суб’єктів підприємницької діяльності привело до висновку про прояв феномена реінжинірингу бізнес-процесів. Так, якщо при централізованій плановій системі господарювання, що існувала, виробничі і збутові процеси замикалися в галузевих рамках, у середовищі одного підприємства, то на сучасному етапі потоки робіт на макрорівні стали наскрізними і охоплюють субпроцеси в металургії, коксохімії, видобутку і переробці вугілля. Проблема утворення індустріальних комплексів не вичерпується низками “Вугілля-Кокс-Метал”. Доречно відзначити тенденції побудови комплексів “Вугілля-Енергія” (шахта, збагачувальна фабрика, теплова електростанція). Можливі й інші об’єднання, що забезпечують досягнення синергічного ефекту. Незважаючи на те, що схожі технологічні об'єднання у Донбасі були явищем ще ХІХ століття, їх відродження в 90-х роках ХХ століття виявилося своєчасним, що визначає актуальність теоретичних і практичних розробок з управління промисловими комплексами для підвищення їх ефективності.
Запропоновані рішення не скасовують базових принципів економічного управління і менеджменту, а є продовженням робіт провідних зарубіжних і вітчизняних учених щодо розвитку підприємств галузевого і міжгалузевого типу.
Актуальність дисертації визначається також тим, що основну кількість робіт з утворення в Україні міжгалузевих промислових комплексів присвячено дослідженню їх синергізму, а не вивченню питань специфічності, генезису і типології. Необхідним також виявилося вирішення проблем з адаптації управління бізнес-процесами до реалій об’єднань підприємств України на сучасному етапі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано в Донецькій державній академії управління Міністерства освіти і науки України відповідно до плану держбюджетних науково-дослідних робіт, що були проведені у 2001-2002 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ МІЖГАЛУЗЕВИМИ ПРОМИСЛОВИМИ КОМПЛЕКСАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок