Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОМІЖНА ТА ЗАКЛЮЧНА СТАДІЇ СЕГРЕГАЦІЇ ДОМІШОК НА МЕЖАХ І В ПОРАХ ТВЕРДИХ ТІЛ

ПРОМІЖНА ТА ЗАКЛЮЧНА СТАДІЇ СЕГРЕГАЦІЇ ДОМІШОК НА МЕЖАХ І В ПОРАХ ТВЕРДИХ ТІЛ

Назва:
ПРОМІЖНА ТА ЗАКЛЮЧНА СТАДІЇ СЕГРЕГАЦІЇ ДОМІШОК НА МЕЖАХ І В ПОРАХ ТВЕРДИХ ТІЛ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,65 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ФІЗИКО - ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
ІМ. О.О. ГАЛКІНА
МЕЛЬНИК Тетяна Миколаївна
УДК 539.219.3 : 620.192.43
ПРОМІЖНА ТА ЗАКЛЮЧНА СТАДІЇ СЕГРЕГАЦІЇ
ДОМІШОК НА МЕЖАХ І В ПОРАХ ТВЕРДИХ ТІЛ
01.04.07 - фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико - математичних наук
Донецьк - 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому фізико-технічному інституті
ім. О.О. Галкіна, Національна академія наук України
Науковий керівник: Доктор фізико-математичних наук
Юрченко Володимир Михайлович,
провідний науковий співробітник
Донецького фізико-технічного інститута
ім. О.О.Галкіна НАН України (м. Донецьк)
 
Офіційні опоненти: Доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАН України Сльозов Віталій Валентинович, завідувач відділу Інститута теоретичної фізики ННЦ "Харківський фізико-технічний інститут" (м.Харків)
Доктор фізико-математичних наук, професор Бажин Анатолій Іванович, завідувач кафедри фізики твердого тіла та фізичного матеріалознавства Донецького державного університету (м.Донецьк)
Провідна установа: Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України (м. Киів)
Захист відбудеться "2" листопада 2000 р. о _14_ год. _00_ хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.184.01 при Донецькому фізико-технічному інституті ім. О.О. Галкіна НАН України (83114, м. Донецьк, вул, Р.Люксембург, 72, конференц. зал).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Донецького фізико-технічного інституту ім. О.О. Галкіна НАН України (83114, м. Донецьк, вул. Р.Люксембург, 72).
Автореферат розісланий 28 вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук Криворучко В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Cегрегація, тобто накопичення домішок поблизу зовнішніх поверхнь, меж зерен та інших дефектів структури в твердих тілах, у тому числі пор, реалізується головним чином шляхом внутрішньої адсорбції, тобто виходу домішок з глибини матеріалу на його поверхню. Перерозподіл домішок біля поверхні розподілу впливає на її фізико-механічні, адсорбційні та каталітичні властивості. Детальна інформація щодо розвитку міжзеренної сегрегації, отримана як експериментально, так і теоретично, може бути застосованою для прогнозування рівня сегрегації домішок, що підвищують крихкість, в реальних режимах експлуатації конструкційних матеріалів та розробки методів запобігання передчасного руйнування металевих конструкцій внаслідок крихкості.
До дефектів структури твердого тіла, на яких може відбуватися накопичення домішок, можна віднести також і пори. При цьому молекули газів, що знаходяться у твердому тілі у вигляді твердого розчину, скупчуючись внаслідок сегрегації на внутрішніх поверхнях пор, виходять з адсорбційного шару та формують газ в порожнині пори. Зростання тиску газу всередині пор може спровокувати руйнування матеріалу. Також часто відбувається виділенні значної кількості газу, що утримувався раніше в порах, в навколишній простір, наприклад, звільнення метану з вугільної речовини, яке становить загрозу безпеці підземних розробок під час видобутку вугілля.
Теоретичний опис сегрегації домішок на межах розподілу та в порах твердих тіл, оцінка часу накопичення та кількості домішок, локалізованих поблизу дефектів структури, має важливе практичне значення. Найбільший інтерес викликають ті стадії сегрегаційного процесу, на яких значення концентрацій домішок поблизу меж розподілу стають порівняними з рівноважними та значною мірою перевищують концентрації тих самих домішок у твердому розчині, наприклад, всередині зерен. Мова йде не про початковий, а про проміжний та заключний етапи сегрегації, де найбільш яскраво висвітлюються фактори, що впливають на кінетику сегрегаційного процесу в цілому: боротьба за місця та латеральна взаємодія між атомами домішки на межі.
Активне вивчення як рівноважної, так і нерівноважної сегрегації, що почалося у 60-х роках [1], продовжується і по цей час.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПРОМІЖНА ТА ЗАКЛЮЧНА СТАДІЇ СЕГРЕГАЦІЇ ДОМІШОК НА МЕЖАХ І В ПОРАХ ТВЕРДИХ ТІЛ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок