Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСУ УЛЬТРАФІЛЬТРАЦІЙНОГО КОНЦЕНТРУВАННЯ СКОЛОТИН ТА ЙОГО АПАРАТУРНЕ ОФОРМЛЕННЯ

ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСУ УЛЬТРАФІЛЬТРАЦІЙНОГО КОНЦЕНТРУВАННЯ СКОЛОТИН ТА ЙОГО АПАРАТУРНЕ ОФОРМЛЕННЯ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСУ УЛЬТРАФІЛЬТРАЦІЙНОГО КОНЦЕНТРУВАННЯ СКОЛОТИН ТА ЙОГО АПАРАТУРНЕ ОФОРМЛЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,43 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХАРЧУВАННЯ ТА ТОРГІВЛІ
МАЗНЯК ЗАХАР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 66.067.38.002.73:664-404
ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСУ УЛЬТРАФІЛЬТРАЦІЙНОГО КОНЦЕНТРУВАННЯ СКОЛОТИН ТА ЙОГО АПАРАТУРНЕ ОФОРМЛЕННЯ
Спеціальність 05.18.12 – процеси й обладнання харчових, мікробіологічних
і фармацевтичних виробництв
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному університеті харчування та торгівлі Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Дейниченко Григорій Вікторович,
Харківський державний університет харчування та торгівлі, завідувач кафедри устаткування підприємств харчування
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Гуцалюк Валерій Михайлович,
Національний університет харчових технологій, професор кафедри технологічного обладнання харчових виробництв
кандидат технічних наук, доцент
Ізбаш Євгенія Олександрівна,
Одеська національна академія харчових технологій, доцент кафедри технології молока і сушіння харчових продуктів
Провідна установа: Київський національний торговельно-економічний університет Міністерства освіти і науки України,
м. Київ, кафедра інженерно-технічних дисциплін
Захист відбудеться “ 28 ” листопада 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.088.01 Харківського державного універси- тету харчування та торгівлі за адресою: вул. Клочківська, 333, 61051, м. Харків.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою: вул. Клоч- ківська, 333, 61051, м. Харків.
Автореферат розісланий “ 28 ” жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Михайлов В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасних економічних умовах на всіх етапах виробництва та переробки харчової сільськогосподарської сировини велика увага приділяється створенню та освоєнню нових ресурсозберігаючих технологій, а також удосконаленню існуючих технологічних процесів. Серед них особливу роль відіграють мембранні методи, зокрема ультрафільтрація (УФ), промислове застосування яких розпочалося в шістдесяті роки минулого сторіччя і які на сьогодні використовуються практично в усіх галузях промисловості. Застосування УФ в харчовій промисловості є особливо перспективним, оскільки вона дозволяє здійснювати очищення та концентрування харчових рідин без впливу температури, що сприяє зберіганню нативних властивостей харчових нутрієнтів, підвищувати ступінь використання окремих компонентів сировини, знижувати енергоємність процесів, отримувати продукти харчування підвищеної харчової цінності.
Дослідженню процесів УФ харчової сировини та їх апаратурного оформлення присвячені наукові роботи багатьох вітчизняних та іноземних вчених, серед яких Ю.І. Дитнерський, М.М. Ліпатов, М.О. Гришин, О.П. Чагаровський, Є.О. Фетисов, В.М. Гуцалюк, О.В. Конанихін, S.T. Hwang, K. Kammermeyer. Завдяки їх роботам стало можливим впровадження УФ в окремі галузі харчової промисловості.
Разом з тим на сьогодні широкої реалізації УФ в харчовій промисловості України не отримала. Насамперед це пов’язано з відсутністю об’єктивної інформації стосовно характеристик, властивостей та режимів експлуатації сучасних УФ мембран, недосконалістю конструкцій вітчизняних промислових УФ установок, відсутністю ультрафільтраційних модулей малої потужності. Явну стримуючу роль в розширенні використання УФ, зокрема в молочній промисловості, відіграє недостатня кількість наукових досліджень процесів переробки молочної сировини з їх подальшим використанням в технологічних розробках.
Дослідження вітчизняних вчених стосовно застосування процесу ультрафільтраційної обробки молочної сировини на сьогодні мають епізодичний характер. Вони присвячені вузькому колу питань, які стосуються використання УФ при переробці знежиреного молока та молочної сироватки з отриманням сухих та рідинних ультрафільтраційних концентратів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСУ УЛЬТРАФІЛЬТРАЦІЙНОГО КОНЦЕНТРУВАННЯ СКОЛОТИН ТА ЙОГО АПАРАТУРНЕ ОФОРМЛЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок