Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТАФОРИЧНА СХЕМА ОБЖИТОГО ПРОСТОРУ: МІСЦЕ ІНШОГО, ЧУЖОГО, ВІДТОРГНЕНОГО

МЕТАФОРИЧНА СХЕМА ОБЖИТОГО ПРОСТОРУ: МІСЦЕ ІНШОГО, ЧУЖОГО, ВІДТОРГНЕНОГО

Назва:
МЕТАФОРИЧНА СХЕМА ОБЖИТОГО ПРОСТОРУ: МІСЦЕ ІНШОГО, ЧУЖОГО, ВІДТОРГНЕНОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,65 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені І.І. МЕЧНИКОВА
ДОВГОПОЛОВА Оксана Андріївна
УДК .344.7
МЕТАФОРИЧНА СХЕМА ОБЖИТОГО ПРОСТОРУ:
МІСЦЕ ІНШОГО, ЧУЖОГО, ВІДТОРГНЕНОГО
Спеціальність 09.00.03. – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософських наук
Одеса – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії та основ загальногуманітарного знання Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова МОН України
Науковий консультант
доктор філософських наук, професор,
МАТКОВСЬКА Ірина Яківна,
професор кафедри філософії та основ загальногуманітарного знання Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор,
ДМІТРІЄВА Маргарита Степанівна,
професор кафедри філософії та соціології Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського.
доктор філософських наук, професор,
КУЛТАЄВА Марія Дмитрівна,
завідувач кафедри філософії Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди.
доктор філософських наук, професор,
МАЛАХОВ Віктор Аронович,
головний науковий співробітник відділу філософії культури, етики та естетики Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди Національної академії наук України.
Захист відбудеться 25 червня  року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.09 в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова МОН України за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Новосельського, 64.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова МОН України за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розісланий 17 травня  р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради І.В. Сумченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Уявлення про Інше, Чуже, Відторгнене є неодмінними елементами будь-якої зі створених у різні часи картин соціального світу. Незважаючи на суттєві відмінності таких картин світу, вони усі передбачають можливість орієнтації в координатах близькості та віддаленості, а також наявність уявлень про нормальне та таке, що від нормального відрізняється. Досвід повсякденного звернення до Іншого, Чужого, Відторгненого демонструє розповсюдженість їхнього відносно синонімічного використання. При цьому спроба теоретичного аналізу цих соціальних феноменів відкриває їхню різну природу та підштовхує до ретельного їх вивчення. З’ясування, які саме феномени соціального світу можуть бути класифіковані як Інше, Чуже та Відторгнене, дозволить більш чітко побачити принципи формування історичних варіантів конфігурації соціального простору. У кожній картині світу ми знайдемо як те, що вважається нормальним, так і те, що відходить від норми більше чи менше, а також визнається таким, що до цієї картини світу не належить. Співвідношення комплексів феноменів, що опиняються в сферах Іншого, Чужого, Відторгненого вказує на ті ціннісні орієнтири, за якими будується картина обжитого світу тієї чи іншої спільноти. Отже, вивчення вказаних феноменів є науково виправданим саме в контексті встановлення загальних принципів будування контурів обжитого простору.
Ретельне теоретичне описання феноменів Іншого, Чужого, Відторгненого постає значущим в тому сенсі, що популярність звернення до них в різних сферах гуманітарного знання породжує певну плутанину та неузгодженість в їх трактуванні. Тому ґрунтовне визначення змісту понять Іншого, Чужого та Відторгненого для сфери соціальної філософії постає науково виправданим.
Важливість розробки проблематики того, що в широкому сенсі сприймається як відмінне від Свого, диктується необхідністю розширити можливості в сфері соціально-філософських досліджень. Додаткові „кути зору” створюються в ситуації розглядання певної цілісної картини світу через призму того, що творці цієї картини намагаються вивести за її межі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: МЕТАФОРИЧНА СХЕМА ОБЖИТОГО ПРОСТОРУ: МІСЦЕ ІНШОГО, ЧУЖОГО, ВІДТОРГНЕНОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок