Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ВЕКСЕЛЬНИМ ОБІГОМ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА

УПРАВЛІННЯ ВЕКСЕЛЬНИМ ОБІГОМ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
УПРАВЛІННЯ ВЕКСЕЛЬНИМ ОБІГОМ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,95 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ПРИАЗОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СТРЄЛЬНІКОВ РОМАН МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 658.15+336.76
УПРАВЛІННЯ ВЕКСЕЛЬНИМ ОБІГОМ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА
Спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Маріуполь – 2008


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Донбаській державній машинобудівній академії Міністерства освіти і науки України (м. Краматорськ).
Науковий керівник – |
доктор економічних наук, професор
Брюховецька Наталія Юхимівна,
Донецький університет економіки і права,
проректор з наукової роботи, (м. Донецьк),
завідувач кафедри фінансів.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Ткаченко Алла Михайлівна,
Запорізька державна інженерна академія Міністерства освіти і науки України, (м. Запоріжжя)
завідувач кафедри економіки підприємства;
кандидат економічних наук, доцент
Омельченко Людмила Сергіївна,
Приазовський державний технічний університет Міністерства освіти і науки України, (м. Маріуполь)
завідувач кафедри фінансів та банківської справи.
Захист відбудеться “ 23 ” січня 2008 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К12.052.02 у Приазовському державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою:
87500, м. Маріуполь, вул. Університетська, 7.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Приазовського державного технічного університету Міністерства освіти і науки України за адресою:
87500, м. Маріуполь, Донецької обл., вул. Університетська, 7.
Автореферат розісланий “ 20 ” грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Колосок


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Становлення ринкових відносин і розширення розрахункових та кредитних операцій в Україні привели до відродження та розвитку вексельного обігу в Україні. Визнання векселя як прогресивного засобу економічних відносин є наслідком широких функціональних можливостей даного виду цінних паперів. Різноманіття сфер використання, чіткість механізму видачі, обігу та погашення, відносна стабільність нормативно-правової бази зробили вексель надійним і ліквідним фінансовим інструментом держави, банківських установ і промислових підприємств.
Значущість векселя в економічному житті України підтверджується зростанням кількості вексельних угод. Так, на фондових ринках у 2006 р. кількість вексельних угод склала 133,12 млрд. грн., що на 6,2% більше, ніж у 2005 р. (125,34 млрд. грн.). За I квартал 2007 р. обсяг угод торговців цінними паперами з векселями, які емітовані підприємствами, склав 45,3 млрд. грн., і в загальному обсязі торгів частка угод з векселями склала 33%. У складі простроченої дебіторської та кредиторської заборгованості між підприємствами України в 2006 р. частка незакритих вексельних розрахунків склала відповідно лише 2 та 3%, що підтверджує достатню надійність даного фінансового інструменту.
Питанням розробки теорії вексельного обігу присвячені фундаментальні роботи українських учених Ю.М.Мороза, Ю.М.Лисенкова, А.І.Римарука, В.П.Ляшко, А.В.Демківського, Л.Б.Долінського. Проблеми правового характеру вексельного обігу, організації обліку, контролю та аналізу операцій із векселями знайшли своє відображення в роботах А.Б.Авакова, Г.І. Гаєвої, А.М. Ткаченко, С.Н.Бервено, О.Ю.Большакової, Д.Вінокурова, Л.М.Гавриловської, С.О.Буткевич, М.Д.Корінько, І.Е. Красько, С.З.Мошенського, Б.С.Юровського та інших. Питання здійснення операцій із векселями досліджено в роботах російськіх і зарубіжних учених: В.П.Астахова, С.М.Барац, Л.Г. Єфімова, Д.А.Равкіна, А.А.Вишневського, В.М.Гордона, В.В.Грачова, В.Н.Єдронової, Є.А.Мізіковського, Ю.О.Кремера, А.В.Макєєва, І.Я.Спірідонова, І.Табашнікова, А.А. Фельдмана, П.П. Цитович, Г.Ф. Шершеневич, A. Долінського, Л. Гольдшмідта.
Однак ряд питань, пов'язаних із теорією та практикою управління вексельним обігом промислового підприємства, залишається недостатньо дослідженим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ВЕКСЕЛЬНИМ ОБІГОМ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок