Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИНЦИПИ РОЗВИТКУ АРХІТЕКТУРНОЇ ТИПОЛОГІЇ УКРАЇНСЬКОГО ТЕАТРУ

ПРИНЦИПИ РОЗВИТКУ АРХІТЕКТУРНОЇ ТИПОЛОГІЇ УКРАЇНСЬКОГО ТЕАТРУ

Назва:
ПРИНЦИПИ РОЗВИТКУ АРХІТЕКТУРНОЇ ТИПОЛОГІЇ УКРАЇНСЬКОГО ТЕАТРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
50,63 KB
Завантажень:
510
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 
Київський національний технічний університет
будівництва і архітектури
ПРОСКУРЯКОВ Віктор Іванович
УДК 725.82.01(477)
ПРИНЦИПИ РОЗВИТКУ АРХІТЕКТУРНОЇ
ТИПОЛОГІЇ УКРАЇНСЬКОГО ТЕАТРУ
18.00.02 – Архітектура будівель і споруд
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора архітектури
Київ – 2002 р.


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант:
доктор архітектури, професор Фомін Ігор Олександрович, Київський Національний Університет будівництва і архітектури, завідувач кафедри містобудування.
Офіційні опоненти:
доктор архітектури, професор Штолько Валентин Григорович, Президент УАА, Київ ЗНДІЕП
доктор архітектури, Абизов Вадим Адільєвич, директор Держав-ного науково-дослідного інституту теорії та історії архітектури і містобудування
доктор архітектури, професор Бенаї Хафізулла Амінулович, Донбаська державна академія будівництва і архітектури, декан Архітектурного факультету, завідувач кафедрою “Архітектура”
Провідна установа: Одеська державна академія будівництва і архітектури, Архітектурний інститут Міністерства освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться “3” липня 2002 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .056.02 при Київському національному університеті будів-ництва і архітектури (КНУБА) за адресою: 03037, м. Київ, Повітрофлотський пр. 31, ауд. 466.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці КНУБА за адресою: 03037, м. Київ, Повітрофлотський пр. 31, наукова бібліотека.
Автореферат розісланий 30.05.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат архітектури В. О. Тімохін.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Театр в усі часи був, є і буде інструментом і формою пізнання та усвідомлення феномена людини, виразу духовно-культурних, мистецько-естетичних ідеалів людської спільноти, відображення політичного устрою, ідеологічних вчень. Про це свідчить історія людства.
Якщо проаналізувати сучасне українське театральне мистецтво, то видно різноманітну панораму театральних явищ – в ідейному спрямуванні, в художніх формах, у сприйнятті дійсності, ставленні до глядача, в зверненні до традицій або експерименту.
У 90-х роках XX століття українське мистецтво увійшло в знаменний період своєї історії. “Вічні теми” театрального мистецтва – любов і ненависть, добро і зло, життя і смерть – стали наповнюватися національно-духовним і соціокультурним змістом сучасності. Українське театральне мистецтво само, перманентно почало звертатися до найпекучіших протиріч сьогодення. Зараз в Україні не існує “герметичних” театральних форм – усі вони є залученими до життя українського суспільства і розвиваються у його супроводі. Факто-ром, який донедавна задовільняв всіх в Україні, є процес, вилучення з мистецтва ідеології минулого і формування засад української національної цілісної і гармонійної системи ідей, цінностей, необхідних для орієнтації на сучасному етапі. Яку можна протиставити як марксистсько-ленінській теорії культури, так і деяким руйнівним радикальним культурологічним експериментам західного зразка.
Процес утвердження в Україні національної ідеології сьогодні розвивається найчастіше в утилітарному плані і інтерпретується виключно як пошук інструментарію, здатного демонтувати попередню ідеологічну формацію, а не як наука, мета якої – закладання підвалин майбутньої української культури. Що вже визначилося в цьому процесі, то це ідейна і естетична диференціація самого театрального мистецтва – від творців, що декларують тотальну деідеологізацію, до таких, що перебувають на іншому полюсі – національно-мистецького консерватизму. Тут відсутні центристські явища. Театральна діяльність має вигляд конгломерату, де співіснують і високі зразки сучасного національного неореалізму, і прояви національного неконсерватизму, паралельно розвивається мистецтво, зорієнтоване на вузьке коло “своїх”, “еліти”, “втаємничених” і на середньостатистичний загал.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 Реферат на тему: ПРИНЦИПИ РОЗВИТКУ АРХІТЕКТУРНОЇ ТИПОЛОГІЇ УКРАЇНСЬКОГО ТЕАТРУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок