Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АЛЬТЕРНАТИВНІ ПИТАЛЬНІ РЕЧЕННЯ У ФРАНЦУЗЬКІЙ МОВІ: СТРУКТУРА, СЕМАНТИКА, ПРАГМАТИКА

АЛЬТЕРНАТИВНІ ПИТАЛЬНІ РЕЧЕННЯ У ФРАНЦУЗЬКІЙ МОВІ: СТРУКТУРА, СЕМАНТИКА, ПРАГМАТИКА

Назва:
АЛЬТЕРНАТИВНІ ПИТАЛЬНІ РЕЧЕННЯ У ФРАНЦУЗЬКІЙ МОВІ: СТРУКТУРА, СЕМАНТИКА, ПРАГМАТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,37 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Вишнивецька Марина Олексіївна
УДК 811.133.1’367.322
АЛЬТЕРНАТИВНІ ПИТАЛЬНІ РЕЧЕННЯ У ФРАНЦУЗЬКІЙ МОВІ: СТРУКТУРА, СЕМАНТИКА, ПРАГМАТИКА
Спеціальність 10.02.05 – романські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі романської філології Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор філологічних наук, професор Мінкін Лев Михайлович,
Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди,
кафедра романської філології, завідувач кафедри |
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, доцент
Смущинська Ірина Вікторівна,
Інститут філології Київського
національного університету імені Тараса Шевченка,
кафедра французької філології, професор кафедри |
кандидат філологічних наук, доцент
Круковський Василь Іванович,
Київський національний економічний університет,
кафедра іноземних мов, доцент кафедри |
Провідна установа | Львівський національний університет
імені Івана Франка,
кафедра французької філології,
Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться 29 вересня 2005 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, м. Київ-150, вул. Червоноармійська, 73).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (вул. Червоноармійська, 73).
Автореферат розіслано 26 серпня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
професор О.М.Кагановська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферована дисертація присвячена аналізу структури, семантики і прагматики французьких альтернативних питань в аспекті їх мовних і мовленнєвих особливостей, вивченню їх інваріантних моделей та мовленнєвих реалізацій зазначенного типу речень.
Дослідження питальних речень належать до актуальних галузей лінгвістичної науки. Крім великої кількості праць на матеріалі різних мов (М.Я.Блох, С.Ф.Гедз, П.С.Дудик, В.Є.Кучереносов, Г.Я.Панкрац, С.І.Шабат, R.A.Jacobs та ін.), є наукові розвідки, які розкривають окремі аспекти цього комунікативного типу речень й у французькій мові. Питальні речення французької мови розглядалися лінгвістами з погляду семантики (В.І.Луєв, З.П.Янош), синтаксису (В.П.Засипкін, Н.В.Іванова, S.Remi-Giraud, H.Renchon), стилістичних особливостей (Ю.С.Комова) та інтонаційної організації речення (Н.І.Голубєва-Монаткіна, P.Attal). Питальні речення французької мови також вивчалися як різновид мовленнєвого акту, де взаємодіють синтаксис, семантика та прагматика (Р.Конрад, Л.М.Мінкін, A.-M.Diller, O.Ducrot, G.Fauconnier, F.Jacques, J.Moeschler).
У французьких граматиках альтернативні питальні речення досі залишаються поза увагою дослідників: їх або не виділяють як окремий комунікативний тип речень (M.Grevisse, R.Tomassone), або розглядають в контексті розділового (диз'юнктивного) зв'язку (A.Borillo, B. de Cornulier). Потреба осмислення суті таких речень з погляду взаємодії синтаксису, семантики та прагматики в аспекті мови і мовлення зумовила звернення до альтернативних питальних речень і проведення їх комплексного аналізу.
Актуальність теми дисертації визначається тенденціями сучасних лінгвістичних досліджень до єдності системного та функціонального вивчення мов. Термінологічна невизначеність понять, пов'язаних з альтернативними питальними реченнями, відсутність комплексного підходу до вивчення альтернативних питань у французькій мові визначили необхідність їх детального аналізу з виявленням структурних, семантичних і прагматичних особливостей, що відрізняють їх від загальних і часткових питальних речень, а також із використанням новітніх методик, орієнтованих на виявлення глибинних механізмів формування висловлень.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано в рамках наукової теми „Єдність системного та функціонального вивчення романських мов в аспекті інтегративної прагматики (синтаксис, семантика, прагматика)”, що розробляється кафедрою романської філології Харківського національного педагогічного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: АЛЬТЕРНАТИВНІ ПИТАЛЬНІ РЕЧЕННЯ У ФРАНЦУЗЬКІЙ МОВІ: СТРУКТУРА, СЕМАНТИКА, ПРАГМАТИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок